Nowości

NVIDIA umacnia się na pozycji lidera rozwiązań dla graczy komputerowych wraz z premierą karty graficznej GeForce GTX 770

Pierwszy na świecie procesor graficzny wyposażony w pamięć o przepustowości 7 Gb/s

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Jacek Brol / Ewa Rudkowska
Gamma PR (NVIDIA PR)
nvidia@gammapr.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

GeForce GTX 770
Shadowplay

SANTA CLARA, Kalifornia — 30 maja 2013 r. — NVIDIA wprowadziła dziś do sprzedaży kartę graficzną GeForce® GTX 770 w sugerowanej cenie 1679 zł, zapewniającą ogromną wydajność w najnowszych grach komputerowych.

Najnowszy członek rodziny bazującej na wielokrotnie nagradzanej architekturze NVIDIA Kepler™, zaprojektowanej dla najlepszych rozwiązań dla graczy komputerowych, dołącza do kart GTX TITAN i GTX 780, oferując najwyższą wydajność, zaawansowane funkcje oraz płynne działanie gier w wysokich rozdzielczościach.

„Tylko karty graficzne NVIDIA konsekwentnie zapewniają graczom płynną rozgrywkę w wysokiej rozdzielczości po włączeniu wszystkich efektów”, powiedział Scott Herkelman, dyrektor jednostki biznesowej GeForce w firmie NVIDIA. „GeForce GTX 770 ustanawia nowy próg wydajności i funkcjonalności w kategorii cenowej do 400 dolarów i stanowi nasze zaangażowanie w rozwój sektora gier komputerowych, gdzie karty graficzne GeForce są numerem jeden wśród graczy na całym świecie.”

Karty GeForce GTX 770 gwarantują doskonałą wydajność we wszystkich najważniejszych grach wychodzących w tym roku, takich jak Call of Duty: Ghosts czy Watch Dogs. Wyposażono je w potężny procesor oparty na architekturze Kepler z 1536 rdzeniami oraz w 4 GB lub 2 GB szybkiej pamięci GDDR5 o niespotykanej dotychczas w kartach graficznych przepustowości wynoszącej aż 7 Gb/s.

Aby zaspokoić potrzeby graczy odnośnie coraz lepszych możliwości regulacji i podkręcania, karty GeForce GTX 770 zostały wyposażone w technologię NVIDIA GPU Boost™ 2.0, która automatycznie zwiększa prędkość zegara procesora graficznego w celu zwiększenia jego wydajności, jednocześnie umożliwiając kontrolę maksymalnej temperatury oraz prędkości wentylatorów. Karty zostały również zaprojektowane z myślą o pracy z wyższym napięciem taktowania rdzenia niż fabryczne, np. w połączeniu z rozbudowanymi układami chłodzenia cieczą.

Karty graficzne GeForce GTX 770 obsługują również szereg najnowszych technologii wykorzystywanych w grach komputerowych, takich jak silnik fizyki PhysX®, wygładzanie krawędzi NVIDIA TXAA™, a także oprogramowanie GeForce® Experience™, które umożliwia pobieranie najlepszych wersji sterowników i dobieranie optymalnych ustawień do posiadanych gier oraz zawiera wiele przydatnych funkcji, takich jak NVIDIA ShadowPlay™1. Natomiast graczom, którzy wymagają najszybszych i najlepszych rozwiązań, technologia NVIDIA SLI® umożliwia połączenie wielu kart graficznych w jednym komputerze, w celu uzyskania jeszcze większej wydajności, a nowe adaptacyjne kontrolery temperatury sprawiają, że jest ona niemal niesłyszalna dla ludzkiego ucha.

Dostępność i cena
Karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 770 są dostępne już dziś od wiodących światowych producentów, w tym firm ASUS, EVGA, Gainward, KFA2, Gigabyte, Inno3D, MSI, Palit, PNY, Point of View i Zotac. Dostępność kart poszczególnych producentów zależy od regionu świata. Sugerowana cena detaliczna wynosi 1679 PLN.

Więcej informacji na temat w jaki sposób procesory graficzne GeForce GTX odmieniają świat gier komputerowych można znaleźć na stronie //www.nvidia.pl/object/geforce_family_pl.html. Zdjęcia kart GeForce dostępne są na profilu firmy NVIDIA w serwisie Flickr.

O firmie NVIDIA
Od 1993 roku NVIDIA (NASDAQ: NVDA) wiedzie prym w sztuce i rzemiośle tworzenia systemów obliczeń wizualnych. Technologie stworzone przez firmę przekształcają świat pełen wyświetlaczy w pełni interaktywne środowisko dla wszystkich użytkowników – od graczy po naukowców, od konsumentów po przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć na stronach //nvidianews.nvidia.com i //blogs.nvidia.com.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej w tym dostępność, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania kart graficznych NVIDIA GeForce GTX 770, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania aplikacji NVIDIA GeForce Experience oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 28 kwietnia 2013 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2013 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, NVIDIA GPU Boost, GeForce, GeForce Experience, GTX, Kepler, ShadowPlay oraz SLI są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie

_________________________________________________

1 Aplikacja ShadowPlay dostępna już wkrótce.