Nowości

Francuski operator Bouygues Telecom wprowadza usługę strumieniowania gier Playcast opartą na technologii NVIDIA GRID

Klienci usługi Bbox Sensation firmy Bouygues Telecom skorzystają z natychmiastowego dostępu do strumieniowanych gier

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Jacek Brol / Ewa Rudkowska
Gamma PR (NVIDIA PR)
nvidia@gammapr.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

SANTA CLARA, Kalifornia — 28 października 2013 r. — Firma NVIDIA poinformowała dziś, że opracowana przez nią technologia NVIDIA GRID™, zastosowana w umożliwiającej strumieniowanie gier z chmury platformie Playcast, została wykorzystana przez francuskiego operatora telefonii stacjonarnej i komórkowej Bouygues Telecom.

Usługa zapewnia natychmiastowy dostęp do ponad 50 tytułów wszystkim klientom firmy Bouygues Telecom, którzy posiadają telewizor wyposażony w przystawkę Bbox Senation.

„NVIDIA i Playcast dostarczyły skalowalny i wysokowydajny system do obsługi gier w chmurze dla naszych klientów łącz szerokopasmowych”, powiedział Franck Abihssira, szef działu usług w firmie Bouygues Telecom. „Dzięki temu Bouygues Telecom może zaoferować usługi zapewniające wspaniałą przyjemność z gier dla 1,5 miliona abonentów.”

Wysokowydajne serwery oparte na technologii NVIDIA GRID obsługują wszystkie obliczenia niezbędne w usłudze udostępniania gier w chmurze. Natomiast oprogramowanie Playcast strumieniuje zawartość z centrów danych firmy Bouygues Telecom.

„Usługa gier transmitowanych z chmury oparta na urządzeniu Bbox stawia firmę Bouygues Telecom w awangardzie technologicznej rynku gier”, powiedział Phil Eisler, dyrektor generalny ds. gier w chmurze w firmie NVIDIA. „Strumieniowanie gier to najłatwiejsza metoda dostarczania rozrywki na dowolne urządzenie. To przyszłość dla świata gier.”

“Usługi udostępniania gier oparte na urządzeniach Bbox uruchomiono w zeszłym roku i od tego czasu zapewniły użytkownikom setki tysięcy godzin rozrywki”, powiedział Guy de Beer, dyrektor generalny firmy Playcast. „Dzięki rozbudowie systemu o sprzęt oparty na technologii NVIDIA GRID jesteśmy przygotowani na jego wzmożone obciążenie w okresie świątecznym oraz do dalszego rozwoju w przyszłym roku.”

Więcej informacji na temat platformy NVIDIA GRID, umożliwiającej strumieniowanie gier z chmury, można znaleźć pod adresem //www.nvidia.pl/object/nvidia-grid-cloud-gaming-pl.html.

Bądź na bieżąco z firmą NVIDIA:

  • Polub nas na Facebooku.
  • Połącz się z nami w serwisie LinkedIn.
  • Śledź nas na Twitterze.
  • Wyświetl filmy od firmy NVIDIA w serwisie YouTube.
  • Czytaj blog firmy NVIDIA.
  • Subskrybuj kanał informacyjny codziennych wiadomości od firmy NVIDIA za pomocą czytnika wiadomości Pulse.

O firmie Playcast
Playcast Media świadczy usługi strumieniowania najlepszych gier komputerowych użytkownikom usług telewizji kablowej, internetowej oraz innych urządzeń połączonych z Internetem. Przez ostatnie trzy lata firma dostarczyła miliony godzin rozrywki graczom w Europie i Azji. Usługi firmy Playcast obejmują tytuły takich wydawców jak Ubisoft, 2K, Atari, Capcom, Codemasters, Disney, Sega, THQ, Warner Bros i innych. Więcej informacji można znaleźć w witrynie www.playcast-media.com.

O Bouygues Telecom
Jako kompleksowy operator łączności elektronicznej (telefonia komórkowa i stacjonarna, TV , Internet, usługi w chmurze), Bouygues Telecom wyróżnia się innowacyjnością produktów i usług oraz poziomem obsługi technicznej, posiadając 11,3 mln klientów telefonii komórkowej oraz 1,9 mln klientów usług szerokopasmowych, w tym ponad 1,5 mln klientów biznesowych. W lipcu 2011 roku Bouygues Telecom uruchomił usługę B&YOU, pierwszą ofertę typu SIM-only dostępną tylko za pośrednictwem Internetu, która do tej pory przyciągnęła ponad 1,6 mln klientów. W czerwcu 2012 roku Bouygues Telecom uruchomił usługę Bbox Sensation, która udostępnia najlepsze technologie niezbędne dla cyfrowego domu.
Sieć telefonii komórkowej firmy Bouygues Telecom w standardzie 2G dociera do 99% ludności Francji, do 96% osób w standardzie 3G (do 7,2 Mb/s) i 60% w standardzie H+ (do 42 Mb/s). Bouygues Telecom posiada ogólnokrajową sieć 4G obejmującą 63% ludności, co oznacza że 40 mln osób w ponad 2000 miastach może korzystać z mobilnych usług szerokopasmowych. Każdego dnia ponad 9200 pracowników Bouygues Telecom świadczy usługi klientom firmy. Więcej na stronie www.bouyguestelecom.fr.

O firmie NVIDIA
Od 1993 roku NVIDIA (NASDAQ: NVDA) wiedzie prym w sztuce i rzemiośle tworzenia systemów obliczeń wizualnych. Technologie stworzone przez firmę przekształcają świat pełen wyświetlaczy w pełni interaktywne środowisko dla wszystkich użytkowników – od graczy po naukowców, od konsumentów po przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć na stronach //www.nvidia.pl/page/newsandevents.html i //blogs.nvidia.com.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej w tym wydajność, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania technologii NVIDIA G-SYNC oraz dostępność produktów wyposażonych w technologię NVIDIA G-SYNC są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 28 lipca 2013 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2013 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, NVIDIA G-SYNC, Kepler oraz GeForce są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.