NVIDIA GRID

  • Wirtualne pulpity i aplikacje
  • Cloud Gaming
Citrix XenServer, XenApp i XenDesktop
Divider
Citrix i NVIDIA
Akcelerowane graficznie wirtualne pulpity i aplikacje
 

Firma NVIDIA, światowy lider branży w dziedzinie komputerowych technologii graficznych, oraz Citrix współpracują ze sobą od ponad dekady. Klienci na całym świecie korzystają z tego partnerstwa i technologii, aby zapewnić użytkownikom w środowiskach zwirtualizowanych dostęp do najbardziej wymagających aplikacji oraz zadań.

Firma NVIDIA zapewnia najwyższy poziom wydajności aplikacji oraz kompatybilności dzięki użyciu natywnych sterowników NVIDIA w rozwiązaniach pulpitów wirtualnych. Aplikacje Citrix XenDesktop i XenApp wspierane są przez wiodących hipernadzorców i czołowe rozwiązania sprzętowe.

Citrix XenDesktop® z rozwiązaniami NVIDIA GRID

Rozwiązania NVIDIA GRID™ z oprogramowaniem Citrix XenDesktop zapewniają przedsiębiorstwom możliwość instancji i zdalnego udostępniania pulpitów Windows z poziomu centrum danych. Oprócz zapewnienia zwiększonego bezpieczeństwa i zgodności, wiele aplikacji działa lepiej dzięki szybszym połączeniom z danymi, plikami i siecią. Jednostki GPU NVIDIA GRID pozwalają zainstalowanym i udostępnianym pulpitom zapewnić pełen komfort pracy, taki jak w przypadku stacji roboczych, także w sytuacjach, gdy użytkownicy podłączają się z różnych urządzeń, jak laptop, cienki klient, Chromebook czy tablet.

Citrix XenApp® z rozwiązaniami NVIDIA GRID

Dzięki rozwiązaniu NVIDIA GRID i oprogramowaniu Citrix XenApp przedsiębiorstwa mogą bezpiecznie i elastycznie zapewnić dostęp do bogatych w treści graficzne aplikacji z prywatnych lub publicznych chmur. Oparta na usługach pulpitu zdalnego (RDS) systemu Windows Server aplikacja XenApp w scentralizowany sposób zapewnia użytkownikom w dowolnym miejscu dostęp do aplikacji przy zachowaniu niskiego całkowitego kosztu posiadania. Rozwiązania NVIDIA GRID gwarantują, że nawet najbardziej wymagające aplikacje 3D mają zapewnioną moc, jakiej potrzebują ich użytkownicy dla efektywnej pracy.

Citrix XenServer i rozwiązania NVIDIA GRID™ vGPU™

Firmy NVIDIA i Citrix utorowały drogę, umożliwiając pulpitom wirtualnym prawdziwie sprzętową wirtualizację grafiki. Technologia GRID vGPU i oprogramowanie Citrix XenServer umożliwiają współdzielenie sprzętowej akceleracji układu GPU pomiędzy wieloma wirtualnymi pulpitami bez ograniczania komfortu w korzystaniu z treści graficznych. Użytkownicy zyskują tę samą wydajność, funkcjonalność i kompatybilność aplikacji, jakiej oczekiwaliby od lokalnego pulpitu.

Rozwiązanie NVIDIA GRID vGPU na platformie Citrix XenServer

 
 

Dzięki technologii GRID vGPU, komendy graficzne każdej maszyny wirtualnej są przekazywane bezpośrednio do układu GPU, bez tłumaczenia ich przez hipernadzorcę. Pozwala to układowi GPU na zachowanie pełnej wielozadaniowości, zapewniając tym samym najdoskonalszą wydajność współdzielonej wirtualizowanej grafiki.

 

Technologia współdzielonego wirtualnego układu GPU (vGPU)

 

Źródło: Citrix.