NVIDIA jedynym producentem układów GPU na liście integratorów organizacji PCI-SIG.

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NVIDIA JEDYNYM PRODUCENTEM UKŁADÓW GPU NA LIŚCIE INTEGRATORÓW ORGANIZACJI PCI-SIG.

Procesory graficzne firmy NVIDIA jako jedne z pierwszych na rynku produktów graficznych na PCI Express przeszły testy organizacji PCI-SIG i zostały dodane do listy integratorów PCI-SIG.

LONDYN - 23 SIERPNIA 2004 - NVIDIA Corporation, lider na rynku technologii przetwarzania obrazu, ogłosiła w dniu dzisiejszym, że PCI-SIG*, specjalna grupa odpowiedzialna za branżowe standardy technologii We/Wy w konwencjonalnych połączeniach PCI* i połączeniach PCI-X oraz PCI Express*, poinformowała, że produkty firmy NVIDIA oparte na technologii PCI Express pomyślnie przeszły szereg testów zgodności i zostały dodane do listy integratorów PCI-SIG. NVIDIA jest jedynym producentem procesorów graficznych (GPU) na liście integratorów organizacji PCI-SIG. Na liście znajduje się pełna oferta produktów firmy NVIDIA, w tym procesory GPU dla stacji roboczych, komputerów biurkowych i notebooków. Aby produkt mógł znaleźć się na liście integratorów organizacji PCI-SIG, musi przejść obszerny zestaw testów zgodności sprawdzających możliwość pracy z różnym sprzętem i oprogramowaniem oraz spełnić warunki wymienione na szczegółowej „liście zgodności”.

Organizacja PCI-SIG przetestowała szeroką gamę produktów firmy NVIDIA opartych na architekturze PCI Express i zdecydowała, że spełniają one wymagania testów PCI-SIG. Te produkty to:

Seria NVIDIA® GeForce™ 6

  • NVIDIA GeForce 6800 Ultra
  • NVIDIA GeForce 6800
  • NVIDIA GeForce 6600 GT
  • NVIDIA GeForce 6600

Seria NVIDIA® GeForce™ FX

  • NVIDIA GeForce PCX 5900
  • NVIDIA GeForce PCX 5750
  • NVIDIA GeForce PCX 5300

Seria NVIDIA Quadro®

  • NVIDIA Quadro FX 1300
  • NVIDIA Quadro FX 330
  • NVIDIA Quadro NVS 280

Ponadto mobilny procesor graficzny następnej generacji — NVIDIA GeForce seria 6 — który niedługo zostanie zapowiedziany, przeszedł testy uprawniające do umieszczenia go na liście integratorów.

PCI-SIG to specjalna grupa inicjatywna, która jest właścicielem i zarządcą specyfikacji PCI jako otwartego standardu przemysłowego. Organizacja ta definiuje i implementuje specyfikacje nowych standardów przemysłowych dla urządzeń wejścia/wyjścia. Obecnie aktywnymi członkami organizacji PCI-SIG jest ponad 900 czołowych firm z całego świata. Aby uzyskać więcej informacji na temat organizacji PCI-SIG i korzyści płynących z przynależności do tej organizacji, odwiedź witrynę sieci Web organizacji PCI-SIG pod adresem www.pcisig.com.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleźć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn