Nowości

NVIDIA prezentuje GeForce GTX 780 Ti — najszybszą na świecie kartę graficzną dla graczy

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Jacek Brol / Ewa Rudkowska
Gamma PR (NVIDIA PR)
nvidia@gammapr.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

SANTA CLARA, Kalifornia — 7 listopada 2013 r. — Firma NVIDIA zaprezentowała dziś kartę graficzną NVIDIA® GeForce® GTX 780 Ti, która zapewnia graczom wyjątkową płynność działania z bardzo wysokimi rozdzielczościami wyświetlania w najnowszych grach komputerowych, takich jak Assassin’s Creed IV—Black Flag, Call of Duty: Ghosts czy Batman: Arkham Origins.

GeForce GTX 780 Ti jest bez wątpienia najszybszą kartą graficzną do gier i gwarantuje ona dużo więcej, niż tylko pierwsze miejsca w testach mierzących liczbę klatek na sekundę. Nowa karta jest też wyjątkowo cicha i generuje niewiele ciepła, zwiększając tym samym przyjemność z jej użytkowania.

Procesor graficzny GTX 780 Ti jest oparty na architekturze NVIDIA Kepler™, najwydajniejszej architekturze GPU jaką kiedykolwiek zaprojektowano, skutkującą zaawansowaną konstrukcją o doskonałej przewodności cieplnej, która przekłada się na lepszą skuteczność chłodzenia, większą lepszą kulturę pracy i rekordową wydajność.

GTX 780 Ti posiada również dedykowany układ pomiarowy, aby liczba klatek na sekundę w grach była jak największa. Nowy procesor obsługuje też technologię NVIDIA G-SYNC™, która eliminuje rwania i zacięcia wyświetlanego obrazu oraz redukuje opóźnienia w odbiorze przesyłanych sygnałów, czyli problemy z którymi borykają się rzesze graczy na całym świecie.

Wygląd karty dorównuje jej niesamowitej wydajności. Atrakcyjna aluminiowa konstrukcja jest ozdobiona podświetlonym diodami LED logo GeForce GTX oraz przezroczystym okienkiem z tworzywa poliwęglanowego.

Procesor graficzny GTX 780 Ti posiada 25% więcej rdzeni niż procesor GTX 780, jest wyposażony w wyjątkowo szybką pamięć o przepustowości 7 Gbps, a także w technologię NVIDIA GPU Boost™ 2.0, która ułatwia graczom dostosowanie ustawień i wydajności karty do swoich potrzeb. Układ GTX 780 Ti jest średnio szybszy o 12 procent od oryginalnego procesora GTX 780.1

Najbardziej zaawansowane technologie dla gier
Prace nad technologią G-SYNC trwały wiele lat i ostatecznie stworzono rozwiązanie, które synchronizuje częstotliwość odświeżania monitora z prędkością renderowania karty graficznej. W efekcie obrazy pojawiają się na monitorze natychmiast po wyrenderowaniu, obiekty są wyraźniejsze, a gry płynniejsze.

Technologia G-SYNC wykorzystuje moduł G-SYNC zaprojektowany przez firmę NVIDIA. Element ten, montowany w monitorach do gier, współpracuje ze sprzętem i oprogramowaniem zaimplementowanym w kartach graficznych opartych na architekturze Kepler, takich jak GeForce GTX 780 Ti.2

GeForce GTX 780 Ti obsługuje również szereg najnowszych technologii dla gier, w tym m.in. silnik fizyki NVIDIA PhysX® oraz wygładzanie krawędzi TXAA™. Gracze, którzy wymagają najszybszych i najlepszych rozwiązań, mogą wykorzystać technologię NVIDIA SLI®, umożliwiającą połączenie ze sobą do czterech kart graficznych w celu uzyskania jeszcze większej wydajności.

Każda karta graficzna GeForce GTX współpracuje również z oprogramowaniem GeForce Experience™, który automatycznie reguluje ustawienia poszczególnych gier w celu zapewnienia jak największej płynności, a także informuje graczy o aktualizacjach oprogramowania oraz instaluje sterowniki GeForce Game Ready™, które zapewniają maksymalną wydajność graficzną w najnowszych grach komputerowych.

Technologia NVIDIA ShadowPlay podbija świat gier
Jednym z przykładów technologii, które są dostępne tylko dla graczy posiadających karty GeForce, jest NVIDIA ShadowPlay™. Ta darmowa, szybka i łatwa w obsłudze aplikacja jest częścią najnowszej wersji oprogramowania GeForce Experience i służy do nagrywania filmów z gier, umożliwiając graczom zachowanie najwspanialszych momentów i dzielenie się nimi ze światem.

ShadowPlay wykorzystuje sprzętowy koder zawarty w architekturze Kepler, dzięki czemu nie wpływa na płynność gier w tak znaczący sposób, jak tradycyjne aplikacje do nagrywania, które wykorzystują procesor centralny. Od premiery tego oprogramowania, która odbyła się tydzień temu, ShadowPlay wypróbowało ponad 150 000 właścicieli kart GeForce, publikując ponad 15 000 filmów w serwisie YouTube, nagranych za pomocą tego programu.

Dostępność i cena
Karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 780 Ti są dostępne już dziś od wiodących światowych producentów, w tym firm ASUS, EVGA, Gainward, KFA2, Gigabyte, Inno3D, MSI, Palit, PNY Point of View i Zotac. Dostępność kart poszczególnych producentów zależy od regionu świata. Detaliczna cena kart to około 2849 PLN. Przez ograniczony czas trwa również promocja, w ramach której gracze kupujący kartę od partnera uczestniczącego w ofercie otrzymają bezpłatnie gry Batman: Arkham Origins, Assassin’s Creed IV—Black Flag oraz Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist.

W Polsce karty graficzne GeForce GTX 780 Ti można nabyć między innymi za pośrednictwem sklepów Agito, Alsen, Arest, ESC, Komputronik, Morele, PC Projekt, Proline, Sferis oraz X-KOM.

Więcej informacji na temat w jaki sposób karty graficzne GeForce GTX odmieniają świat gier komputerowych można znaleźć na stronie //www.nvidia.pl/page/home.html. Zdjęcia kart GeForce dostępne są na profilu firmy NVIDIA w serwisie Flickr.

Bądź na bieżąco z firmą NVIDIA:

  • Polub nas na Facebooku.
  • Połącz się z nami w serwisie LinkedIn.
  • Śledź nas na Twitterze.
  • Wyświetl filmy od firmy NVIDIA w serwisie YouTube.
  • Czytaj blog firmy NVIDIA.
  • Subskrybuj kanał informacyjny codziennych wiadomości od firmy NVIDIA za pomocą czytnika wiadomości Pulse.

O firmie NVIDIA
Od 1993 roku NVIDIA (NASDAQ: NVDA) wiedzie prym w sztuce i rzemiośle tworzenia systemów obliczeń wizualnych. Technologie stworzone przez firmę przekształcają świat pełen wyświetlaczy w pełni interaktywne środowisko dla wszystkich użytkowników – od graczy po naukowców, od konsumentów po przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć na stronach //www.nvidia.pl/page/newsandevents.html i //blogs.nvidia.com.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej w tym wydajność, ceny, dostępność i korzyści wynikające z zastosowania kart graficznych NVIDIA® GeForce® GTX 780 Ti, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania technologii NVIDIA G-SYNC oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 28 lipca 2013 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2013 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, GeForce, GeForce Experience, G-SYNC, Kepler, PhysX, ShadowPlay, SLI oraz TXAA są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

_________________________________________

1 Porównanie GTX 780 Ti vs. GTX 780 przeprowadzono w 11 grach i programach testujących: Far Cry 3, Heaven 4.0 Extreme Tessellation, GRID 2, Total War: Rome II, Crysis 3, BioShock Infinite, Tomb Raider, Metro Last Light, Hitman Absolution, 3DMark Fire Strike oraz 3DMark Valley. Wszystkie testy uruchomiono w rozdzielczości 25x16 z włączonym wygładzaniem krawędzi 4xAA/16xAF.
2Monitory obsługujące technologię NVIDIA G-SYNC trafią na rynek na początku 2014 roku.