Nowości

Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 660 Ti: nowy oręż dla komputerowych graczy

Nowe karty napędzane najszybszą i najwydajniejszą architekturą graficzną na świecie są już dostępne w sklepach w cenach od 1349 złotych. Do każdej karty gra Borderlands 2 gratis.

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

SANTA CLARA, Kalifornia — 16 sierpnia 2012 r. — Dzisiejsza premiera procesora graficznego GeForce ‏‏ ® GTX 660 Ti firmy NVIDIA odbywa się pod znakiem architektury NVIDIA® Kepler™, która od czasu swojej premiery w marcu tego roku zrewolucjonizowała świat gier PC.

Procesor graficzny GTX 660 Ti jest znaczącym usprawnieniem względem starszych rozwiązań graficznych. Wysoka wydajność nowego układu gwarantuje płynność najbardziej wymagających gier w najpopularniejszej rozdzielczości wśród graczy, czyli 1080p. Procesor graficzny GTX 660 Ti jest szybszy średnio o 41% od procesorów GTX 560 Ti z 2011 r. i o 58% od procesorów GTX 470 z 2010 r.1

Oprócz imponującej wydajności, karty graficzne GTX 660 Ti posiadają pełne wsparcie dla teselacji DirectX 11, obsługują wygładzanie krawędzi TXAA oraz technologię PhysX®, a także umożliwiają podłączenie czterech wyświetlaczy do jednej karty graficznej, w konfiguracji 3+1.

Wysoka wydajność i niski pobór energii sprawiają, że GTX 660 Ti jest najstabilniejszym, najcichszym i najbardziej oszczędnym energetycznie rozwiązaniem do gier w swojej klasie cenowej. O wydajności energetycznej procesorów strumieniowych wbudowanych w każdym układzie Kepler niech świadczy fakt, że GTX 660 Ti dorównuje wydajnością konkurencyjnym produktom, które są droższe o 150 złotych, jednocześnie zużywając przy tym o 25% mniej energii.2

Oszczędności wzrastają po połączeniu dwóch kart GTX 660 Ti w trybie SLI, które osiągają wtedy wydajność o 21% wyższą od konkurencji.

Użytkownicy, którzy nabędą kartę graficzną GTX 660 Ti w sklepach uczestniczących w ograniczonej czasowo promocji, otrzymają wraz z kartą kupon uprawniający do otrzymania bezpłatnej kopii gry Borderlands 2 firmy Gearbox Software, której premiera odbędzie się w następnym miesiącu. Borderlands 2 będzie najprawdopodobniej jedną z najpopularniejszych gier dla komputerów PC w tym roku. Nowy tytuł obsługuje technologię PhysX, umożliwiającą generowanie wyjątkowych efektów graficznych.

Procesor graficzny GTX 660 Ti został zbudowany przy użyciu 28-nanometrowej architektury NVIDIA Kepler, dołączając do wprowadzonych wcześniej w tym roku procesorów graficznych GTX 680, GTX 670 i dwuprocesorowych kart GTX 690.

Dostępność
Karty graficzne GTX 660 Ti są dostępne już dziś od wszystkich wiodących producentów w tym firm ASUS, Colorful, ECS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, Jetway, Leadtek, MSI, Palit, Point of View, PNY, Sparkle i Zotac.

Więcej informacji na temat procesorów graficznych GeForce GTX 660 Ti można znaleźć na stronie www.GeForce.co.uk. Więcej wiadomości na temat firmy NVIDIA, informacji o samej firmie i jej produktach, obrazy i pliki wideo oraz inne informacje można znaleźć w dziale prasowym NVIDIA. Fotografie kart GTX 660 Ti można znaleźć na stronie NVIDIA w serwisie Flickr, pod adresem //www.flickr.com/photos/nvidia/.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia grafiki 3D i efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 5000 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dostępność, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania architektury Kepler i procesorów graficznych GeForce GTX 660 Ti oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 29 kwietnia 2012 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2012 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, GeForce, Kepler oraz PhysX są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

_____________________________________________

1 Wszystkie procesory graficzne zostały przetestowane na platformie składającej się z płyty głównej Rampage IV Extreme (X79), procesora 3960X-3,3GHz, 8GB pamięci RAM Corsair DDR3. Wersja BIOS 0803. Sterownik GeForce 304.73. Sterownik Radeon Cat 12.7 beta. Wszystkie gry były testowane w rozdzielczości 1920x1080p. Gry Crysis 2, Battlefield 3, Skyrim przetestowano z ustawieniami jakości "ultra"; Just Cause 2, Lost Planet 2, Max Payne 3, Starcraft 2, Dragon Age 2 z najwyższym ustawieniami i 4xMSAA; Deus Ex i The Secret World przetestowano z najwyższymi ustawieniami graficznymi i wysokimi ustw. FXAA; grę Batman Arkham City przetestowano z ustawieniami 4xMSAA, i wysokimi efektami teselacji oraz PhysX.

2150 watów TDP w przypadku 660 Ti w porównaniu do 200 watów TDP kart Radeon 7950.