Nowości

NVIDIA przedstawia dwuprocesorową kartę GeForce GTX 690 – połączenie najwyższej na świecie wydajności w grach z nowoczesnym wyglądem

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

NVIDIA GeForce(R) GTX 690 jest najszybszą na świecie kartą graficzną dla graczy - wyjątkowej wydajności dorównuje jedynie jej wyjątkowe wzornictwo. - Zobacz
NVIDIA GeForce(R) GTX 690 jest najszybszą na świecie kartą graficzną dla graczy - wyjątkowej wydajności dorównuje jedynie jej wyjątkowe wzornictwo. - Zobacz
Obudowa wentylatora karty GTX 690 została wykonana ze stopu magnezowego formowanego w procesie tiksotropii, dzięki czemu osiągnięto wyjątkowe parametry odprowadzania ciepła i tłumienia wibracji, co zapewnia odpowiednie warunki do grania. - Zobacz
Obudowa wentylatora karty GTX 690 została wykonana ze stopu magnezowego formowanego w procesie tiksotropii, dzięki czemu osiągnięto wyjątkowe parametry odprowadzania ciepła i tłumienia wibracji, co zapewnia odpowiednie warunki do grania. - Zobacz
GeForce GTX 690 to karta graficzna wyjątkowa pod każdym względem. Bazująca na architekturze Kepler, została wykonana z najlepszych komponentów i najwyższej jakości materiałów jakie kiedykolwiek zastosowano. - Zobacz
GeForce GTX 690 to karta graficzna wyjątkowa pod każdym względem. Bazująca na architekturze Kepler, została wykonana z najlepszych komponentów i najwyższej jakości materiałów jakie kiedykolwiek zastosowano. - Zobacz
Dzięki dwóm kartom GeForce GTX 690, zainstalowanych w komputerze w trybie Quad SLI, gracze mogą wykorzystać moc czterech współpracujących ze sobą procesorów graficznych. Wydajność takiego zestawu jest po prostu nieziemska. - Zobacz
Dzięki dwóm kartom GeForce GTX 690, zainstalowanych w komputerze w trybie Quad SLI, gracze mogą wykorzystać moc czterech współpracujących ze sobą procesorów graficznych. Wydajność takiego zestawu jest po prostu nieziemska. - Zobacz

GEFORCE LAN/NVIDIA Game Festival 2012—SZANGHAJ—29 kwietnia 2012—Firma NVIDIA zaprezentowała dziś najszybszą kartę graficzną na świecie1, czyli GeForce® GTX 690. Wyjątkowej wydajności nowej karty dorównuje jedynie jej wyjątkowe wzornictwo.

Karta GeForce® GTX 690 została wyposażona w dwa procesory graficzne GeForce oparte na architekturze Kepler™. Konstrukcja karty i jej wzornictwo zapewnią entuzjastom gier PC niezrównane wrażenia w eleganckim opakowaniu.

Tę wspaniałą wiadomość ogłosił prezes i współzałożyciel firmy NVIDIA, Jen-Hsun Huang, w trakcie mowy wprowadzającej na imprezie NVIDIA Game Festival w Szanghaju, gdzie zebrało się ponad 6000 graczy z całych Chin.

Konstrukcja nowej karty pozwala na osiągnięcie nowego pułapu wydajności w grach, a jej wygląd wzmacnia to doświadczenie. Jej unikalne cechy to połączenie szeregu nowoczesnych technologii, awangardowego wzornictwa i najwyższej jakości materiałów, z których jest wykonana:

  • Zewnętrzna obudowa została wykonana z trójwartościowego aluminium pokrytego chromem, który zapewnia wytrzymałość i trwałość.
  • Obudowa wentylatora została wykonana ze stopu magnezowego formowanego w procesie tiksotropii, dzięki czemu osiągnięto wyjątkowe parametry odprowadzania ciepła i tłumienia wibracji.
  • Dziesięciofazowy, wzmocniony układ zasilania zainstalowany na dziesięciowarstwowej miedzianej płytce drukowanej zapewnia wysoką wydajność zasilania, niskie wydzielanie ciepła i zmniejszoną oporność.
  • Układ chłodzenia składa się z dwóch komór parowych, niklowanych żeber i centralnie zamontowanego wentylatora z zoptymalizowanymi łopatkami, które ułatwiają przepływ powietrza i zapewniają wyjątkową wydajność chłodzenia.
  • Niskoprofilowe komponenty i osłonięte kanały zapewniają doskonały przepływ powietrza, minimalizując jego turbulencje i zmniejszając hałas podczas chłodzenia.

