Gry PC

 
 

 
Homefront

Wydawca

THQ

Strona internetowa gry

Homefront

Gatunek

FPS

Data wydania

18-03-2011

Tryb jednoosobowy

Tak

Tryb wieloosobowy

Tak

PEGI 18

Obsługiwane technologie

Opis

Opracowana wspólnie z Kaos Studios wersja PC gry Homefront otrzymała dodatkowe wsparcie ze strony wydawcy THQ oraz studia Digital Extremes, które ma duże doświadczenie w dziedzinie gier PC i uczestniczyła ostatnio w pracach nad trybem wieloosobowym gry BioShock 2. Szczegółowo dopracowane, liczne i unikalne funkcje oraz możliwości wersji PC wzbogacają wrażenia w trakcie rozgrywki w sposób nieosiągalny na konsolach.

Po pierwsze i najważniejsze, w pecetową wersję Homefront można grać w pełnym 3D, dzięki obsłudze technologii NVIDIA 3D Vision. Zastosowanie odpowiednich efektów w grze oraz natywna obsługa systemu 3D Vision pozwala graczom doświadczyć szczególnego poziomu zaangażowania w rozgrywkę, który inaczej byłby nieosiągalny.

Szczegółowość tekstur oraz jakość efektów zostały znacznie podwyższone, gwarantując lepsze wykorzystanie większej pojemności pamięci na najnowszych kartach graficznych, co jest ukłonem w stronę graczy posiadających sprzęt najwyższej klasy. Odpowiednią ilość uwagi poświęcono też właścicielom urządzeń peryferyjnych. Dodano obsługę joysticka, umożliwiającą pilotowanie helikoptera w bardziej realistyczny, mniej zręcznościowy sposób, który pozwala obdarzonym niezbędnym talentem graczom wykonywanie śmiałych wyczynów – niedostępnych przy korzystaniu ze standardowego systemu sterowania.

W podobny sposób rozszerzono – opierając się na wcześniejszych dokonaniach studia Digital Extremes w zakresie rozgrywki wieloosobowej – tryb wieloosobowy z obsługą 32 graczy jednocześnie. Wiodącą rolę odgrywają serwery dedykowane, których dostępność stanowi najbardziej pożądaną cechą każdej gry wieloosobowej, ze względu na oferowaną przez nie większą płynność rozgrywki toczonej przez to w bardziej sprawiedliwych warunkach. Nie bez znaczenia jest też większa elastyczność, która pozwala administratorom na eliminowanie sprawiających kłopoty i oszukujących graczy, a także umożliwia modyfikowanie i poprawianie standardowych parametrów rozgrywki.

Gracze otrzymują dostęp do przeznaczonych dla nich ulepszeń w postaci: opcji do kierowania oddziałem, zaawansowanych systemów komunikacji głosowej (VoIP), możliwości rejestrowania i odtwarzania zapisów potyczek wieloosobowych, emocjonującego sterowania pojazdami z widokiem z pierwszej osoby, dopasowanego oprogramowania zabezpieczającego przed oszustwami oraz dołączonego pakietu Valve Steamworks dedykowanego grze w trybie wieloosobowym. Pakiet ten pozwala graczom na korzystanie z systemu osiągnięć, oglądanie wizualnej reprezentacji swoich dokonań na tablicach wyników oraz przeglądanie szczegółowych statystyk odnośnie własnych i cudzych poczynań.

Aby wyróżnić się na tle pozostałych wieloosobowych gier akcji bazujących na koncepcji poziomów graczy, Homefront czyni dodatkowo – w stosunku do popularnych systemów rozwoju postaci – użytek z mechaniki pojedynczych starć. Aby zwiększyć moc gracza w każdej z rund wieloosobowych, można kupować umiejętności, pojazdy i wyposażenie oraz zamawiać uderzenia z powietrza. Odbywa się to przy użyciu wirtualnej waluty tzw. Battle Points – środków uzyskiwanych poprzez wykonywanie celów misji oraz eliminowanie walczących wrogów. Zwiększają one także ilość doświadczenia uzyskiwanego na koniec każdej z rund, decydując o tym jak szybko na kolejne poziomy będą wspinać się gracze. Z każdym nowym poziomem gracze otrzymują możliwość odblokowania wspomnianych wyżej zdolności, zatem – przykładowo – gracz na poziomie szóstym może wydać na początku starcia trzysta punktów Battle Points na zakup wzmocnionego pancerza, który pomoże mu wyeliminować wielu przeciwników. Gracz ten może następnie wydać dwa tysiące punktów na miażdżące bombardowanie, które oczyści mapę z wszelkich pozostałych wrogów. Gracz na poziomie drugim może tymczasem być w stanie tylko odblokować zbroję i zakupić szereg lekko uzbrojonych pojazdów, bez możliwości skorzystania z uderzenia z powietrza, ze względu na brak dostępnych na wyższym poziomie punktów.

Firma Kaos Studios ma nadzieję, że ten skomplikowanie brzmiący system umożliwi graczom odróżnianie się na polu bitwy i pozwoli na tworzenie unikalnego, spersonalizowanego stylu uzbrojenia i walki, który będzie odpowiadać ich wrażliwości i metodom rywalizacji. A żeby zagwarantować trwałą atrakcyjność trybu gry wieloosobowej, Kaos Studios i Digital Extremes zamierzają wspierać tytuł Homefront za pomocą udostępnianej w Internecie treści i bezpłatnych aktualizacji, które zapewnią ich strzelance pierwszoosobowej, że pozostanie ona jednym z najpopularniejszych tytułów na komputerach PC – interesującym dla graczy długo po tym, jak siły despotycznej Korei Północnej zostaną przez nich pokonane w ramach fabularnej kampanii jednoosobowej.

Zrzuty ekranowe

 
 
 

Inne popularne gry PC

Crysis 2
Section 8 Prejudice
Bulletstorm