Nowości

Rozpoczęła się rejestracja uczestników konferencji NVIDIA GTC 2012 – najszybciej rozwijającego się wydarzenia poświęconego naukom obliczeniowym

Czterodniowa konferencja zgromadzi ekspertów z całego świata. Zostaną na niej zaprezentowane najnowsze, przełomowe rozwiązania w zakresie technologii obliczeniowych, naukowych i wizualizacyjnych

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

SANTA CLARA, Kalifornia — 15 lutego 2012 — Firma NVIDIA poinformowała dziś o rozpoczęciu rejestracji uczestników trzeciej edycji konferencji GTC (GPU Technology Conference). To jedno z najszybciej rozwijających się imprez poświęconych technologiom obliczeniowym i wizualizacyjnym.

GTC 2012, która odbędzie się w San Jose w Kaliforni w dniach 14-17 maja, jest najważniejszą z ogólnoświatowej serii konferencji, odbywających się pod szyldem firmy NVIDIA, których tematyka skoncentrowana jest wokół zmian, jakie procesory graficzne wnoszą do świata nauki. Swoje uczestnictwo w konferencji zapowiadają największe umysły w dziedzinie nauki, inżynierii i nauk obliczeniowych z ponad 40 krajów.

Aby uzyskać więcej informacji lub zarejestrować się, odwiedź stronę internetową GTC.

„W ciągu zaledwie kilku lat, GTC zyskała miano najważniejszego wydarzenia dla naukowców i badaczy, którzy wykorzystują w swoich pracach naukowych procesory graficzne i technologie przetwarzania równoległego”, powiedział Steve Scott, dyrektor ds. technologii Tesla w firmie NVIDIA. „Najpotężniejsze umysły w dziedzinie astronomii, bioinformatyki, przetwarzania w chmurze, neurobiologii i wielu innych obszarów nauk wezmą udział w konferencji i podzielą się swoimi doświadczeniami i nowymi technikami zastosowań technologii obliczeniowych”.

W trakcie trwania konferencji GTC 2012 będzie miało miejsce szereg wystąpień, prezentacji i szkoleń oraz setki sesji instruktażowych prowadzonych przez najbardziej renomowanych ekspertów w swoich branżach. Kolejny raz jedną z imprez towarzyszących będzie Emerging Companies Summit (Szczyt Firm Rozwijających się), podczas którego najbardziej obiecujące młode firmy z całego świata zaprezentują opracowane przez siebie nowe rozwiązania i technologie. Zaplanowano również wiele wydarzeń odbywających się w Internecie, umożliwiających profesjonalistom niebiorącym bezpośredniego udziału w konferencji dzielenie się informacjami.

Wybrana lista ekspertów biorących udział w GTC 2012:

  • Centra superkomputerowe i ośrodki badawcze: Centrum Superkomputerowe w Barcelonie, CERN, Narodowy Instytut Nauk Naturalnych/Instytut Nauk Molekularnych (Japonia), Irlandzkie Centrum Wysokowydajnego Przetwarzania, Chińska Akademia Nauk/Instytut Inżynierii Przetwarzania, Narodowe Laboratorium Lawrence Berkeley, Morskie Laboratorium Badawcze, Narodowe Laboratorium Północno-Zachodniego Pacyfiku.
  • Korporacje: Citrix Systems, Cray, GE Intelligent Platforms, HP, ING Bank, LEGO, Microsoft, Siemens Corporate Research, Synopsys , Tata Motors Limited, Technicolor VMware
  • Uniwersytety: Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, Uniwersytet Technologiczny Nanyang, Narodowy Uniwersytet Tsing Hua, Uniwersytet Stanforda, Uniwersytet Texas A&M, Tokijski Instytut Technologiczny, Uniwersytet Tsinghua, Uniwersytet w Bonn, Uniwersytet w Calgary/Departament Chemii i Inżynierii Paliw Płynnych, Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley, Uniwersytet w Hamburgu/Instytut Fizyki Stosowanej i Badań nad Mikrostrukturami, Uniwersytet w Hong Kongu, Uniwersytet Illinois w Urbana-Champaign, Uniwersytet Michigan, Uniwersytet Pensylwanii

Dodatkowo, NVIDIA i Laboratorium w Las Alamos, wiodące amerykańskie centrum badawcze, wspólnie zorganizuje Sympozjum nt. Akceleracji w Dziedzinie Obliczeń Wielkoskalowych(Accelerated High Performance Computing Symposium), na którym spotkają się najwięksi eksperci w dziedzinie superkomputerów i przedyskutują możliwe rozwiązania najważniejszych wyzwań i problemów technologicznych.

Kolejną imprezą towarzyszącą GTC 2012 będzie InPar 2012 – konferencja naukowa, podczas której prezentowane będą prace dotyczące innowacji w zakresie obliczeń równoległych.

Serwis internetowy GTC będzie zamieszczał najświeższe informacje dotyczące GTC 2012 oraz relację z konferencji. Strona służy również jako repozytorium wiedzy, zawierające m.in. zapisy wystąpień, prezentacji i sesji technicznych oraz relacje z regionalnych edycji GTC, a także szczegółowe terminarze, zasoby dla mediów społecznościowych, itd.

Sponsorzy konferencji GTC 2012: HP, Microsoft, Supermicro, PNY, Adobe, Dell, Los Alamos National Laboratory, Lenovo, CAPS, Bull, Synnex, Cooley, TSMC, Amazon Web Services, Next IO, GE Intelligent Platforms, Appro, Fusion IO, SGI.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 2200 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym wpływ i korzyści wynikające z konferencji GTC oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 30 października 2011 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2012 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA oraz Tesla są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.