NVIDIA oferuje kluczowe produkty i technologie dla systemu Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NVIDIA OFERUJE KLUCZOWE PRODUKTY I TECHNOLOGIE DLA SYSTEMU MICROSOFT WINDOWS XP MEDIA CENTER EDITION 2005

Nowa klasa komputerów przeznaczonych do rozrywki cyfrowej wyposażonych w technologie firmy NVIDIA oferuje konsumentom lepszą jakość video i zdjęć, lepsze wrażenia w grach i wyższą wydajność systemu

SANTA CLARA, CA - 12 PAŹDZIERNIKA 2004 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, przedstawiła w dniu dzisiejszym pakiet technologii dla producentów komputerów i konstruktorów systemów, którzy będą dostarczać komputery z systemem Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005.

Produkty NVIDIA Media Center to cztery kluczowe technologie, z których każda została zaprojektowana w celu rozszerzenia możliwości systemu Media Center i przekształcenia komputera w pełni funkcjonalne rozwiazanie multimedialne umożliwiające lepsze odtwarzanie wideo i zdjęć, osiagnięcie niesamowitych wrażeń w grach oraz wyższej wydajności samego systemu.

„Komputery z systemem Media Center wyposażone w programowe i sprzętowe rozwiązania firmy NVIDIA oferują użytkownikom końcowym bezkompromisową jakość wideo, która rywalizuje z jakością oferowaną przez tradycyjne zestawy kina domowego, a także niezwykle wysoką wydajność grafiki 3D oraz doskonały obraz, będące znakiem firmowym firmy NVIDIA.” - powiedział Dan Vivoli, wiceprezes i dyrektor ds. marketingu w firmie NVIDIA.

„Dzięki współpracy z firmą NVIDIA możemy oferować naszym klientom nowy poziom jakości video, co pozwoli im cieszyć się pełnymi możliwościami rozrywki cyfrowej” - powiedział Kevin Unangst, dyrektor ds. Marketingu konsumenckiego systemu Windows w firmie Microsoft Corp. „System Windows XP Media Center Edition 2005 obsługuje technologię VPE firmy NVIDIA połączoną z jej kartami tunerów TV, rozszerzeniami programowymi i dekoderami DVD, aby zaoferować klientom większe możliwości w zakresie domowego przetwarzania i korzystania z fotografii, muzyki, telewizji, filmów i gier.”

Najważniejsze technologie oferowane w pakiecie produktów NVIDIA Media Center to:

  • NVIDIA Video Processing Engine (VPE) - dedykowany, sprzętowy procesor obsługi video obecny w serii NVIDIA GeForce™ 6, który umożliwia odtwarzanie flimów video w standardzie high-definition. Doskonała wyrazistość obrazu jest osiągana dzięki zaawansowanym funkcjom, które zazwyczaj są spotykane tylko w wysokiej klasy urządzeniach elektroniki użytkowej. Te funkcje to m.in. automatyczna korekcja obrazu i kolorów w celu wyeliminowania podwójnego obrazu, rozmycia i zniekształceń.
  • Karty tunerów NVIDIA NVTV - karty PCI jedno i dwu tunerowe oferują wygodne w użyciu opcje oglądania i nagrywania programów telewizyjnych.
  • Oprogramowanie NVIDIA DVD Decoder - wysokiej jakości dekoder zapewnia płynne odtwarzanie wysokiej jakości zawartości DVD i HD DVD.
  • Ujednolicona architektura sterowników (UDA) - sterowniki NVIDIA ForceWare™ zawierają rozszerzenia programowe, które umożliwia łatwe wybieranie i konfigurowanie ustawień audio i video przy użyciu pilota i menu głównego systemu Media Center Edition.

Pakiet produktów NVIDIA Media Center został zaprojektowany tak, aby spełniał wymagania programu Image Science Foundation, zaprojektowanego z myslą o produktach i technologiach oferujących jakość kina domowego, zgodnych z systemem Media Center Edition, a także by spełniał warunki programu certyfikacyjnego „Designed for Media Center Edition” firmy Microsoft.

Nowe komputery PC z systemem Windows XP Media Center Edition 2005 i sprzętem firmy NVIDIA będą w sezonie wakacyjnym dostępne w ofertach największych producentów komputerów i integratorów systemów, takich jak Dell, HP, Toshiba, Fujitsu-Siemens, NECCI, Alienware, VoodooPC, Falcon-Northwest, Niveus Media i inni. Aby uzyskać więcej informacji na temat pakietu produktów NVIDIA Media Center, odwiedź stronę: www.nvidia.pl

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleźć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn