Nowości

Nowa karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 780 zapewnia najwyższą wydajność i płynność działania gier nowej generacji

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Jacek Brol / Ewa Rudkowska
Gamma PR (NVIDIA PR)
nvidia@gammapr.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

NVIDIA GeForce GTX 780

SANTA CLARA, Kalifornia — 23 maja 2013 r. — NVIDIA zaprezentowała dziś nowy procesor graficzny GeForce® GTX 780, stanowiący kolejne ogniwo w ewolucji elitarnych rozwiązań graficznych dla graczy i zapewniający oszałamiającą wydajność i płynność grom nowej generacji, w tym Call of Duty: Ghosts i Watch Dogs.

Oprócz tego, NVIDIA opublikowała finalną wersję oprogramowania NVIDIA GeForce Experience™, która zapewnia graczom najlepsze sterowniki do ich kart graficznych oraz umożliwia dobranie optymalnych ustawień do posiadanych gier — a wszystko za pomocą jednego kliknięcia myszy.

Zaprojektowana z myślą o entuzjastach gier, karta GeForce GTX 780 jest wyposażona w potężny procesor graficzny Kepler z 2304 rdzeniami oraz w 3GB szybkiej pamięci GDDR5 - w obu przypadkach jest to wzrost o 50% w porównaniu do poprzedniego modelu1.

GeForce GTX 780 obsługuje szereg najnowszych technologii NVIDIA stosowanych w grach komputerowych, w tym PhysX® i NVIDIA TXAA™, a najnowsze sterowniki graficzne skracają opóźnienie w wyświetlaniu poszczególnych klatek, dzięki czemu gry stają się płynniejsze. Natomiast na graczy, którzy wymagają najszybszych i najlepszych rozwiązań, technologia NVIDIA SLI® umożliwia połączenie wielu kart graficznych w jednym komputerze, w celu uzyskania jeszcze większej wydajności.

„GeForce GTX 780 zapewnia graczom niespotykaną dotąd w tej cenie szybkość i płynność animacji”, powiedział Scott Herkelman, dyrektor jednostki biznesowej GeForce w firmie NVIDIA. „Taka wydajność pozwala graczowi skupić się wyłącznie na wciągającym klimacie gry przygotowanym przez jej twórców.”

Ponieważ gracze wymagają coraz lepszych możliwości regulacji i podkręcania, karty GeForce GTX 780 zostały wyposażone w technologię NVIDIA GPU Boost™ 2.0, która automatycznie zwiększa prędkość zegara procesora graficznego w celu zwiększenia jego wydajności, jednocześnie umożliwiając kontrolę maksymalnej temperatury oraz prędkości wentylatorów. Karty zostały również zaprojektowane z myślą o pracy z wyższym napięciem taktowania rdzenia niż fabryczne, np. w połączeniu z rozbudowanymi układami chłodzenia cieczą.

Wysokiej jakości obudowa z odlewanego aluminium i wysokowydajna komora parowa, stanowią najbardziej zaawansowane rozwiązanie chłodzące jakie dotychczas stworzono w laboratoriach firmy NVIDIA i nadają karcie egzotyczny charakter. W przypadku GeForce GTX 780 piękno łączy się z praktycznością - karta cechuje się wyjątkowo cichym działaniem nawet podczas zabawy z wymagającymi grami.

„Rozwiązanie chłodzące zastosowane w kartach graficznych GeForce GTX 780 jest najbardziej zaawansowane z tych, które do tej pory stworzyliśmy”, powiedział Andrew Bell, wiceprezes działu technicznego w firmie NVIDIA. „Ludzkie ucho jest nie tylko czułe na natężenie dźwięku, ale także na nagłe zmiany w poziomie hałasu. Dlatego stworzyliśmy całkowicie nowe, adaptacyjne kontrolery temperatury, które redukują niepotrzebne zmiany prędkości wentylatorów i zapewniają wyjątkowo cichą pracę. Cechy te sprawiają, że GeForce GTX 780 jest doskonałym wyborem do każdego komputera dla entuzjastów gier, ponieważ nadaje się do zarówno klasycznych obudów typu tower, jak i w nowych, eleganckich i niewielkich obudów typu SFF.”

NVIDIA GeForce Experience — prosta optymalizacja gier
Od początku roku ponad 1,5 miliona osób wypróbowało wersję beta oprogramowania NVIDIA GeForce Experience, dostępnego wyłącznie dla graczy posiadających karty GeForce. Teraz aplikacja NVIDIA GeForce Experience jest już dostępna w wersji finalnej i stanowi doskonałe uzupełnienie ogromnej mocy procesora graficznego GeForce GTX 780.

GeForce Experience automatycznie dostosowuje ustawienia 3D każdej gry do danego komputera, aby przyjemność z gry byłą jak największa. Program informuje również graczy o wykrytych aktualizacjach oprogramowania oraz instaluje sterowniki GeForce Game Ready™, które zapewniają maksymalną wydajność graficzną w nowych grach.

Dostępność i cena
Karty graficzne GTX 780 są dostępne już dziś od wiodących światowych producentów, w tym firm ASUS, EVGA, Gainward, KFA2, Gigabyte, Inno3D, MSI, Palit, PNY, Point of View i Zotac. Dostępność kart poszczególnych producentów zależy od regionu świata. Sugerowana cena detaliczna wynosi 2799 PLN.

Więcej informacji na temat w jaki sposób procesory graficzne GeForce GTX odmieniają świat gier komputerowych można znaleźć na stronie //www.nvidia.pl/object/pc-games-home-pl.html. Strona firmy NVIDIA w serwisie Flickr zawiera zdjęcia pełnej gamy kart GeForce.

O firmie NVIDIA
Od 1993 roku NVIDIA (NASDAQ: NVDA) wiedzie prym w sztuce i rzemiośle tworzenia systemów obliczeń wizualnych. Technologie stworzone przez firmę przekształcają świat pełen wyświetlaczy w pełni interaktywne środowisko dla wszystkich użytkowników – od graczy po naukowców, od konsumentów po przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć na stronach //nvidianews.nvidia.com i //blogs.nvidia.com.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej w tym dostępność, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania kart graficznych NVIDIA GeForce GTX 780, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania aplikacji NVIDIA GeForce Experience oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 28 kwietnia 2013 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2013 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, GeForce oraz GeForce Experience są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

1 W porównaniu do karty GTX 680, która trafiła na rynek w marcu 2012 r.