Karta GTX 690 jest wyposażona w 3072 rdzeni NVIDIA CUDA®, które zapewniają doskonałą wydajność, godną najpotężniejszych komputerów. Została zaprojektowana dla wymagającego gracza i jest przeznaczona do pracy w konfiguracjach wielomonitorowych (technologia NVIDIA Surround™) przy ultra-wysokich rozdzielczościach. Osiągi układu GTX 690 są prawie dwukrotnie wyższe od najszybszego jednoukładowego procesora graficznego, czyli GTX 680. Ilość energii pobieranej przez kartę GTX 690 oraz poziom hałasu są jednak mniejsze od tych, jakimi cechują się komputery wyposażone w dwie karty GTX 6802 pracujące w konfiguracji NVIDIA SLI®.

„GTX 690 to prawdziwe dzieło sztuki – o pięknym wyglądzie i niesamowicie wydajnym wnętrzu”, powiedział Brian Kelleher, starszy wiceprezes ds. projektowania procesorów graficznych w firmie NVIDIA. „Gracze pokochają moc, jaką daje im GTX 690, gdy uruchomią ulubione gry w pełnych detalach na wielu monitorach i wysokiej rozdzielczości. Ich znajomi natychmiast odkryją, jaki potwór drzemie w komputerze szczęśliwego posiadacza tej karty, ponieważ jej nietuzinkowy wygląd przyciąga wzrok.”

Karta graficzna GTX 690 została zaprojektowana z wykorzystaniem procesorów graficznych GeForce w 28-nanometrowej architekturze Kepler firmy NVIDIA, która po raz pierwszy została zastosowana w zaprezentowanym miesiąc temu modelu GTX 680.

Dostępność
Karty z układem NVIDIA GeForce GTX 690 będą dostępne w ograniczonych ilościach od 3 maja 2012 r. Większa dostępność tego modelu nastąpi od 7 maja 2012 r. i będzie on oferowany przez wszystkich partnerów NVIDIA, w tym firmy ASUS, Gigabyte, MSI, Palit i Zotac. Sugerowana cena detaliczna wynosi 4999 złotych.

Więcej informacji na temat nowej karty GeForce GTX 690 można znaleźć na stronie //www.nvidia.pl/object/article-keynote-pl.html
Zdjęcia z imprezy GeForce LAN/NVIDIA Game Festival w Szanghaju są dostępne pod adresem //www.flickr.com/photos/nvidia-taiwan/sets/72157629554964212/detail

Więcej wiadomości o firmie NVIDIA, informacje o produktach, zdjęcia i materiały wideo można znaleźć w kąciku prasowym NVIDIA.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia grafiki 3D i efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 4500 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dostępność procesorów graficznych GeForce GTX 690 oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 29 stycznia 2012 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2012 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, CUDA, GeForce, Kepler oraz Surround są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

______________________________________________

1 Wg testu porównawczego między kartami GeForce GTX 690 i GTX 680, wykonanego w rozdzielczości 2500 x 1600. Użyto sterowników w wersji 301.10. W teście Heaven, z ustawieniami 4xAA/16xAF karta GTX 690 uzyskała 58,9 klatek/s, podczas gdy karta GTX 680 uzyskała 31,1 klatek/s. W teście gry Crysis, z ustawieniami szczegółowości Ultra, karta GTX 690 uzyskała 57,8 klatek/s, podczas gdy karta GTX 680 uzyskała 32,3 klatek/s. W teście gry Dirt 3, z ustawieniami 8xAA/16xAF, karta GTX 690 uzyskała 111,2 klatek/s, podczas gdy karta GTX 680 uzyskała 62,3 klatek/s. Wyższe liczby oznaczają lepszy wynik.
2 Według pomiarów akustycznych karta GTX 690 emituje 47 dB, natomiast dwie karty GTX 680 w konfiguracji SLI emitują 51 dB. Niższe wartości oznaczają lepszy wynik..