Nowości

Pionier badań genomicznych i wizjonerski projektant Chrysler Group wygłosi przemówienie na GPU Technology Conference

Na konferencji GTC 2013 zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania technologiczne w takich dziedzinach jak grafika komputerowa, obliczenia w chmurach, inżynieria projektowa, rozrywka, nauka i nie tylko

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Jacek Brol / Ewa Rudkowska
Gamma PR (NVIDIA PR)
nvidia@gammapr.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Erez creditElizaGrinnell
RVG at SL

SANTA CLARA, Kalifornia — GTC 2013 —21 lutego 2013 r. — Firma NVIDIA ogłosiła dziś listę światowej klasy prelegentów, którzy wygłoszą przemówienia na czwartej dorocznej konferencji technologii wspieranych przez procesory graficzne (GTC), która odbędzie się w centrum konferencyjnym McEnery w amerykańskim San Jose w dniach 18 – 21 marca.

Jen-Hsun Huang, prezes i współzałożyciel firmy NVIDIA omówi rosnący wpływ technologii GPU na gry komputerowe, naukę, przemysł, media i rozrywkę, projektowanie oraz inne dziedziny, w przemówieniu otwierającym konferencję, we wtorek 19 marca o godzinie 9:00 lokalnego czasu (17:00 czasu środkowoeuropejskiego).

W środę 20 marca, Erez Lieberman Aiden, pionier badań z dziedziny genomiki, przedstawi swoje osiągnięcia w pracy nad sekwencjonowaniem ludzkiego genomu w obrazie trójwymiarowym – technologii, która ułatwi poznanie zachowań poszczególnych genów i podstawowych procesów biologicznych ludzkiego organizmu. Aiden wyjawi w jaki sposób jego zespół wykorzystał procesory graficzne do przyspieszenia procesu analizy ogromnej ilości danych genomicznych i przeprowadzenia symulacji fizycznego procesu składania genomów, ułatwiając zrozumienie ekspresji genów, które to informacje stały się dostępne dla tysięcy naukowców.

W czwartek, 21 marca, wystąpi Ralph V. Gilles, wiceprezes działu projektowania produktów oraz dyrektor i prezes marki SRT (Street and Racing Technology) w Chrysler Group LLC, który jest odpowiedzialny za stworzenie jednych z najbardziej innowacyjnych produktów firmy. Gilles przybliży kulisy branży motoryzacyjnej i opowie, w jaki sposób procesory graficzne przyczyniły się do usprawnienia każdego kroku procesu projektowania – od tworzenia wstępnych projektów koncepcyjnych, przez wszystkie etapy tworzenia prototypu, po montaż i marketing gotowego produktu. Dowiemy się również, w jaki sposób Chrysler Group wykorzystuje procesory graficzne i najnowsze technologie do tworzenia lepszych, bezpiecznych samochodów i skrócenia czasu niezbędnego do wprowadzenia swoich produktów na rynek.

„Konferencja GTC stała się najważniejszym wydarzeniem dla profesjonalistów, którzy wykorzystują procesory graficzne do przyspieszenia swojej pracy”, powiedział Ujesh Desai, wiceprezes działu marketingu w firmie NVIDIA. „Stworzyliśmy tę imprezę, aby umożliwić ekspertom wymianę poglądów i wyników swoich badań i GTC 2013 zapowiada się pod tym względem na najlepszą edycję w historii.”

Informacje o prelegentach na konferencji GTC 2013
Erez Lieberman Aiden jest adiunktem na Wydziale Genetyki w Baylor College of Medicine oraz na Wydziale Nauk Komputerowych przy Instytucie Matematyki Stosowanej i Obliczeniowej Uniwersytetu Rice. Jest on również głównym badaczem w Centrach Doskonałości CUDA w uczelniach Baylor i Rice, a także członkiem prestiżowego Harvard Society of Fellows. Aiden jest wynalazcą metody sekwencjonowania genomów w trzech wymiarach, którą stworzył we współpracy z zespołem odpowiedzialnym za utworzenie pierwszej trójwymiarowej mapy ludzkiego genomu w 2009 r.

Za swoje badania otrzymał wiele nagród, w tym wyróżnienie na liście największych dwudziestu „Przełomów biotechnologicznych, które odmienią medycynę” magazynu Popular Mechanics, nagrodę Lemelson-MIT dla najlepszych studentów wynalazców, nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Fizyków za najlepszą rozprawę doktorską z dziedziny fizyki biologicznej, a także członkowstwo w rankingu TR35 magazynu Technology Review, który wyróżnia najlepszych 35 innowatorów poniżej 35 roku życia.

Ralph V. Gilles jest wiceprezesem działu projektowania produktów oraz dyrektorem i prezesem marki SRT (Street and Racing Technology) w Chrysler Group LLC. Ralph dołączył do poprzedniej firmy Chrysler Corporation w 1992 roku i od tego czasu wykorzystywał swoją bogatą wiedzę akademicką z dziedziny sztuki użytkowej i zarządzania firmą w różnych jej działach. Kieruje również charytatywną inicjatywą Chrysler African American Network oraz zasiada w radzie ds. międzynarodowej różnorodności kulturowej firmy Chrysler.

Giles otrzymał wiele wyróżnień akademickich i branżowych, w tym Michigan State University Eli Broad Graduate School of Management Young Alumni Achievement Award, Automotive Hall of Fame Young Leadership & Excellence Award, NV Magazine Innovation Award, Black Engineer of the Year President’s Award oraz N’Digo Foundation’s “N’Design” Award. Ukończył studia MBA na Uniwersytecie Stanowym Michigan, a także posiada tytuł licencjata sztuk pięknych wzornictwa przemysłowego Wyższej Uczelni Nauk Kreatywnych w Detroit.

Informacje o GPU Technology Conference
GTC to jedno z największych wydarzeń, na którym prezentowane są przełomowe osiągnięcia z wielu dziedzin i przemysłu, które umożliwiły technologie związane z procesorami graficznymi. GTC 2013 zapewni setki godzin wystąpień, prezentacji, paneli naukowych, warsztatów i sesji instruktażowych poprowadzonych przez najlepszych ekspertów. Częścią konferencji GTC jest też Szczyt Firm Wschodzących, na którym jedne z najbardziej innowacyjnych startupów na świecie zaprezentuje nowe technologie. Podczas GTC są również organizowane imprezy towarzyszące, podczas których eksperci z poszczególnych dziedzin mogą wymieniać się informacjami.

Tegoroczni sponsorzy konferencji GTC to: Dell, HP, Cooley, IBM, IGI, Lenovo, Microsoft, Cisco, PNY, Supermicro, Synnex Corporation, Acer, TSMC, Accelereyes, Acceleware, Adobe, Cray, Dassault Systemes, Exxact Corporation, GE Intelligent Platforms, Mellanox Technologies, Penguin Computing, PGI, Quantel, RTT oraz SK Hynix.

Aby otrzymywać najnowsze informacje związane z konferencją GTC 2013 subskrybuj blog NVIDIA, odwiedź fanpage GPU Technology Conference na Facebooku oraz śledź kanały @NVIDIA i @GPUComputing na Twitterze za pomocą tagu #GTC13.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia grafiki 3D i efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 5000 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym wpływ technologii GPU na gry, naukę, przemysł, media, rozrywkę, projektowanie i inne dziedziny oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 28 października 2012 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2013 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA i logotyp NVIDIA są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.