Nowości

NVIDIA przedstawia kartę graficzną GeForce GTX TITAN napędzaną najszybszym na świecie procesorem graficznym

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Jacek Brol / Ewa Rudkowska
Gamma PR (NVIDIA PR)
nvidia@gammapr.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

SANTA CLARA, Kalifornia — 19 lutego 2013 r. — NVIDIA zaprezentowała dziś nowe karty GeForce® GTX TITAN, napędzane przez najszybsze na naszej planecie procesory graficzne1, zaprojektowane zarówno dla najbardziej wydajnych superkomputerów do gier jak i niewielkich, smukłych i cichych pecetów w obudowach typu SFF (Small Form Factor).

"GeForce GTX TITAN umożliwi nam stworzenie produktu dotychczas praktycznie nieosiągalnego, o który klienci pytali od lat: bezkompromisowo szybkiego, niewielkiego komputera, który pracuje nieomal bezgłośnie", powiedział Kelt Reeves, prezes firmy Falcon Northwest.

Karta GTX TITAN została oparta na tej samej architekturze NVIDIA Kepler™, która napędza superkomputer Titan, zainstalowany w amerykańskim Narodowym Laboratorium Oak Ridge. Maszyna ta zajmuje obecnie pierwsze miejsce na liście 500 najszybszych superkomputerów na świecie.

Wykorzystując moc trzech kart graficznych GeForce GTX TITAN, połączonych ze sobą w konfiguracji 3-Way SLI®, gracze mogą cieszyć się maksymalnymi detalami w najbardziej wymagających grach, bez obawy o spadek wydajności.

Karty GeForce GTX TITAN zostały wykonane z prawdziwie rzemieślnicza precyzją i wyposażone w szereg innowacyjnych technologii. Egzotyczną konstrukcję dopełniają równie niecodziennie materiały jak obudowa wykonana z odlewanego aluminium oraz wydajne komory parowe w układzie chłodzenia. Estetyczne wzornictwo GeForce GTX TITAN nawiązuje do ducha superkomputera i drzemiącej wewnątrz niego potęgi: superszybkiego procesora graficznego zapewniającego ogromną wydajność energetyczną, jaką mogą pochwalić się wyłącznie układy oparte na architekturze Kepler.

Dzięki świetnym charakterystykom termicznym i akustycznym, GeForce GTX TITAN jest również idealną kartą dla nowej generacji komputerów do gier w małych obudowach typu Small Form Factor. Gracze nie będą musieli już iść na kompromis, wybierając między wydajnością a gabarytami — teraz niewielkie, acz wydajne komputery są w zasięgu ręki.

"GeForce GTX TITAN jest prawdziwa bestią. To jedyny na świecie procesor graficzny, który obsłuży każdą grę w dowolnej rozdzielczości, niezależnie od jej wymagań", powiedział Scott Herkelman, dyrektor jednostki biznesowej GeForce w firmie NVIDIA. "Co więcej, ta ogromna moc jest zamknięta w wyjątkowo małej zgrabnej obudowie, dzięki czemu gracze będą wreszcie mogli zbudować piękne komputery nie większe od konsoli do gier, lecz dużo potężniejsze i możliwe do dalszej rozbudowy."

GeForce GTX TITAN:

  • zawiera 7 miliardów tranzystorów
  • jest wyposażony w 2668 rdzeni graficznych – o 75% więcej niż w procesorze graficznym NVIDIA GeForce GTX 680
  • osiąga 4,5 teraflopsa wydajności w operacjach na liczbach zmiennoprzecinkowych z zastosowaniem pojedynczej precyzji oraz 1,3 teraflopsa z podwójną precyzją
  • obsługuje nową technologię GPU Boost™ 2.0, która automatycznie zwiększa wydajność graficzną, a także umożliwia regulowanie napięcia oraz innych zaawansowanych ustawień służących do usprawnienia gier i podkręcania karty
  • może zostać połączony z dodatkowymi kartami GTX TITAN w trybie SLI, osiągając jeszcze większą wydajność

Karty graficzne GeForce GTX TITAN będą dostępne w sprzedaży od 25 lutego 2013 r. od wiodących partnerów NVIDIA, w tym w Polsce od takich producentów jak ASUS, EVGA, Gainward, Gigabyte, Zotac, a także na pozostałych rynkach od firm Colorful, Galaxy, INNO 3D, MSI i Palit. Sugerowana cena brutto wynosi 4349 zł.

Karty GeForce GTX TITAN będą również dostępne w gotowych zestawach komputerowych oferowanych przez wiodących dostawców ze Stanów Zjednoczonych, w tym firm AVADirect, Cyberpower, Digital Storm, Falcon Northwest, Geekbox, IBUYPOWER, Maingear, Origin PC, Puget Systems, V3 Gaming, Velocity Micro, a także przez inne firmy funkcjonujące na rynkach międzynarodowych.

Więcej informacji na temat w jaki sposób procesory graficzne GeForce GTX odmieniają świat gier komputerowych można znaleźć na stronie gry. Więcej wiadomości na temat firmy NVIDIA, informacji o samej firmie i jej produktach, obrazy i pliki wideo oraz inne informacje można znaleźć w dziale prasowym NVIDIA. Strona firmy NVIDIA w serwisie Flickr zawiera zdjęcia pełnej gamy produktów GeForce.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia grafiki 3D i efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 5000 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dostępność, cena, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania kart graficznych GeForce GTX TITAN oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 28 października 2012 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2013 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, GeForce, Kepler oraz SLI są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

__________________________________________________________

1 Na podstawie wyników testów wykonanych w grach i benchmarkach, w których porównano kartę GTX TITAN z innymi kartami jednoprocesorowymi, w tym GTX 680 i HD7970. GTX TITAN okazał się szybszy we wszystkich dwunastu testach, osiągając wyniki lepsze od 21 do 117 procent. Wszystkie gry i benchmarki zostały przetestowane w rozdzielczości 2560x1600, z ustawieniami 4xAA/16xAF.