Układy NVIDIA NFORCE4 przenoszą technologie PCI EXPRESS i SLI oraz obliczenia dotyczące zabezpieczeń na platformy AMD64

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
UKŁADY NVIDIA NFORCE4 PRZENOSZĄ TECHNOLOGIE PCI EXPRESS I SLI ORAZ OBLICZENIA DOTYCZĄCE ZABEZPIECZEŃ NA PLATFORMY AMD64

Strategia kompleksowej linii produktów, której celem jest oferowanie obsługi wielu procesorów GPU, zabezpieczeń sieci oraz najwyższej wydajności

SANTA CLARA, KALIFORNIA - 19 PAŹDZIERNIKA 2004 - NVIDIA Corporation światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, ogłosiła w dniu dzisiejszym wprowadzenie na rynek nowej rodziny procesorów obsługi mediów i komunikacji (MCP) NVIDIA nForce™4 — rodzinę wysoko wydajnych, opartych na technologii PCI Express układów przeznaczonych dla rozwiązań opartych na architekturze AMD64. Zoptymalizowane dla 64-bitowych procesorów AMD oraz obsługi kart graficznych z najnowszym interfejsem PCI Express, układy NVIDIA nForce4 oferują najwyższej klasy rozwiązania technologiczne, takie jak wbudowany procesor bezpieczeństwa sieciowego, implementacja najnowszych standardów kontrolerów dyskowych czy wsparcie obsługi wielu kart graficznych w trybie SLI.

NVIDIA nForce4: obsługa PCI-Express, wyjątkowe bezpieczeństwo i niewiarygodna wydajność:

  • Obsługa technologii NVIDIA SLI™ Multi-GPU
  • NVIDIA ActiveArmor™ — innowacyjna jednostka bezpieczeństwa sieciowego chroniąca przed atakami programów typu spyware oraz atakami hakerów i umożliwiająca korzystanie z bezpiecznych i szybkich połączeń sieciowych
  • Pierwsza natywna obsługa następnej generacji technologii dysków twardych SATA o szybkości transferu do 3Gb/s
  • NVIDIA nTune™ — bezpieczna i łatwa w użyciu aplikacja do maksymalizowania wydajności komputera PC, umożliwiająca wybór odpowiedniego profilu działania systemu w zależności od potrzeb użytkownika

Zaprojektowane tak, aby w pełni wykorzystywały moc obliczeniową całej linii procesorów AMD Athlon™ 64 FX, AMD Athlon 64 i AMD Sempron™, w tym nowych procesorów AMD Athlon 64 FX-55, procesory MCP NVIDIA nForce4 oferują funkcje i wydajność przeznaczone dla każdego segmentu rynku. Modele NVIDIA nForce4 SLI i NVIDIA nForce4 Ultra są przeznaczone dla entuzjastów wydajności i gier najnowszej generacji, a procesor NVIDIA nForce4 jest przeznaczony na rynek typowych komputerów biurowych i domowych.

„Firma NVIDIA oferuje graczom niewiarygodnie szybką i bogatą w funkcje platformę PCI Express, która w połączeniu z procesorami AMD Athlon 64 FX-55 zaspokoi potrzeby graczy i fanatyków wydajności w zakresie zaawansowanych funkcji, niezawodności i niespotykanej wydajności komputerów PC.” — powiedział Marty Seyer, wiceprezes firmy i główny menedżer działu mikroprocesorów w grupie produktów komputerowych firmy AMD.

Oprócz obsługi technologii NVIDIA SLI, która umożliwia użytkownikom połączenie dwóch kart graficznych w jednym komputerze PC w celu skalowania wydajności przetwarzania grafiki, procesory MCP NVIDIA nForce4 oferują także zestaw „nowinek branżowych”, takich jak NVIDIA ActiveArmor, czyli zintegrowany z układem MCP aparat do zabezpieczania sieci, który znacząco odciąża procesor główny, oferując jednocześnie ochronę przy użyciu zapory sieciowej firmy NVIDIA. Procesory MCP NVIDIA nForce4 oferują także prawdziwy transfer o szybkości 1 Gb/s w przewodowych sieciach Ethernet (Gigabit Ethernet) i natywną obsługę następnej generacji dysków twardych SATA 3Gb/s (SATA II), a także zaawansowane technologie RAID umożliwiające zwiększenie wydajności dysków oraz przechowywanie danych i tworzenie ich kopii zapasowych.

Aplikacja do dostrajania wydajności NVIDIA nTune — kolejna „nowinka branżowa” firmy NVIDIA — umożliwia maniakom wydajności i graczom maksymalizację wydajności komputerów przy użyciu potężnego, wbudowanego procesora, który automatycznie dostosowuje różne parametry systemu w celu osiągnięcia optymalnej wydajności. Program NVIDIA nTune oferuje też zestawy parametrów dostosowujące komputer do różnych zastosowań, od maksymalnie wydajnej konfiguracji dla aplikacji przetwarzających grafikę 3D, do wyciszonego działania odpowiedniego do odtwarzania filmów DVD i innych tradycyjnych zastosowań komputera.

Procesory MCP NVIDIA nForce4 są także pierwszymi rozwiązaniami układów logicznych (core-logic) oferującymi dzięki sprzętowemu przyspieszaniu następnej generacji aplikacji zabezpieczających i sieciowych sprzętową obsługę architektury TCP Chimney firmy Microsoft, która będzie stosowana w systemie operacyjnym Longhorn®.

„Dzięki procesorom MCP NVIDIA nForce4 mamy pewność, że dysponujemy odpowiednimi rozwiązaniami dla tych użytkowników, którzy przykładają wagę do wydajności komputera i jednocześnie chcą go zabezpieczyć przed naruszeniami zabezpieczeń i atakami hakerów, a także szukają prostych w obsłudze rozwiązań umożliwiających niezawodne archiwizowanie bezcennych kolekcji domowych filmów, zdjęć i bibliotek muzyki.” — powiedział Drew Henry, główny menedżer ds. rozwoju platform w firmie NVIDIA.

Począwszy od dzisiaj firma NVIDIA dostarcza procesory NVIDIA nForce MCP przeznaczone dla całej rodziny procesorów AMD, w tym procesory NVIDIA nForce4 SLI i nForce4 Ultra obsługujące 939-stykowe gniazdo procesora i magistralę PCI Express; procesory NVIDIA nForce3 Ultra, nForce3 250GB i nForce3 250 obsługujące 939-stykowe i 754-stykowe gniazda procesora i magistralę AGP oraz procesory NVIDIA nForce2 Ultra 400Gb i nForce2 IGP przeznaczone do rozwiązań z 475-stykowym gniazdem procesora i magistralą AGP.

Płyty główne i kompletne systemy PC wyposażone w procesory MCP NVIDIA nForce4 będą dostępne w przeciągu 30 dni w ofertach największych producentów płyt głównych i konstruktorów systemów na całym świecie, w tym: ABIT Computer Corp., ABS, Acer, ASUSTeK Computer Inc., Biostar Microtech Int’l Corp., Chaintech Computer Co. Ltd., Cyberpower, DFI, EPoX International Inc., Gigabyte Technology, Ibuypower, Jetway Information Co. Ltd., MSI, NEC Computers International, PC Club, Shuttle Computer Group, Inc., Soltek Computer Inc., Velocity Micro oraz ZT Group.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleźć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn