Procesor GEFORCE 6200 potwierdza pozycję lidera firmy NVIDIA również w segmencie ekonomicznych komputerów PC

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
PROCESOR GEFORCE 6200 POTWIERDZA POZYCJĘ LIDERA FIRMY NVIDIA RÓWNIEŻ W SEGMENCIE EKONOMICZNYCH KOMPUTERÓW PC

Nowy procesor graficzny GeForce 6200 jest pierwszym tanim procesorem oferującym obsługę specyfikacji Shader Model 3.0 standardu DirectX 9.0, technologię UltraShadow II i możliwość odtwarzania video w standardzie High Definition

SANTA CLARA, CA - 11 PAŹDZIERNIKA 2004 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, zaprezentowała w dniu dzisiejszym procesor NVIDIA® GeForce™ 6200 - nowy model akceleratora graficznego posiadającego architekturę i wydajność układów GeForce 6, tym razem dla rynku tanich komputerów. Procesor GeForce 6200 oferuje zestaw najbardziej zaawansowanych funkcji graficznych i zapewnia niezwykłe wrażenia wizualne dostępne w grach nowej generacji (Far Cry czy Doom 3), a także podczas odtwarzania video w standardzie High Definition o jakości znanej z zaawansowanych odtwarzaczy HDTV.

„Nowy układ GeForce 6200 to kolejny procesor NVIDII z linii zunifikowanych procesorów GPU, które oferują znakomitą wydajność w każdym segmencie rynku” - powiedział Dan Vivoli, wiceprezes i dyrektor ds. marketingu w firmie NVIDIA. „ Dzięki doskonałej wydajności i przyszłościowej architekturze 3D komputery wyposażone w karty z układem GeForce 6200 stanowią atrakcyjną i ekonomiczną alternatywę dla rozwiązań ze zintegrowanymi układami graficznymi. ”

Procesory GeForce 6200 są jedynymi przeznaczonymi na rynek tanich komputerów procesorami obsługującymi specyfikację Shader Model 3.0 standardu Microsoft® DirectX® 9.0, która umożliwia tworzenie niezwykle realistycznych gier nowej generacji zgodnych z DirectX 9.0. Tylko procesory firmy NVIDIA oferują technologię NVIDIA UltraShadow™ II, która znacząco przyspiesza działanie nowoczesnych, wykorzystujących zaawansowane algorytmy cieniowania gier, takich jak Doom 3. Układy GeForce 6 oferują także pierwszy w branży programowalny układ video zintegrowany z procesorem GPU, który umożliwia komfortowe odtwarzanie video w standardzie High-Definition. Wspierane przez pakiet oprogramowania NVIDIA ForceWare™ i ujednoliconą architekturą sterowników (Unified Driver Architecture, UDA) procesory graficzne GeForce 6200 zapewniają niezawodność pracy systemu oraz wspaniałe wrażenia wizualne.

Procesory GeForce 6200 są obecnie dostarczane partnerom, a karty graficzne z tymi procesorami dostępne będą w sprzedaży już w listopadzie. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie: www.nvidia.pl

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn