Sun Microsystems i NVIDIA tworzą sojusz w dziedzinie profesjonalnych systemów graficznych

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
SUN MICROSYSTEMS I NVIDIA TWORZĄ SOJUSZ W DZIEDZINIE PROFESJONALNYCH SYSTEMÓW GRAFICZNYCH

Układy graficzne NVIDIA Quadro® będą stosowane w nowych stacjach roboczych Sun Java™ z systemem operacyjnym Solaris™

DENVER - Międzynarodowa wystawa SEG - 12 PAŹDZIERNIKA 2004 - firmy Sun Microsystems, Inc. i NVIDIA Corporation ogłosiły w dniu dzisiejszym współpracę w zakresie stosowania wiodących rozwiązań graficznych NVIDIA Quadro® w stacjach graficznych Sun Java™ z systemem operacyjnym Solaris™, Windows lub Linux. W ramach tego sojuszu firma Sun włączyła technologię firmy NVIDIA do niedawno zapowiedzianych stacji roboczych Sun Java W1100z i W2100z z procesorami AMD Opteron™ z architekturą Direct Connect Architecture. Firma Sun jest zobowiązana do stosowania technologii firmy NVIDIA w swoich kolejnych produktach, a obie firmy wspólnie pracują nad dostosowaniem i optymalizacją implementacji standardu OpenGL dla systemu Solaris obsługującego procesory x86 i zamierzają oferować otwarte, oparte na standardach środowisko programistyczno-projektowe.

Przy użyciu pojedynczej architektury stacje robocze Sun Java obsługują jednocześnie obliczenia 32- i 64-bitowe bez spadku wydajności, dzięki czemu użytkownicy mogą nadal korzystać z posiadanej infrastruktury x86, a jednocześnie mają możliwość płynnej migracji do następnej generacji 64-bitowych systemów operacyjnych i aplikacji, gdy będą tego potrzebować.

Pakiet rozwiązań firmy NVIDIA dla stacji roboczych Sun Java to nastepujące produkty:

„Stacje robocze Sun Java z procesorami AMD Opteron oferują niezawodność, skalowalność, wydajność oraz obsługę najważniejszych systemów operacyjnych” - powiedział Brian Healy, dyrektor ds. marketingu stacji roboczych w firmie Sun Microsystems, Inc. „Dzięki współpracy z firmą NVIDIA możemy oferować najlepsze w swojej klasie rozwiązania graficzne dla klientów pracujących w różnych branżach.”

Stacje robocze Sun Java z technologią graficzną NVIDIA Quadro oferują klientom wysokowydajne, umożliwiające zaawansowane wizualizacje rozwiązania graficzne, które mogą pracować pod kontrolą różnych systemów operacyjnych. Stosując technologię NVIDIA Quadro, firma Sun może dostarczać wszechstronne udoskonalenia powodujące wzrost wydajności przetwarzania grafiki 2D i 3D, takie jak wyższa przepustowość magistrali, zwiększona przepustowość pamięci, wyższa szybkość renderowania i możliwość pracy z użyciem dużych zbiorów danych.

Wieloletnia obecność firmy Sun na rynku stacji roboczych wsparta obecnie optymalizacją systemu operacyjnego Solaris dla systemów z procesorami AMD Opteron i doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie grafiki otwierają przed tymi dwiema firmami nowe możliwości wykorzystania zalet doskonałego stosunku wydajność/cena nowych stacji roboczych.

Wspólna oferta firm Sun i NVIDIA jest skierowana do klientów z rynków, na których ważne są intensywne obliczenia i zaawansowane funkcje wizualizacyjne, takich jak przemysł naftowo-gazowniczy, nauki biologiczno-chemiczne, przemysł militarny, projektowanie CAD/CAM, EDA, usługi finansowe, tworzenie zawartości cyfrowej i inżynieria oprogramowania. Dzięki organizacji kanału sprzedaży i sieci partnerów firmy Sun oraz opracowywanym wspólnie rozwiązaniom firma NVIDIA uzyskała możliwość wejścia na kolejny perspektywiczny rynek.

Informacje o firmie Sun Microsystems, Inc.
Od rozpoczęcia działalności w 1982 roku jednoznaczna wizja - „The Network Is The Computer(TM)” - pozwoliła firmie Sun Microsystems, Inc. (notowanej w indeksie Nasdaq pod nazwą SUNW) na osiągnięcie pozycji wiodącego dostawcy przemysłowego sprzętu komputerowego, oprogramowania i usług, które umożliwiają tworzenie i działanie sieci. Informacje o firmie Sun mającej oddziały w ponad 100 krajach można znaleźć w witrynie sieci Web pod adresem
www.sun.com

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn