Nowości

Nowa karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 760 zapewnia niesamowitą wydajność w grach już za 1049 zł

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Jacek Brol / Ewa Rudkowska
Gamma PR (NVIDIA PR)
nvidia@gammapr.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

SANTA CLARA, Kalifornia — 25 czerwca 2013 r. — NVIDIA wprowadziła dziś do sprzedaży nową kartę graficzną NVIDIA® GeForce® GTX 760, która zapewnia graczom doskonałą wydajność, wysoką płynność gier oraz unikalne funkcje znane z kart GeForce GTX, już za 1049 zł z VAT.

Karty GeForce GTX 760 gwarantują doskonałą płynność działania najważniejszych gier tego roku, w tym Call of Duty: Ghosts czy Watch Dogs, dzięki czemu stanowią idealny oręż dla rozgrywki w wysokiej rozdzielczości. Procesor graficzny GeForce GTX 760 oparty jest na architekturze NVIDIA Kepler™, a jego wydajność to aż 2,3 teraflopa, co oznacza że jest znacznie potężniejszy od konsol nowej generacji, które pojawią się na rynku pod koniec tego roku.

„Dla graczy wymagających niesamowitej wydajności i płynności w swoich ulubionych grach, wybór jest jasny: karty graficzne NVIDIA GeForce GTX”, powiedział Scott Herkelman, dyrektor generalny jednostki biznesowej GeForce w firmie NVIDIA. „GeForce GTX 760 zapewnia graczom niespotykane dotychczas połączenie wydajności, funkcjonalności i atrakcyjnej ceny, umożliwiając granie w ulubione tytuły w pełnych detalach. Jak dobrze być graczem!”

Aby zaspokoić potrzeby użytkowników odnośnie coraz lepszych możliwości regulacji i podkręcania, karty GeForce GTX 760 zostały wyposażone w technologię NVIDIA GPU Boost™ 2.0, która automatycznie zwiększa prędkość zegara procesora graficznego w celu przyspieszenia jego wydajności, jednocześnie umożliwiając kontrolę maksymalnej temperatury oraz prędkości wentylatorów. Karty zostały również zaprojektowane z myślą o pracy z wyższym napięciem taktowania rdzenia niż fabryczne, np. w połączeniu z rozbudowanymi układami chłodzenia cieczą.

Karty graficzne GeForce GTX 760 obsługują również szereg najnowszych technologii wykorzystywanych w grach komputerowych, takich jak silnik fizyki NVIDIA PhysX® czy wygładzanie krawędzi NVIDIA TXAA™. Oprócz tego gracze mogą skorzystać z aplikacji GeForce® Experience™, która automatycznie pobiera sterowniki zapewniające najwyższą wydajność w grach, a także zawiera zaawansowane funkcje, takie jak NVIDIA ShadowPlay1 i możliwość dobrania jednym kliknięciem myszy optymalnych ustawień dla posiadanych gier. Natomiast graczom, którzy wymagają najszybszych i najlepszych rozwiązań, technologia NVIDIA SLI® umożliwia połączenie wielu kart graficznych w jednym komputerze, w celu uzyskania jeszcze większej wydajności.

GeForce GTX 760 stanowi ogromny krok naprzód w stosunku do poprzednich generacji kart graficznych GeForce. Jest bowiem trzykrotnie szybszy od wciąż popularnego2 modelu GeForce GTX 275 i dwukrotnie szybszy od kart GeForce GTX 560, tym samym zapewniając doskonałą zabawę z obsługą wszystkich najnowszych technologii wykorzystywanych w grach komputerowych.

Dostępność i cena
Karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 760 są dostępne już dziś od wiodących światowych producentów, w tym firm ASUS, EVGA, Gainward, KFA2, Gigabyte, Inno3D, MSI, Palit, PNY, Point of View i Zotac. Dostępność kart poszczególnych producentów zależy od regionu świata. Sugerowana cena detaliczna kart z referencyjnymi parametrami wynosi 1049 PLN.

Więcej informacji na temat w jaki sposób procesory graficzne GeForce GTX odmieniają świat gier komputerowych można znaleźć na stronie //www.nvidia.pl/object/geforce_family_pl.html. Zdjęcia kart GeForce dostępne są na profilu firmy NVIDIA w serwisie Flickr.

O firmie NVIDIA
Od 1993 roku NVIDIA (NASDAQ: NVDA) wiedzie prym w sztuce i rzemiośle tworzenia systemów obliczeń wizualnych. Technologie stworzone przez firmę przekształcają świat pełen wyświetlaczy w pełni interaktywne środowisko dla wszystkich użytkowników – od graczy po naukowców, od konsumentów po przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć na stronach //www.nvidia.pl/page/newsandevents.html i //blogs.nvidia.com.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej w tym dostępność, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania kart graficznych NVIDIA GeForce GTX 760, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania technologii NVIDIA GPU Boost 2.0, aplikacji NVIDIA GeForce Experience i technologii NVIDIA SLI oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 28 kwietnia 2013 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2013 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, GeForce, Kepler, GPU Boost, PhysX, TXAA, GeForce Experience, ShadowPlay oraz SLI są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

_____________________________________

1 Funkcja ShadowPlay będzie dostępna wkrótce.
2 Według wyników ankiety sprzętowej dla użytkowników platformy Steam.