Nowości

Liderzy z branży obliczeń na procesorach graficznych i utalentowani naukowcy spotkają się na azjatyckiej edycji konferencji NVIDIA GTC

 
 

Mowa wprowadzająca prezesa firmy NVIDIA będzie pierwszą z szeregu sesji dotyczących transformacyjnego wpływu procesorów graficznych na rozwój nauki

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

PEKIN — 27 października 2011 r. — Firma NVIDIA poinformowała o udziale wiodących ekspertów w dziedzinie obliczeń z wykorzystaniem procesorów graficznych na konferencji GTC Azja 2011, dwudniowego wydarzenia poświęconego transformacyjnemu wpływowi procesorów graficznych na rozwój nauki.

Azjatycka edycja GTC (GPU Technology Conference) jest organizowana przez firmę NVIDIA w dniach 14 i 15 grudnia w Narodowym Centrum Spotkań w Chinach. Będzie to miejsce spotkań liderów najważniejszych organizacji i instytucji naukowych, którzy poprowadzą szereg prezentacji, sesji technicznych, seminariów, dyskusji panelowych i rozmów przy okrągłym stole. W trakcie konferencji uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób procesory graficzne przekształcają branżę obliczeń wielkoskalowych i przyśpieszają złożone działania obliczeniowe prowadzone przez akademików, badaczy, naukowców i deweloperów.

Współzałożyciel i prezes firmy NVIDIA, Hsun Huang, wygłosi na konferencji GTC Asia przemówienie wprowadzające, w którym opisze nowe postępy w dziedzinie obliczeń wielkoskalowych, wynikające z szybkiej ewolucji konsumenckich technologii procesorów graficznych. Na konferencji odbędzie się ponad 60 sesji technicznych opisujących rozwój następnej fali badań i odkryć, stymulowany przez procesory graficzne w takich dyscyplinach, jak modelowanie klimatu i pogody, obliczenia dynamiki płynów, poszukiwanie energii i nauki przyrodnicze.

W konferencji wezmą udział m.in. pracownicy następujących instytucji i firm:

 • Pekiński Instytut Genomiki (BGI)
 • Instytut Inżynierii Procesów przy Chińskiej Akademii Nauk
 • Laboratoria HP (HP Labs)
 • Uniwersytet Harvarda
 • Uniwersytet Jana Gutenberga w Moguncji
 • Laboratorium Narodowe Stanów Zjednoczonych w Oak Ridge
 • Uniwersytet Nankai
 • Narodowe Centrum Obliczeń Wielkoskalowych
 • Schlumberger
 • Uniwersytet Jiao Tong w Szanghaju
 • Szwajcarskie Centrum Obliczeń Wielkoskalowych, Politechnika Federalna w Zurychu
 • Tokijski Instytut Technologii
 • Instytut Mikroelektroniki przy Uniwersytecie Tsinghua

Na konferencji GTC Asia odbędą się również prezentacje prowadzone przez znanych naukowców obliczeniowych, w tym Steve'a Scotta, dyrektora ds. technologii w jednostce biznesowej produktów Tesla™ firmy NVIDIA, który będzie mówić o najnowszych trendach i technologiach w dziedzinie obliczeń wielkoskalowych. Oprócz tego uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach dotyczących wydajnych obliczeń eksaskalowych, prowadzonych przez Tokijski Instytut Technologii, Instytut Inżynierii Procesów przy Chińskiej Akademii Nauk, Szwajcarskie Centrum Obliczeń Wielkoskalowych, Laboratorium Narodowe Stanów Zjednoczonych w Oak Ridge, Narodowe Centrum Obliczeń Wielkoskalowych i firmę NVIDIA.

W trakcie konferencji GTC Asia odbędzie się także Szczyt Firm Wschodzących, na którym promowane będą firmy rewolucjonizujące branżę komputerową za pomocą obliczeń na procesorach graficznych oraz zostaną przeprowadzone Warsztaty CUDA dla studentów, przeznaczone dla przyszłych ekspertów na polu obliczeń wielkoskalowych. Goście konferencji będą mogli również odbyć kurs wprowadzający do obliczeń na procesorach graficznych i środowiska programistycznego architektury NVIDIA® CUDA®.

NVIDIA zapewnia symultaniczne tłumaczenie wszystkich sesji technicznych i mów wprowadzających w języku angielskim i mandaryńskim.

Sponsorzy konferencji GTC Asia to: Dell, HP, Lenovo, Supermicro, ASUS, CAPS, Hynix, Leadtek, Inspur, The Portland group, Mathworks, Zanqi Technology Development Cooperation Ltd., GPU Solutions oraz Kingchannel.

Więcej informacji na temat programu konferencji GTC Asia dostępne jest na stronie: www.gputechconf.cn/page/home-en.html. Więcej informacji na temat Chińskiego Narodowego Centrum Spotkań zawarto na stronie: www.cnccchina.com/en/.

O firmie NVIDIA
W 1999 r. firma NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu procesory produkowane przez tę firmę zasilają wiele różnorodnych produktów, od smartfonów po superkomputery. Procesory mobilne firmy NVIDIA znalazły zastosowanie w telefonach, tabletach i samochodowych systemach informacyjno – rozrywkowych. Dzięki procesorom graficznym firmy NVIDIA, gracze z komputerami PC mogą cieszyć się efektownymi, wciągającymi otoczeniami w grach. Profesjonaliści używają tych procesorów do tworzenia efektów graficznych w filmach, projektując komputerowo generowane przedmioty, od kijów golfowych po samoloty pasażerskie. Natomiast naukowcy wykorzystują procesory graficzne w wysokowydajnych komputerach, przyczyniając się do rozwoju nauki. Firma posiada ponad 2100 patentów, w tym te dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.nvidia.pl.

# # #

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym data, miejsce oraz korzyści wynikające z GTC Azja oraz podobnych konferencji są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 31 lipca 2011 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

© 2011 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA i Tesla są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn