Nowości

Notebooki z procesorami graficznymi NVIDIA GeForce GTX 700M biją rekordy wydajności jako najszybsze i najsmuklejsze komputery przenośne do gier

Dzięki bardziej energooszczędnym procesorom graficznym notebooki nowej generacji są smuklejsze i lżejsze o 40%

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Jacek Brol / Ewa Rudkowska
Gamma PR (NVIDIA PR)
nvidia@gammapr.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

MSI GT70
Razerblade

SANTA CLARA, Kalifornia — 30 maja 2013 r. — Firma NVIDIA zaprezentowała dziś nową serię procesów graficznych NVIDIA® GeForce® GTX™ 700M przeznaczonych do notebooków, które umożliwiają tworzenie mniejszych i bardziej wydajnych komputerów niż kiedykolwiek.

Procesory graficzne z serii GeForce GTX 700M zapewniają ogromną wydajność, zaawansowane technologie wykorzystywane w grach komputerowych, a także prawdziwą mobilność godną notebooków nowej generacji.

„Praktycznie wszystkie nowe notebooki dla graczy są wyposażone w procesor graficzny z serii GeForce GTX 700M”, powiedział Rene Haas, wiceprezes i dyrektor generalny ds. produktów komputerowych w firmie NVIDIA. „Procesor graficzny jest sercem każdego komputera do gier — a w tym cyklu sprzętowym dostawcy OEM jednomyślnie wybrali produkty z serii GeForce GTX 700M. Dlatego nazwa GeForce GTX jest teraz praktycznie synonimiczna z grami.”

Nowa seria procesorów graficznych z serii GeForce GTX 700M obejmuje następujące produkty:

  • GeForce GTX 780M – najszybszy procesor graficzny na świecie1
  • GeForce GTX 770M – szybszy o 55%2 od swojego odpowiednika z poprzedniej serii
  • GeForce GTX 765M – wybrany przez firmę Razer do najsmuklejszego na świecie laptopa do gier, który jest cieńszy i lżejszy o 40% od dotychczasowego rekordzisty3
  • GeForce GTX 760M – szybszy o 30%4 od swojego odpowiednika z poprzedniej serii

Procesory graficzne z serii GeForce 700M są oparte na architekturze NVIDIA Kepler™ i zostały wyposażone w technologie, które automatyczne zwiększają wydajność notebooka oraz jakość wyświetlanych efektów graficznych w grach. Każda z nich pracuje w tle bez potrzeby ingerencji użytkownika, wydłużając czas pracy komputera na baterii, zwiększając wydajność, a także wzbogacając efekty graficzne. Dzięki nim procesor graficzny w notebooku zapewnia użytkownikowi możliwie najlepszą jakość pracy i wygodę obsługi. Są to między innymi:

  • Technologia NVIDIA® Optimus™, która uruchamia procesor graficzny tylko gdy jest on potrzebny i wyłącza go w sytuacjach, gdy jego moc jest zbędna, tym samym wydłużając czas pracy komputera na baterii.
  • Oprogramowanie NVIDIA GeForce® Experience™, które dostosowuje ustawienia gier w celu uzyskania możliwie najlepszego połączenia wydajności i jakości graficznej dla notebooka posiadanego przez użytkownika, a także dba o aktualność sterowników GeForce.
  • Technologia NVIDIA GPU Boost™ 2.0, która inteligentnie dostosowuje prędkość zegara procesora graficznego w celu uzyskania jak najwyższej wydajności graficznej.

Wiele producentów notebooków, w tym firmy Acer, Asus, Clevo, Gigabyte, MSI, Razer i Toshiba, przygotowało już konstrukcje wyposażone w procesory graficzne z serii GeForce GTX 700M. Wkrótce dołączą do nich inne marki. Więcej informacji o rodzinie procesorów graficznych GeForce 700M dla komputerów mobilnych można znaleźć na stronie //www.nvidia.pl/object/geforce_family_pl.html#source=pr.

O firmie NVIDIA
Od 1993 roku NVIDIA (NASDAQ: NVDA) wiedzie prym w sztuce i rzemiośle tworzenia systemów obliczeń wizualnych. Technologie stworzone przez firmę przekształcają świat pełen wyświetlaczy w pełni interaktywne środowisko dla wszystkich użytkowników – od graczy po naukowców, od konsumentów po przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć na stronach //nvidianews.nvidia.com i //blogs.nvidia.com.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej w tym wpływ i korzyści wynikające z zastosowania procesorów graficznych NVIDIA GeForce GTX 700M, technologii NVIDIA Optimus, oprogramowania NVIDIA GeForce Experience i technologii NVIDIA GPU Boost 2.0 oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 28 kwietnia 2013 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2013 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, GeForce GTX, GPU Boost, GeForce Experience, Kepler oraz Optimus są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

_________________________________________________

1 Porównanie procesorów GeForce GTX 780M i Radeon 8970M w rozdzielczości 19x10 w teście 3DMark Fire Strike. Na podstawie publicznie ujawnionych danych z dnia 15 maja 2013 r.
2 Wg porównania średniej liczby klatek na sekundę renderowanych przez procesory GeForce GTX 670M i GeForce GTX 770M w grach Battlefield 3, Sleeping Dogs, Far Cry 3, Assassin’s Creed 3 i Borderlands 2 w rozdzielczości 1080P, z ustawieniami jakości „Wysokie” i „Ultra”.
3 Porównując maksymalną wysokość w osi Z oraz ciężar najcieńszego i najlżejszego 15-calowego notebooka poprzedniej generacji wyposażonego w procesor graficzny z serii 600M (Clevo P150) z najnowszym notebookiem Razer Blade.
4 Wg porównania średniej liczby klatek na sekundę renderowanych przez procesory GeForce GTX 660M i GeForce GTX 760M w grach Battlefield 3, Sleeping Dogs, Far Cry 3, Assassin’s Creed 3 i Borderlands 2 w rozdzielczości 1080P, z ustawieniami jakości „Wysokie” i „Ultra”.