Technologie

 
 
 
 

FCAT - przegląd

NARZĘDZIE FCAT (FRAME CAPTURE ANALYSIS TOOL)


Narzędzie FCAT (Frame Capture Analysis Tool) firmy NVIDIA pomaga w testowaniu i maksymalizowaniu wydajności Twojej karty graficznej.

Wydajność układu GPU jest często określana poprzez uruchomienie testowych gier PC i nagrywanie średniej częstotliwości wyświetlania klatek (FPS) z wykorzystaniem narzędzia FRAPS lub podobnego. Niestety, wiele istotnych elementów mających wpływ na wydajność może zostać pominiętych podczas korzystania z tej tradycyjnej metody. Odkryliśmy, że dane uzyskane za pomocą narzędzi typu FRAPS nie pokrywają się z tym, co widzimy na ekranie oraz naszymi odczuciami podczas gry. Inżynierowie z firmy NVIDIA rozpoczęli zatem w 2011 roku prace nad znacznie bardziej szczegółowym sposobem testowania wydajności układu GPU.

Działania te doprowadziły do powstania narzędzia Frame Capture Analysis Tool, w skrócie FCAT. Mierząc wydajność w taki sposób, by wyniki odzwierciedlały to, co faktycznie widać na monitorze, narzędzie FCAT wychwytuje pominięte klatki, małe klatki (runt frames), mikro-przeskoki oraz inne błędy, które negatywnie wpływają na jakość obrazu i płynność akcji na ekranie, nawet podczas wyświetlania z częstotliwością sześćdziesięciu klatek na sekundę i większą, zmierzoną przez narzędzie FRAPS. Ta dogłębna analiza wydajności umożliwiła nam dopracowanie naszych kart graficznych na etapie projektowania, co zaowocowało powstaniem kart graficznych GeForce opartych na architekturze Kepler – zapewniających bardziej płynną rozgrywkę PC, niż jakikolwiek wcześniejszy układ GPU firmy NVIDIA.

 
POBIERZ NARZĘDZIE FCAT

POBIERZ NARZĘDZIE FCAT

Pobierz teraz narzędzie FCAT, by zobaczyć, jak pomaga ono w poprawie jakości gamingu, zmuszając nas do zapewniania coraz lepszych rozwiązań.

 
PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA NARZĘDZIA FCAT

PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA NARZĘDZIA FCAT

Dowiedz się więcej na temat narzędzia FCAT oraz zapoznaj się z instrukcjami dotyczącymi instalacji oprogramowania oraz tego, jak najlepiej przetestować swój układ GPU w popularnych grach PC.

 

Technologia FCAT

Zalety korzystania z narzędzia FCAT


Aby zaprezentować wam narzędzie FCAT i wyjaśnić jego funkcjonowanie, twórca FCAT, Tom Petersen przygotował poniższy materiał wideo, w którym tłumaczy techniczny żargon i przedstawia faktyczne korzyści, jakie graczom PC oferuje narzędzie FCAT.

Jak wspomniał Tom w swoim wideo, niezależne serwisy prasowe, takie jak PC Perspective i Tech Report już dodały narzędzie FCAT do swoich platform testowych. Dowiedz się więcej na ich temat tutaj:

Narzędzie FCAT pomaga w poprawie jakości gamingu, zmuszając nas do zapewniania coraz lepszych rozwiązań. Zrozumienie, w jaki sposób układy GPU wpływają na faktyczną płynność wyświetlania obrazu oraz zmierzenie tego wpływu, stanowi pierwszy krok.