Firmy Tiger Telematics i NVIDIA wspólnie opracowują następną generację technologii gier dla urządzeń mobilnych oraz same gry

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
FIRMY TIGER TELEMATICS I NVIDIA WSPÓLNIE OPRACOWUJĄ NASTĘPNĄ GENERACJĘ TECHNOLOGII GIER DLA URZĄDZEŃ MOBILNYCH ORAZ SAME GRY

LONDYN - 21 WRZEŚNIA 2004 - Firma Gizmondo Europe Ltd, podmiot zależny firmy Tiger Telematics Inc. (TGTL) z siedzibą w Jacksonville na Florydzie, ogłosiła w dniu dzisiejszym, że procesor do bezprzewodowych urządzeń multimedialnych (WMP) NVIDIA GoForce 3D 4500 będzie stosowany w konsoli do gier Gizmondo. Konsola Gizmondo będzie wykorzystywać doskonałe możliwości tworzenia grafiki 3D, wyświetlania wideo i generowania obrazów procesora WMP GoForce 3D 4500, aby dostarczać graczom wyjątkowych wrażeń podczas grania. Te dwie firmy będą oferować partnerom tworzącym gry zestawy projektowe (development kit), które umożliwią tworzenie dla tej konsoli gier następnej generacji. Firmy Gizmondo i NVIDIA planują do połowy roku 2005 rozesłać firmom tworzącym gry około 500 zestawów do projektowania oprogramowania (software development kit).

„Procesor GoForce 3D 4500 jest doskonały do zastosowania w konsoli Gizmondo — firma NVIDIA od wielu lat dostarcza produkty chętnie kupowane przez entuzjastów gier i współpracuje z producentami i wydawcami gier, dzięki czemu powstaje doskonałe oprogramowanie rozrywkowe.” — powiedział Carl Freer, dyrektor zarządzający firmy Gizmondo Europe. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości realizacji tego projektu wraz z firmą NVIDIA, ponieważ połączenie możliwości obsługi gier i multimediów oferowane przez konsolę Gizmondo z pewnością zmieni oblicze świata gier mobilnych.”

„Ze względu na innowacyjny format obudowy, imponujące parametry techniczne i bogaty zestaw funkcji konsola Gizmondo cieszy się w tym roku wielkim zainteresowaniem branży.” — powiedział Glenn Schuster, generalny menedżer w dziale produktów podręcznych firmy NVIDIA Corporation. Konsola Gizmondo trafi na rynek brytyjski w czwartym kwartale tego roku.

Informacje o konsoli Gizmondo i procesorze GoForce 3D 4500
Zawierająca procesor graficzny GoForce 3D 4500 konsola Gizmondo pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows CE.net(?) i jest wyposażona w procesor Samsung ARM9 o szybkości 400 MHz. Konsola do gier Gizmondo będzie oferować doskonałą jakość gier 3D dzięki wykorzystaniu dedykowanego procesora do obliczeń geometrycznych, który wchodzi w skład układu GoForce 3D 4500. Zastosowanie procesora do obliczeń geometrycznych pozwoli odciążyć procesor główny, a w konsekwencji wydłużyć czas pracy baterii. Programowalne moduły do cieniowania pikseli, dwu- i trzyliniowe filtrowanie tekstur, kompresja tekstur, jednoczesna obsługa sześciu tekstur i 40-bitowy potok koloru umożliwiają osiągnięcie wysokich rozdzielczości i szczegółowych obrazów. Dzięki mocy procesora NVIDIA GoForce 3D 4500 w konsoli Gizmondo będzie używany kolorowy ekran TFT o przekątnej 2,8 cala, a sama konsola będzie obsługiwać szeroką gamę funkcji, w tym obsługę wiadomości multimedialnych, odtwarzanie plików MP3, obsługę formatu MPEG 4, funkcje aparatu fotograficznego oraz połączenie sieciowe GPRS, które umożliwi grę sieciową. Układ GoForce 3D 4500 obsługuje także wstępne obliczenia Z, które umożliwiają zmniejszenie liczby obliczeń wykonywanych na każdym pikselu sceny, co z kolei pozwala oszczędzać baterię, a jednocześnie zachować doskonałą jakość obrazu. Konsola Gizmondo i układ GoForce 3D 4500 obsługują wszystkie standardowe interfejsy API stosowane w grach 3D, w tym OpenGL-ES, D3D-Mobile i M3G. Konsola Gizmondo jest również wyposażona w układ GPS, który umożliwia oferowanie usług zależnych od lokalizacji konsoli, ma połączenie Bluetooth, którego można używać do gry w trybie wieloosobowym, a także obsługuje karty MMC.

Informacje o firmach Tiger Telematics i Gizmondo
Firma Gizmondo Europe Ltd. jest podmiotem zależnym firmy Tiger Telematics Inc (TGTL) i produkuje konsolę Gizmondo — urządzenie rozrywki mobilnej następnej generacji. Konsola do gier, która trafi na rynek w roku 2004, oferuje funkcje odtwarzania muzyki i wideo, obsługi wiadomości i wyświetlania obrazów, a także funkcje urządzeń GPS.
www.gizmondo.com
www.tigertelematics.com
Firma Tiger zajmuje się projektowaniem, wytwarzaniem i sprzedażą mobilnych systemów i usług teleinformatycznych łączących funkcje GPS i technologię rozpoznawania głosu, które służą do lokalizowania i śledzenia pojazdów i osób z dokładnością do ulicy w wielu krajach na całym świecie. Te systemy działają w oparciu o system GPS i w chwili obecnej są wprowadzane na rynek telefonii GSM, w szczególności przez podmioty zależne firmy operujące w Wielkiej Brytanii.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn