Prezentując bijącą rekordy kartę NVIDIA QUADRO FX 4400, NVIDIA przedstawia nową rodzinę profesjonalnych kart graficznych.

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
PREZENTUJĄC BIJĄCĄ REKORDY KARTĘ NVIDIA QUADRO FX 4400, NVIDIA PRZEDSTAWIA NOWĄ RODZINĘ PROFESJONALNYCH KART GRAFICZNYCH.

Flagowy produkt NVIDII ustanowił branżowy rekord w teście wydajności SPECviewperf 7.1.1 UGS-03.

SIGGRAPH - LOS ANGELES, KALIFORNIA - 9 SIERPNIA 2004 - NVIDIA Corporation, lider na rynku technologii przetwarzania obrazu, wprowadziła w dniu dzisiejszym na rynek najwydajniejszą kartę graficzną — model NVIDIA Quadro® FX 4400. Model FX 4400 należy do wyróżniającej się nowej rodziny profesjonalnych, korzystających z architektury magistrali PCI Express™ produktów graficznych firmy NVIDIA. Dzięki technologii NVIDIA® SLI™ (Scaleable Link Interface) pozwalającej łączyć dwie karty NVIDIA Quadro FX 4400 to nowe rozwiązanie umożliwiło osiągnięcie niezwykłej szybkości, której odbiciem jest rekordowy wynik (103) w teście wydajności SPECviewperf® 7.1.1 UGS-03.1

Cztery zapowiedziane dzisiaj produkty stanowią ofertę profesjonalnych kart graficznych obsługujących magistralę PCI Express firmy NVIDIA, a każdy z tych nowych modeli jest propozycją o unikatowej wartości. Nowe produkty to:

  • NVIDIA Quadro FX 4400 - bezdyskusyjny lider wydajności wśród profesjonalnych kart graficznych firmy NVIDIA. Karta zawiera 512MB pamięci G-DDR3 służącej jako bufor kadru, 256-bitowy interfejs pamięci, przepustowość pamięci rzędu 28,8 GB/s, 3-stykowe złącze stereo oraz dwa złącza monitorowe DVI.
  • NVIDIA Quadro FX 4400G - wydajna architektura FX 4400 i zestaw zaawansowanych funkcji umożliwiają korzystanie z możliwości oferowanych uprzednio przez urządzenia genlock i framelock. Funkcja framelock umożliwia profesjonalistom łączenie wielu systemów w klaster, co pozwala osiągnąć wydajność wymaganą do tworzenia kompleksowych i niezwykle skomplikowanych wizualizacji. Funkcja Genlock pozwala użytkownikom synchronizować sygnały o standardowych formatach (w tym z domowych urządzeń wideo), co umożliwia obróbkę wideo, emisję filmów oraz składanie różnych obrazów filmowych i ich edytowanie.
  • NVIDIA Quadro FX 1400 - w rodzinie kart Quadro FX zajmuje miejsce popularnej karty o wysokiej wydajności i przystępnej cenie. Mimo niskiej ceny karta FX 1400 oferuje pełen zestaw zaawansowanych funkcji i jest wydajniejsza od niektórych konkurencyjnych profesjonalnych rozwiązań graficznych z górnej półki.
  • NVIDIA Quadro FX 540 - karta o atrakcyjnej cenie obsługująca wyjście w standardzie HD (high definition), przez co jest doskonałym rozwiązaniem do wyświetlania i nagrywania wideo. Oczywiście możliwości jej zastosowania nie są ograniczone do aplikacji do obsługi wideo. Karta FX 540 jest dobrą opcją do zastosowania w dowolnej profesjonalnej aplikacji do obróbki grafiki trójwymiarowej, w tym do obrazowania medycznego, symulacji i zadań ze szczegółowymi obliczeniami.

„Karta NVIDIA Quadro FX 4400 to prawdziwa gwiazda nowej rodziny rozwiązań graficznych dla stacji roboczych z magistralą PCI Express” — powiedział Jeff Brown, główny menedżer ds. profesjonalnych rozwiązań graficznych w firmie NVIDIA. „Ta nowa rodzina kart graficznych oferuje wszystko, czego pragną użytkownicy ― rekordową wydajność, najnowocześniejsze funkcje, takie jak Shader Model 3.0 i obsługa fp32, wysoką jakość, a nawet „ochronę” inwestycji dzięki możliwości rozbudowy o funkcje urządzeń genlock i framelock oraz możliwości użycia trybu dwóch procesorów GPU. Ta seria kart składa się z samych doskonałości.”

Modele NVIDIA Quadro FX 4400, FX 4400G i FX 1400 obsługują technologię NVIDIA SLI (Scaleable Link Interface) ― innowacyjną technologię umożliwiającą działanie dwóch kart graficznych NVIDIA Quadro FX w jednej stacji roboczej. Technologia NVIDIA SLI jest oparta na inteligentnym protokole komunikacyjnym wbudowanym w procesor GPU i szybkim interfejsie cyfrowym karty graficznej, które umożliwiają płynny przepływ danych. Bogaty zestaw oprogramowania umożliwia dynamiczne równoważenie obciążenia i oferuje zaawansowane opcje renderowania i nakładania obrazów, co zapewnia odpowiednie szybkości klatek (płynne odtwarzanie) i niewiarygodną jakość obrazu. Dzięki technologii NVIDIA SLI użytkownicy mają możliwość samodzielnej rozbudowy komputerów do konfiguracji z dwiema kartami graficznymi, co pozwoli znacząco zwiększyć wydajność systemu grafiki komputera.

Nowe modele kart NVIDIA Quadro FX stanowią rozszerzenie licznej rodziny profesjonalnych kart graficznych 2D i 3D obsługujących magistralę PCI, AGP i PCI Express. Oprócz dużych możliwości wyboru karty i opcji pracy dwuprocesorowej nowi członkowie rodziny kart NVIDIA Quadro FX oferują:

  • Zwiększoną wydajność aplikacji w porównaniu z wydajnością oferowaną przez karty AGP
  • Zaawansowane możliwości programowania na poziomie pikseli i wierzchołków umożliwiające tworzenie działających w czasie rzeczywistym modułów do obsługi cieniowania, które będą mogły symulować szeroką gamę efektów fizycznych i właściwości powierzchni
  • Prawdziwą 128-bitową precyzję liczb zmiennoprzecinkowych umożliwiającą wykonywanie obliczeń matematycznych o wysokiej dokładności, skutkujących osiągnięciem niespotykanej dotąd jakości obrazu
  • Technologię zakresu dynamiki o wysokiej precyzji przeznaczoną do użycia z rozszerzonymi możliwościami obsługi 32-bitowych liczb zmiennoprzecinkowych w operacjach cieniowania, filtrowania, teksturowania i tworzenia efektów przenikania
  • Większą wydajność zwrotnego odczytu pikseli, która umożliwia szybszą komunikację między podsystemem grafiki a systemem komputera
  • Całkowitą zgodność ze zunifikowaną architekturą sterowników (Unified Driver Architecture, UDA) firmy NVIDIA, czyli zestawem zgodnych sterowników dla wszystkich kart graficznych firmy NVIDIA, które zapewniają optymalną wydajność, stabilność i niezawodność

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleźć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn