Nowości

NVIDIA staje na czele rewolucji z nową architekturą „Maxwell”, zapewniającą niedoścignioną wydajność na wat

Nowa architektura układów graficznych zachwyci graczy, zapewniając dwukrotnie wyższą wydajność i o połowę mniejszy pobór energii

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Jacek Brol / Ewa Rudkowska
Gamma PR (NVIDIA PR)
nvidia@gammapr.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

GeForce GTX 750  Ti

SANTA CLARA, Kalifornia — 18 lutego 2014 r. — Firma NVIDIA zaprezentowała dziś pierwsze karty graficzne oparte na architekturze Maxwell™, która zapewnia niesamowitą wydajność w grach i wyjątkową energooszczędność.

Nowe karty graficzne NVIDIA® GeForce® GTX 750 Ti oraz GTX 750 dowodzą, że pierwsza generacja architektury Maxwell potrafi osiągnąć bardzo dużo niewielkim kosztem.

Podczas gry w rozdzielczości 1080p, karta GeForce GTX 750 Ti jest dwukrotnie wydajniejsza – a jednocześnie pobiera o połowę mniej prądu – od GTX 550 Ti opartej na architekturze Fermi, który według ankiety sprzętowej serwisu Steam jest jednym z najpopularniejszych układów firmy NVIDIA.

GTX 750 Ti dorównuje wydajnością modelowi GeForce GTX 480, niegdyś flagowego produktu opartego na architekturze Fermi, który zadebiutował w cenie 499 USD, zużywając jedynie 1/4 energii, czyli 60 watów.

„Aby zwiększyć wydajność danego produktu musimy zadbać przede wszystkim o zapewnienie wysokich osiągów na wat pobieranej energii, ponieważ każdy system ma określony limit dostępnej mocy – niezależnie do tego, czy jest to superkomputer, pecet czy też smartfon”, powiedział Scott Herkelman, dyrektor generalny jednostki biznesowej GeForce w firmie NVIDIA. „Dlatego Maxwell jest najwydajniejszą energetycznie architekturą procesorów graficznych, jaka kiedykolwiek powstała.”

Karta graficzna z procesorem GTX 750 Ti ma niecałe 15 cm długości, a także nie wymaga stosowania dodatkowych złącz zasilających. Dzięki temu gracze z komputerami wyposażonymi w zintegrowane lub niskoprofilowe układy graficzne mogą uzyskać płynną rozrywką w grach przy rozdzielczości 1080p, bez konieczności montażu mocniejszego zasilacza i zwiększania rachunków za prąd.

Niewielkie zużycie energii przez GTX 750 Ti owocuje również wyjątkową kulturą pracy i niewielką ilością wydzielanego ciepła, dzięki czemu nowa karta doskonale sprawdzi się także w komputerach HTPC (home theater PC).

Karty graficzne GTX 750 Ti oraz 750 wspierają również program GameWorks™ oraz unikatowe technologie dla gier firmy NVIDIA, w tym:

  • ShadowPlay™, która umożliwia graczom nagrywanie i udostępnianie filmów z gier w serwisie Twitch i w innych witrynach internetowych,
  • G-SYNC1, umożliwiająca osiągnięcie na ekranie monitora niespotykanej płynności w grach, bez jakichkolwiek zacięć,
  • GameStream™, która umożliwia strumieniowanie ulubionych gier do urządzenia NVIDIA SHIELD, a tym samym pozwala na korzystanie z bogatych graficznie gier z dala od biurka.

„NVIDIA rozumie, że stworzenie nowej jakości gier wymaga czegoś więcej, niż tylko podbicia liczby klatek na sekundę kosztem wyższych częstotliwości zegara, zwiększenia ilości wydzielanego ciepła oraz hałasu”, powiedział Tony Tamasi, wiceprezes ds. treści i technologii w firmie NVIDIA. „Nasze technologie GameWorks połączone z wydajnością, energooszczędnością oraz wysoką kulturą pracy nowych układów GTX 750 Ti oraz 750, radykalnie odmieniają świat gier komputerowych.”

Dostępność i cena
Karty graficzne GTX 750 Ti oraz GTX 750 są dostępne już dziś od wiodących producentów, w tym firm ASUS, EVGA, Gainward, KFA2, Gigabyte, Inno3D, MSI, Palit, PNY, Point Of View i Zotac. Dostępność kart poszczególnych producentów zależy od regionu świata. Sugerowane ceny to 489 PLN za model GTX 750, 549 PLN za model GTX 750 Ti z 1 GB pamięci oraz 599 PLN za model GTX 750 Ti z 2 GB pamięci.

W Polsce karty graficzne GeForce GTX 750 Ti oraz GTX 750 można nabyć między innymi za pośrednictwem sklepów Agito, Alsen, Arest, ESC, Komputronik, Morele, NTT, PC Projekt, Proline, Sferis oraz X-KOM.

Karty graficzne GeForce GTX 750 Ti oraz GTX 750 będą także dostępne w gotowych komputerach sprzedawanych przez wiodących dostawców w rejonie EMEAI, w tym firm Komputronik, Morele, NTT i Proline.

Więcej informacji na temat kart graficznych GeForce GTX 750 Ti oraz GTX 750, można znaleźć w witrynie www.nvidia.pl/page/home.html. Zdjęcia kart GeForce dostępne są na profilu firmy NVIDIA w serwisie Flickr.

Bądź na bieżąco z firmą NVIDIA:

  • Polub nas na Facebooku.
  • Połącz się z nami w serwisie LinkedIn.
  • Śledź nas na Twitterze.
  • Wyświetl filmy od firmy NVIDIA w serwisie YouTube.
  • Czytaj blog firmy NVIDIA.
  • Subskrybuj kanał informacyjny codziennych wiadomości od firmy NVIDIA za pomocą czytnika wiadomości Pulse.

O firmie NVIDIA
Od 1993 roku NVIDIA (NASDAQ: NVDA) wiedzie prym w sztuce i rzemiośle tworzenia systemów obliczeń wizualnych. Technologie stworzone przez firmę przekształcają świat pełen wyświetlaczy w pełni interaktywne środowisko dla wszystkich użytkowników – od graczy po naukowców, od konsumentów po przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć na stronach //www.nvidia.pl/page/newsandevents.html i //blogs.nvidia.com.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej w tym wydajność, ceny, dostępność i korzyści wynikające z zastosowania kart graficznych NVIDIA GeForce GTX 750 Ti oraz GTX 750, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania architektury NVIDIA Maxwell, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania technologii NVIDIA GameWorks są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 27 października 2013 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2014 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, 4-Plus-1, oraz Tegra są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

__________________________________________________

1Technologia G-SYNC wymaga zastosowania połączenia DisplayPort.