NVIDIA sponsoruje QUAKECON 2004 - najważniejszą w tym roku imprezę dla graczy.

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NVIDIA SPONSORUJE QUAKECON 2004 — NAJWAŻNIEJSZĄ W TYM ROKU IMPREZĘ DLA GRACZY.

Ponad 5000 graczy zgromadzi się w Teksasie na największym w tym roku turnieju gry DOOM 3. Moc turniejowym komputerom będą dostarczać procesory graficzne NVIDIA GeForce seria 6.

QUAKECON 2004 — MESQUITE, TEKSAS — 12 SIERPNIA 2004 - NVIDIA Corporation, lider na rynku technologii przetwarzania obrazu, wraz z firmą id Software organizuje QuakeCon 2004 — największy w tym roku turniej gier sieciowych. Firma NVIDIA — sponsor tytularny tego turnieju — przedstawiła dziś program całej imprezy. Uczestnicy będą dzień i noc zajęci graniem w DOOM 3™ — jedną z najbardziej oczekiwanych gier w historii — na komputerach wyposażonych w wyróżniane nagrodami karty graficzne GeForce seria 6, które stanowią zalecaną platformę graficzną dla tej gry. Dziewiąty z kolei, coroczny turniej QuakeCon odbędzie się w tym tygodniu (12-15 sierpnia) w Gaylord Texan Resort i Convention Center w miejscowości Grapevine w stanie Teksas.

„NVIDIA podgrzewa atmosferę turnieju, przeznaczając 150 tys. dolarów na nagrody w mistrzostwach w grach DOOM 3 i Quake III Arena” — powiedział Todd Hollenshead, szef id Software. Atrakcje przygotowane przez firmę NVIDIA na turniej QuakeCon są następujące:

  • Mecz z pracownikami id Software: Jedyna w swoim rodzaju sesja gry sieciowej, w której gracze będą mogli stanąć twarzą w twarz z programistami firmy id Software w stworzonej przez nich grze DOOM 3. Uczestnicy turnieju będą mieć możliwość wirtualnego „ustrzelenia” któregoś z autorów gry tylko w piątek 13 sierpnia w godzinach 17 – 19
  • Zawody w składaniu komputera na czas: Jesteś w stanie złożyć od zera komputer PC w czasie 15 minut? Uczestnicy otrzymają pudełka z częściami i kilka narzędzi, a pozycja w tym oryginalnym turnieju typu „zrób to sam” leży tylko i wyłącznie w ich rękach. Indywidualne eliminacje odbędą się w czwartek 12 sierpnia i w piątek 13 sierpnia w godzinach 12 – 14 i 14 – 16, natomiast finał będzie mieć miejsce w niedzielę 15 sierpnia w godzinach 16 – 18.
  • Pokaz możliwości overclockingu komputerów pod patronatem firmy NVIDIA: Gracze chcący otrzymać za swój trud i pomysłowość pokaźne nagrody pieniężne będą prezentować swoje „dopalane” maszyny. Prezentacje możliwości „tuningowanych” komputerów rozpoczną się w czwartek 12 sierpnia na stoisku firmy NVIDIA. Lista zwycięzców w różnych kategoriach zostanie ogłoszona w sobotę 14 sierpnia

„DOOM 3 jedzie właśnie do sklepów i nie możemy się doczekać chwili, gdy gracze będą mogli cieszyć nim oczy na komputerach wyposażonych w karty graficzne z procesorem GeForce 6800 GT, które są bezsprzecznie najlepszymi kartami dla tej gry” — powiedział David Roman, wiceprezes ds. marketingu firmy NVIDIA.

W witrynie nZone firmy NVIDIA codziennie będą publikowane raporty z imprezy Quakecon. Aby uzyskać więcej informacji na temat tej imprezy lub aby się zarejestrować, odwiedź witrynę www.quakecon.org.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleźć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn