Nowości

NVIDIA i VMware wprowadzają na wirtualne pulpity nowe możliwości graficzne

Rozwiązania NVIDIA GRID vGPU, działające w środowiskach VMware Horizon 6 i vSphere 6, umożliwiają wdrożenie w firmach skalowalnej i zwirtualizowanej akceleracji 3D

Jacek Brol / Ewa Rudkowska
Gamma PR (NVIDIA PR)
nvidia@gammapr.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

nvidia grid vgpu

SAN FRANCISCO — 2 lutego 2015 roku — Firmy NVIDIA i VMware poinformowały dziś, że już wkrótce przedsiębiorstwa będą mogły w pełni korzystać ze zdalnego dostępu do zaawansowanych aplikacji graficznych, wykorzystując platformy VMware Horizon 6 i VSphere® 6 działające w środowisku NVIDIA GRID™ vGPU™.

Nowe rozwiązanie, zapewniające zwiększoną wydajność pracy dzięki wirtualnemu wykorzystaniu zdalnych kart graficznych, w ciągu ostatnich pięciu miesięcy było testowane przez 300 klientów w ramach programu wczesnego dostępu. Firmy biorące udział w testach otrzymały dostęp do technologii GRID vGPU, która umożliwia współdzielenie procesorów graficznych zainstalowanych w centrach danych między wieloma użytkownikami, a tym samym pozwala na osiągnięcie większej gęstości i skalowalności.

Opinie klientów wykazują, że technologia NVIDIA GRID vGPU, zastosowana w platformie VMware Horizon 6 opartej na rozwiązaniu vSphere, usprawnia proces pracy w środowiskach wirtualnych, zapewniając większą wydajność grafiki, większe bezpieczeństwo najważniejszych danych, skalowalną wydajność i niższy koszt operacyjny.

Rozwiązania wirtualizacji procesorów graficznych z użyciem VMware 6 i vSphere zapewniają między innymi następujące korzyści:

  • Umożliwienie projektantom, architektom i inżynierom pracy z wymagającymi aplikacjami graficznymi w zwirtualizowanym środowisku, opartym na profesjonalnych kartach graficznych i certyfikowanych sterownikach aplikacji firmy NVIDIA.
  • Elastyczność pozwalająca na obsłużenie przez dział IT do 96 użytkowników za pomocą jednego standardowego serwera.
  • Niski koszt wirtualizacji w przypadku pracowników, którzy pracują z aplikacjami wykorzystującymi akcelerację graficzną, ale nie wymagającymi maksymalnej mocy oferowanej przez procesor graficzny.
  • Możliwość uruchomienia aplikacji 2D i 3D oraz oprogramowania multimedialnego stworzonego dla systemu Windows na praktycznie każdym urządzeniu, za pośrednictwem VMware Horizon 6. W efekcie użytkownicy korzystający z urządzeń mobilnych zyskują wydajność typową dla stacji roboczych, nawet w sieciach cechujących się dużymi opóźnieniami.

Po zakończeniu inicjatywy wczesnego dostępu, firmy NVIDIA i VMware rozpoczną tzw. program Direct Access, dzięki któremu firmy będą mogły szybko wdrożyć technologię GRID vGPU do środowisk VMware Horizon 6 i vSphere 6, zyskując wsparcie techniczne i doradcze obu producentów.

„Ułatwianie użytkownikom obsługi komputera i tworzenie prostych w działaniu środowisk to nasz główny cel”, powiedział Jeff Brown, wiceprezes i dyrektor generalny działu profesjonalnych wizualizacji oraz projektów w firmie NVIDIA. „Technologia GRID vGPU umożliwia tworzenie prawdziwie wirtualnych pulpitów, zapewniając wiodącej platformie do wirtualizacji oprogramowania najlepszą wydajność graficzną. Potwierdzenie tej tezy znajdujemy we wszystkich obecnych i nowych przypadkach zastosowania wirtualnego środowiska pracy.”

„Rozwiązania mobilnej chmury odmieniają tradycyjne środowiska i aplikacje dla komputerów biurkowych. Nasza współpraca w firmą NVIDIA umożliwia wprowadzenie tej technologii w wysokowydajnych stacjach roboczych i wymagających aplikacjach, pozwalając wszystkim organizacjom wykorzystać zalety chmury”, powiedział Erik Frieberg, wiceprezes ds. marketingu rozwiązań dla użytkowników końcowych w firmie VMware. „Wyspecjalizowane branże, takie jak firmy motoryzacyjne, biura projektowe i architektoniczne, z pewnością skorzystają na zwiększonej mobilności, która pozwoli im zachować utalentowanych pracowników, zredukować koszty i sprostać wymagającej konkurencji.”

Ogromne korzyści dla przedsiębiorstw
Oczekuje się, że nowe możliwości oferowane przez technologie wirtualizacji procesorów graficznych będą miały znaczący wpływ na rynek.

VMware jest wiodącą firmą w dziedzinie wirtualizacji, obsługując ponad 500 000 klientów na całym świecie. NVIDIA jest liderem w branży obliczeń wizualnych - ponad 12 milionów specjalistów korzysta z ponad 300 aplikacji certyfikowanych do użytku i akcelerowanymi przez procesory graficzne marki NVIDIA. Serwery oparte na technologii NVIDIA GRID są sprzedawane i obsługiwane przez ponad 20 wiodących firm dostarczających rozwiązania dla przedsiębiorstw, w tym Cisco, Dell, HP i Lenovo.

„Korzystanie w wielu przedsiębiorstwach z wymagających aplikacji graficznych w środowisku wirtualnym napotykało na barierę, wynikającą z niezadowalającej jakości obsługi takiego oprogramowania. Technologia GRID vGPU eliminuje ten problem, umożliwiając menedżerom IT wdrożenie rozwiązań wirtualizacji dla całkowicie nowej grupy użytkowników”, powiedział Roy Illsley, główny analityk w firmie Ovum. „Sądzimy, że technologia NVIDIA GRID vGPU połączona z rozwiązaniami VMware Horizon i vSphere pozwoli na dalszy rozwój rynku oraz przyspieszy tempo wdrożeń w przedsiębiorstwach nowych rozwiązań wirtualizacji pulpitów w 2015 roku.”

Programem wczesnego dostępu, uruchomionym przez VMware i NVIDIA podczas konferencji VMworld w sierpniu 2014 roku, objęto szereg klientów z sektora publicznego i prywatnego, a także ośrodki edukacyjne. Wśród nich znalazły się m.in. Uniwersytet Południowej Kalifornii (USC) i Uniwersytet Villanova, wiodący producenci tacy jak Airbus, Lockheed Martin, Nifco i Siemens Wind Power, międzynarodowe firmy architektoniczne takie jak AECOM, CH2MHILL, Populous oraz STV, Inc., a także koncern Raytheon, będący jednym z największych na świecie dostawców systemów obronnych.

Pozytywne reakcje klientów
„Nasze testy wykazały, że rozwiązania VMware Horizon połączone z technologią NVIDIA GRID umożliwiają bezproblemową obsługę wymagających aplikacji CAD w środowisku zwirtualizowanym. To jedna z ostatnich przeszkód, które uniemożliwiały stworzenie pełnoprawnego wirtualnego ekosystemu. Oprócz typowych zalet rozwiązań wirtualizacji, takich jak zmniejszone koszty posiadania, większe bezpieczeństwo i ułatwione zarządzanie, zyskujemy także korzyści charakterystyczne dla naszego środowiska pracy.”

- Wesley Struble, administrator systemów CAD, North American Information Technology Services, DENSO International America, Inc.

„Spodziewamy się, że w najbliższej przyszłości od 40 do 60 procent użytkowników w branży opieki zdrowotnej będzie korzystać z aplikacjami wymagającymi zastosowanie technologii GRID vGPU. Rozwiązania firm NVIDIA i VMware umożliwiają dynamiczne współdzielenie jednej karty NVIDIA GRID między dowolnymi aplikacjami korzystającymi z wirtualnych procesorów graficznych, które uruchomiono w sesjach VMware Horizon 6 na serwerze, co zmniejsza całkowity koszt posiadania i zapewnia większe oszczędności.”

- Aivars Apsite, strateg ds. technologii w firmie MetroHealth

„Technologia NVIDIA GRID vGPU współpracująca z oprogramowaniem VMware Horizon 6 i platformą vSphere całkowicie odmienia naszą działalność operacyjną. Dzięki tym rozwiązaniom zyskujemy wszechstronność i wydajność, jakie są niezbędne naszym pracownikom. Ponadto nasi konstruktorzy mogą pracować nad projektami i współpracować z zespołami znajdującymi się w dowolnym miejscu na świecie. Taka elastyczność będzie dla nas ogromną korzyścią. Bez niej nie moglibyśmy zdecydować się na wdrożenie środowisk wirtualnych.”

Shaula Zanchi, partner operacyjny, Robin Partington Partners

“Nasze wrażenia z obsługi rozwiązań NVIDIA GRID vGPU i oprogramowania VMware Horizon opartego na platformie vSphere są niezmiernie pozytywne. Cieszymy się z możliwości współdzielenia jednego procesora graficznego między wieloma użytkownikami, bez ograniczenia kompatybilności aplikacji lub wygody ich obsługi. Oprócz tego zyskujemy możliwość lepszego przydzielania zasobów komputerowych i zwiększenia gęstości użytkowników na każdym hoście vSphere.”

- Michael S. Goay, dyrektor generalny ds. technologii informacyjnej, USC Viterbi School of Engineering, Uniwersytet Południowej Kalifornii

Program Direct Access dla klientów korporacyjnych
W ramach nowego programu NVIDIA GRID vGPU on VMware Horizon 6 and vSphere 6 Direct Access wybrani klienci, korzystający z rozwiązań VMware Horizon i VMware vSphere i spełniający określone kryteria, otrzymają priorytetowe wsparcie ekspertów ds. wirtualizacji rozwiązań graficznych w firmie NVIDIA oraz architektów rozwiązań firmy VMware. Uczestnicy programu zyskają doświadczenie, które pozwoli im całkowicie odmienić swoje środowisko operacyjne na komputerach stacjonarnych, a następnie przejść z pilotażowych projektów wirtualizacji pulpitu do skalowanych środowisk produkcyjnych.

Oprócz tego uczestnicy programu Direct Access otrzymają dodatkowe korzyści, takie jak zaproszenia do udziału w ekskluzywnych forach oraz szkoleniach, a także możliwość wpłynięcia na rozwój przyszłych produktów wirtualizacji w przedsiębiorstwach.

NVIDIA, VMware oraz klienci tych firm poprowadzą techniczne sesje szkoleniowe oraz demonstracje produktów NVIDIA GRID vGPU opartych na oprogramowaniu VMware Horizon 6 i platformie VMware vSphere 6, a także zaprezentują inne rozwiązania wirtualizacji procesorów graficznych firmy NVIDIA, na sesji Graphics Virtualization Track zorganizowanej na dorocznej konferencji GTC (GPU Technology Conference) w dniach 17-20 marca 2015 roku w amerykańskim San Jose.

Powszechna dostępność opisywanych rozwiązań ma nastąpić jeszcze w tym kwartale.

Bądź na bieżąco z informacjami na temat NVIDIA GRID oraz VMware Horizon:


O firmie NVIDIA
Od 1993 roku NVIDIA (NASDAQ: NVDA) wiedzie prym w sztuce i rzemiośle tworzenia systemów obliczeń wizualnych. Technologie stworzone przez firmę przekształcają świat pełen wyświetlaczy w pełni interaktywne środowisko dla wszystkich użytkowników – od graczy po naukowców, od konsumentów po przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć na stronach //nvidianews.nvidia.com/ i //blogs.nvidia.com.

Niniejszy komunikat prasowy zawiera deklaracje wybiegające w przyszłość, w tym informacje dotyczące oczekiwanej dostępności rozwiązań NVIDIA GRID vGPU pracujących w środowiskach VMware Horizon 6 i VMware vSphere 6, a także oczekiwanych korzyści dla klientów. Oświadczenia wybiegające w przyszłość tego typu są publikowane w zgodzie z postanowieniami bezpiecznej przystani zawartej w ustawie Private Securities Litigation Reform Act Stanów Zjednoczonych z 1995 r. Faktyczne wyniki mogą odbierać od tych określonych we wspominanych deklaracjach ze względu na różnorodne czynniki ryzyka, w tym m.in.: (i) zmiany w priorytetach i poziomach wydatków rządowych; (ii) niekorzystne zmiany warunków gospodarczych lub rynkowych; (iii) opóźnienia lub redukcje w wydatkach na technologie informacyjne; (iv) czynniki konkurencyjne, w tym m.in. nacisk na zmniejszenie cen, ujednolicenie przemysłu, wkroczenie nowych podmiotów na rynek rozwiązań wirtualizacyjnych, produktów dla użytkowników końcowych oraz rozwiązań obliczeń w chmurze, a także nowe inicjatywy produktowe i marketingowe naszych konkurentów; (v) umiejętność stworzenia nowych produktów i strategii obliczeniowych, takich jak DaaS lub obliczenia w chmurze, a także wdrożenia takich rozwiązań; (vi) brak pewności, czy klienci zaakceptują wschodzącą technologię; (vii) szybko postępujące zmiany technologiczne i rynkowe w branży oprogramowania wirtualizacyjnego i platform obliczeń lokalnych oraz chmurowych; (ix) umiejętności ochrony firmowej technologii firmy VMware; oraz (xi) możliwość zatrudnienia i utrzymania wysoce wykwalifikowanych pracowników przez firmę VMware. Deklaracje wybiegające w przyszłość są oparte na obecnych oczekiwaniach i są obarczone ryzykiem oraz nieoznaczonością wynikającą ze zmian znaczenia, wartości i wpływu oraz innymi zagrożeniami wyszczególnionymi w dokumentach zgłoszonych do Komisji Papierów Wartościowych Stanów Zjednoczonych, w tym również w niedawnym raporcie kwartalnym (formularz 10-Q) oraz rocznym (formularz 10-K) oraz bieżących raportach (formularz 8-K), które mogłyby spowodować rozbieżność faktycznych wyników od oczekiwań. Firma VMware nie zobowiązuje się i nie zamierza aktualizować niniejszych oświadczeń po dniu ich publikacji.

###

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej w tym dostępność, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania technologii NVIDIA GRID vGPU i programu vSphere 6 Direct Access, a także pozycja firmy NVIDIA, jako światowego lidera w dziedzinie obliczeń wizualnych są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 26 października 2014 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2015 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, NVIDIA GRID oraz vGPU są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.