Nowości

Akcelerowane przez procesor graficzny oprogramowanie do symulacji umożliwia tworzenie najlepszych produktów dla lotnictwa i kosmonautyki

 
 

Aplikacja MSC Nastran 2012 wykorzystuje moc procesorów graficznych NVIDIA i całkowicie odmienia proces symulacji projektów konstrukcyjnych

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

PEKIN — GTC ASIA — 15 grudnia 2011 r. — Firma NVIDIA poinformowała dziś, że MSC Software Corporation, czołowy producent oprogramowania do symulacji wykorzystywanego w wielu dziedzinach nauki, opublikował nową wersję aplikacji MSC Nastran 2012, wykorzystującej analizę elementów skończonych (FEA), szeroko stosowanej do przeprowadzania symulacji w pracach inżynieryjnych.

Nowe oprogramowanie MSC Nastran 2012 z obsługą akceleracji przez procesory graficzne zapewnia pięciokrotny wzrost wydajności względem poprzedniej wersji i jest dostępne zarówno dla systemów operacyjnych Windows jak i Linux. Użytkownicy otrzymują możliwość tworzenia bardziej realistycznych modeli i przeprowadzania symulacji o wyższej jakości, które pozwolą na osiągnięcie przełomów konstrukcyjnych w branży lotnictwa i kosmonautyki, a także w innych kluczowych branżach.

„Większa wydajność, jaką zapewniają procesory graficzne, znacząco zmienia podejście do analizy inżynieryjnej i procedur optymalizacji konstrukcji”, powiedział dr Ted Wertheimer, starszy dyrektor ds. zarządzania produktami w firmie MSC Software. „Akceleracja oprogramowania MSC Nastran 2012 przez procesory graficzne wykorzystujące architekturę CUDA zwiększy wydajność aplikacji półtora-, a nawet pięciokrotnie, usprawniając pracę i umożliwiając zwiększenie jakości produktów oraz przyśpieszenie procesu dostarczania ich na rynek.

Projektanci pracujący z modelami opartymi głównie na stałych elementach, takich jak struktury silników, mogą wykorzystać wyższą wydajność do tworzenia projektów o większej złożoności elementów, co umożliwia wykonanie dokładniejszych symulacji, a przez to pozwala na projektowanie bezpieczniejszych produktów o wyższej jakości.

„Dzięki obsłudze akceleracji przez jeden lub wiele procesorów graficznych jednocześnie, aplikacja MSC Nastran 2012 może zmniejszyć czas potrzebny do wykonania symulacji, umożliwić tworzenie dokładniejszych symulacji, a także pozwolić na tworzenie projektów o wyższej jakości”, twierdzi Andrew Cresci, dyrektor generalny ds. strategicznej współpracy w firmie NVIDIA. „Obecnie rozszerzamy współpracę z firmą MSC, z zamiarem wprowadzenia akceleracji z wykorzystaniem procesorów graficznych do złożonych jąder obliczeniowych, dzięki czemu będziemy mogli pomóc klientom rozwiązującym problemy z zakresu hałasu i intensywności dźwięku, a także tym zajmującymi się tematami z dziedziny dynamiki.”

Oprogramowanie MSC Nastran 2012 obsługuje konfiguracje z jednym lub z wieloma procesorami graficznymi. Klienci firmy MSC mogą pobrać je już dziś. Więcej informacji na temat oprogramowania MSC Nastran można znaleźć na stronie MSC Nastran for Integrated, Multidiscipline FEA Solution (strona w j. angielskim).

Więcej informacji na temat procesorów graficznych Tesla™ można znaleźć na stronie internetowej Tesla. Więcej informacji na temat środowiska programistycznego NVIDIA® CUDA® można znaleźć na stronie internetowej CUDA.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 2100 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym wpływ i korzyści wynikające z zastosowania procesorów graficznych Tesla i aplikacji wykorzystujących akcelerację poprzez technologię CUDA oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 30 października 2011 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2011 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, CUDA i Tesla są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn