NVIDIA GRID

  • Wirtualne pulpity i aplikacje
  • Cloud Gaming
Technologia GRID
Divider

Technologia NVIDIA GRID

NVIDIA GRID™ to rozwiązanie wirtualizacyjne stworzone na podstawie ponad 20-letnich innowacji sprzętowych i programistycznych na polu akcelerowanych rozwiązań graficznych, które zapewnia bogate graficznie wrażenia użytkownikom korzystającym z wirtualnych pulpitów i aplikacji.

JEDNOSTKI GPU GRID

Oparte na architekturze NVIDIA Kepler™ - karty GRID K1 i K2 zostały specjalnie zaprojektowane, aby dostarczyć bogate graficznie treści w środowiskach zwirtualizowanych.

Maksymalna liczba użytkowników
Karty GRID zaprojektowano do optymalnego wykorzystania wielu układów GPU, co pomaga zmaksymalizować liczbę użytkowników korzystających z serwera. Karta GRID K1 posiada 4 układy GPU i 16 GB pamięci graficznej. W połączeniu z technologią NVIDIA GRID™ vGPU™, pojedyncza karta GRID K1 umożliwia obsługę do 32 użytkowników.

Energooszczędność
Karty GRID zaprojektowano z myślą o energooszczędności na poziomie centrów przetwarzania danych, włączając w to rewolucyjny multiprocesor strumieniowy zwany „SMX”. Rezultatem jest innowacyjne, sprawdzone rozwiązanie, które zapewnia centrom przetwarzania danych w przedsiębiorstwach rewolucyjną wydajność w przeliczeniu na wat pobieranej energii.

Niezawodność 24/7
Karty GRID zostały zaprojektowane, wyprodukowane i przetestowane przez firmę NVIDIA, aby zagwarantować ich ciągłą pracę, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Bliska współpraca z wiodącymi producentami serwerów, takimi jak Cisco, Dell, HP, IBM i SuperMicro, gwarantuje, że karty GRID będą optymalnie i niezawodnie działać przez cały okres funkcjonowania systemów.

  GRID K1 GRID K2
Liczba układów GPU 4 układy GPU Kepler segmentu entry level 2 układy GPU Kepler segmentu high end
Całkowita liczba rdzeni NVIDIA CUDA 768 3072
Całkowita pojemność pamięci 16 GB DDR3 8 GB GDDR5
Maksymalny pobór mocy 130 W 225 W
Szerokość karty Konstrukcja dwuslotowa Konstrukcja dwuslotowa
Złącza wyświetlaczy Brak Brak
Złącze zasilania 6-pinowa wtyczka zasilania 8-pinowa wtyczka zasilania
Magistrala PCIe x16 x16
Generacja PCIe Gen3 (zgodna z Gen2) Gen3 (zgodna z Gen2)
Specyfikacje techniczne Specyfikacja karty GRID K1 Specyfikacja karty GRID K2
 

Usługi zdalne akcelerowane przez rozwiązania NVIDIA GRID

Zdalne wyświetlanie z niskimi opóźnieniami
Opatentowana przez firmę NVIDIA technologia zdalnego wyświetlania z niskim opóźnieniem ogromnie poprawia wrażenia użytkownika, redukując opóźnienia występujące podczas korzystania z wirtualnej maszyny. Dzięki tej technologii obraz wirtualnego pulpitu jest kodowany i przesyłany bezpośrednio przez protokół zdalnej komunikacji.

W każdy, oparty na architekturze Kepler, układ GPU wbudowany został wysokowydajny silnik kodujący H.264, który zdolny jest do równoczesnego kodowania wielu materiałów strumieniowanych w najwyższej jakości. Daje to ogromny skok wydajności serwerów w chmurze poprzez odciążenie układu CPU z funkcji kodowania i umożliwienie skalowania funkcji kodowania na szereg jednostek GPU, w które wyposażony jest serwer.

Technologia akcelerowania usług zdalnych przez rozwiązania GRID jest dostępna w wiodących protokołach zdalnego wyświetlania, jak Citrix HDX 3D Pro, VMware Horizon View i NICE DCV.

Wirtualizacja GRID

Najszerszy zakres rozwiązań do wirtualizacji
Karty GRID umożliwiają wykorzystanie zdolnych do obsługi układów GPU rozwiązań do wirtualizacji, opracowanych przez firmy Citrix, Microsoft i VMware, umożliwiając elastyczny wybór spośród szerokiego zakresu sprawdzonych rozwiązań. Układy GPU GRID mogą zostać przydzielone pojedynczemu użytkownikowi, który wymaga pełni zasobów lub też współdzielone pomiędzy wieloma użytkownikami.

NVIDIA GRID vGPU

Karty GRID oparte są na układach GPU NVIDIA Kepler, dzięki którym po raz pierwszy umożliwiono sprzętową wirtualizację układu GPU. Oznacza to, że wielu użytkowników może współdzielić jeden układ GPU, zwiększając liczbę użytkowników korzystających ze zdalnego serwera, jednocześnie zapewniając wydajność i kompatybilność aplikacji odpowiadające fizycznemu komputerowi PC. W celu uzyskania dodatkowych informacji odwiedź stronę GRID vGPU.

 
 
Obliczenia w chmurze

Wirtualizacja pulpitu
klasy enterprise (VDI))

Technologia GRID
Certyfikowane sterowniki i aplikacje
Współdzielone jednostki GPU GRID (vGPU)
Serwery obsługujące
technologię NVIDIA GRID

Forum NVIDIA GRID
Zasoby związane z NVIDIA GRID
Skontaktuj się z name

Cloud Gaming

Gaming w chmurze
orzyści oferowane przez
technologię NVIDIA GRID

Specyfikacja jednostek GPU GRID
System NVIDIA GRID/a>

Powiązane produkty

Citrix i NVIDIA
VMware i NVIDIA
NICE Desktop Cloud Virtualization (DCV)
Microsoft Remote FX
Rendering na GPU w chmurze

Znajdź nas Online

NVIDIA Blog Blog NVIDIA

Facebook Facebook

Twitter Twitter

Twitch Twitch

YouTube YouTube