Firma NVIDIA prezentuje najnowsze produkty podczas konferencji IDF

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
FIRMA NVIDIA PREZENTUJE NAJNOWSZE PRODUKTY PODCZAS KONFERENCJI IDF

Szef działu badań David Kirk przedstawi najnowsze innowacje w dziedzinie przetwarzania grafiki

SAN FRANCISCO, KALIFORNIA - 7 WRZEŚNIA 2004 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych zapowiedziała w dniu dzisiejszym prezentację kompletnej linii produktów i technologii, która będzie miała miejsce podczas konferencji Intel Developers Forum (IDF). Prezentacje, wśród których nie zabraknie prezentacji rozwiązań zgodnych z technologią PCI Express, podkreślą przewagę technologiczną firmy NVIDIA nad konkurencją.

Ponadto szef działu badań firmy NVIDIA — David Kirk — poprowadzi prezentację poświęconą najnowszym innowacjom w dziedzinie komputerowego przetwarzania grafiki. Prezentacja Pana Kirka odbędzie się w dniu dzisiejszym o godzinie 11:00 w sali 303 w Moscone Center i jest otwarta dla wszystkich uczestników konferencji, w tym dla przedstawicieli mediów.

„Innowacje technologiczne wprowadzane przez firmę NVIDIA, takie jak MXM — zunifikowany interfejs graficzny dla notebooków zgodny z technologią PCI Express, pomagają w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez magistralę PCI Express. Jesteśmy przekonani, że nasze nowe rozwiązanie o nazwie SLI Multi-GPU jest najlepszym rozwiązaniem przeznaczonym dla magistrali PCI Express. Konferencja IDF jest idealnym miejscem do prezentacji tej najnowocześniejszej technologii.” — komentuje Michael Diamond, dyrektor ds. marketingu strategicznego w firmie NVIDIA.

Firma NVIDIA — główny sponsor konferencji — przeprowadzi na stoisku nr 304 następujące prezentacje:

Najbardziej oczekiwana gra roku Procesory graficzne firmy NVIDIA oferują niezrównaną wydajność w grze Doom 3 firmy id Software, jednej z najbardziej oczekiwanych gier komputerowych w historii. Uczestnicy konferencji będą mogli zakosztować wrażeń, jakie staną się udziałem graczy na całym świecie

Wirtualne modelowanie na potrzeby produkcji filmowych Firmy Brainstorm, Encodacam i NVIDIA zademonstrują, w jaki sposób karty graficzne NVIDIA Quadro® FX 4000 SDI tworzą wirtualne modele przeznaczone do produkcji filmów — w tym filmu „Ja, Robot” — i w jaki sposób te modele po obróbce są włączane do filmu.

Zaawansowana technologia symulacji lotu Firmy Aechelon Technology, Inc. i NVIDIA zademonstrują kompleksowy system szkolenia pilotów oferujący niespotykaną jakość obrazu i wydajność przy niezwykle wysokich rozdzielczościach. Podczas demonstracji zostanie wykorzystany oparty na magistrali PCI Express system generowania obrazu pC-NOVA™ v3.0, w którym zastosowano dwa procesory Intel® Xeon™, chipset Intel E7525 oraz technologię NVIDIA® SLI™ (Scalable Link Interface) Multi-GPU.

Ponadto firma NVIDIA zademonstruje następujące produkty:

Rozwiązania korzystające z magistrali PCI Express Firma NVIDIA przedstawi kompletną linię produktów graficznych zgodnych z magistralą PCI Express, w tym procesory graficzne zgodne z magistralą PCI Express przeznaczone dla każdego segmentu rynku. Będą to procesory GeForce™ do komputerów biurkowych, procesory NVIDIA Quadro przeznaczone dla stacji roboczych oraz procesory NVIDIA GeForce Go do notebooków. Te produkty pomyślnie przeszły rygorystyczne testy organizacji PCI-SIG i zostały dodane do listy integratorów organizacji PCI-SIG. (Zobacz tutaj)

Technologia SLI Multi-GPU firmy NVIDIA Technologia SLI (Scalable Link Interface) firmy NVIDIA to rozwiązanie sprzętowo-programowe, które umożliwia konstruktorom systemów łączenie w jednym systemie dwóch zgodnych z magistralą PCI Express kart graficznych NVIDIA GeForce seria 6 lub NVIDIA Quadro. Działanie technologii, w sprawie której trwa postępowanie patentowe, opiera się na inteligentnym skalowaniu wydajności obliczeń geometrycznych oraz wypełniania między dwa procesory graficzne, co pozwala osiągnąć niezwykle wyraźny wzrost wydajności.

MXM™ Specyfikacja modułu grafiki do notebooków zgodnego z magistralą PCI-Express (Mobile PCI-Express Module, MXM) została opracowana przez firmę NVIDIA oraz największych producentów notebooków w celu stworzenia jednolitego interfejsu graficznego, który pozwoli skrócić czas wprowadzania na rynek notebooków z magistralą PCI-Express. Standard MXM umożliwia wykorzystanie jednego projektu płyty głównej w różnych notebookach i obsługuje szeroką gamę rozwiązań graficznych oferowanych przez wszystkich producentów sprzętu. Dzięki temu integratorzy będą mogli konstruować systemy komputerowe na zamówienie. Moduł MXM można też wykorzystać w celu rozbudowy systemu grafiki notebooków. W prezentacji modułu MXM podczas konferencji IDF zostanie wykorzystany chipset do notebooków Intel Alviso.

Możliwości przetwarzania wideo kart GeForce 6 Karty graficzne z procesorami graficznymi GeForce 6 są pierwszymi produktami zawierającymi wbudowany procesor wideo, który umożliwia uzyskanie obrazu wideo o jakości DVD na komputerze osobistym.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleźć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn