Firma NVIDIA przedstawia pierwszy na świecie procesor grafiki 3D do bezprzewodowych urządzeń multimedialnych — GOFORCE 3D 4500

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
FIRMA NVIDIA PRZEDSTAWIA PIERWSZY NA ŚWIECIE PROCESOR GRAFIKI 3D DO BEZPRZEWODOWYCH URZĄDZEŃ MULTIMEDIALNYCH — GOFORCE 3D 4500

Układ GoForce 3D 4500 oferuje obsługę wysoko wydajnych funkcji multimedialnych i obsługi grafiki 3D, rewolucyjny system zarządzania energią oraz funkcje aparatu cyfrowego o rozdzielczości 3,1 megapiksela w jednym procesorze

MOBILE CONTENT WORLD - LONDYN - 21 WRZEŚNIA 2004 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, przedstawiła w dniu dzisiejszym układ GoForce 3D 4500 — pierwszy na świecie procesor grafiki 3D do bezprzewodowych urządzeń multimedialnych (WMP).

Procesor WMP GoForce 3D 4500 firmy NVIDIA umożliwia tworzenie interakcyjnych aplikacji na zupełnie nowym poziomie, jaki do tej pory był absolutnie nieosiągalny w telefonach komórkowych, elektronicznych asystentach cyfrowych (PDA) i innych urządzeniach podręcznych. Po raz pierwszy twórcy aplikacji mobilnych mogą korzystać z potężnego układu 3D, aby tworzyć bogate, dynamiczne i realistyczne światy oraz postaci. Ponadto urządzenia mobilne wyposażone w ten nowy procesor 3D będą mogły syntetyzować niezwykle realistyczne środowiska zawierające obiekty, których zachowanie będzie zgodne z zaawansowanymi modelami fizycznymi, oraz inteligentne postaci obdarzone sztucznymi osobowościami.

„Układ NVIDIA GoForce 3D 4500 spowoduje przełom na rynku urządzeń podręcznych, a więc rynku znanym z różnego rodzaju innowacji.” — powiedział Jen-Hsun Huang, prezes i dyrektor wykonawczy firmy NVIDIA Corporation. „Umożliwiając dostarczanie doskonałych materiałów i aplikacji — zdjęć, wideo i gier — firma NVIDIA sprawiła, że użytkownicy telefonów komórkowych mogą już zerwać krępujące ich więzy.”

Unikatowy zestaw funkcji procesora WMP GoForce 3D 4500 WMP obejmuje:

  • Pierwszy zaprojektowany specjalnie do zastosowania w urządzeniach podręcznych procesor do obliczeń geometrycznych, który służy do przyspieszania i obsługi gier 3D
  • Programowalne moduły do cieniowania pikseli, dwu- i trzyliniowe filtrowanie tekstur, kompresja tekstur, jednoczesna obsługa sześciu tekstur i 40-bitowy potok koloru umożliwiające uzyskanie szczegółowych obrazów o wysokich rozdzielczościach
  • Rewolucyjna, nowa technologia nPower firmy NVIDIA umożliwiająca oszczędzanie baterii, co pozwala wydłużyć czas rozmów.
  • Obsługa formatów MPEG-4 i H.263 umożliwiająca nagrywanie i odtwarzanie wideo o jakości VHS.
  • Kodek JPEG o rozdzielczości 3,0 megapikseli umożliwiający robienie i wyświetlanie ostrych i wyraźnych zdjęć.

Firma NVIDIA wdrożyła strategię wspierania linii produktów GoForce 3D polegającą na współpracy z operatorami, producentami gier i ich wydawcami w celu zapewnienia dostępności doskonałych aplikacji dla telefonów komórkowych, osobistych asystentów cyfrowych (PDA), konsol do gier i innych urządzeń podręcznych. Układ GoForce 3D 4500 obsługuje wszystkie standardowe interfejsy API stosowane w grach 3D, w tym OpenGL-ES, D3D-Mobile i M3G.

Firma NVIDIA w dniu dzisiejszym przesłała próbne egzemplarze procesorów GoForce 3D 4500 do największych producentów telefonów i urządzeń podręcznych. Pierwszą firmą oferującą produkty z tym procesorem WMP będzie firma Tiger Telematics, a procesor zostanie umieszczony w przenośnej konsoli do gier o nazwie Gizmondo. Telefony z procesorem GoForce 3D 4500 powinny być dostępne na rynku w pierwszej połowie 2005 roku. Aby uzyskać więcej informacji na temat parametrów technicznych układu GoForce 3D 4500, zapraszamy na stronę produktu.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn