Technologiczna dominacja układów GEFORCE serii 6 spowodowała znaczący wzrost udziału w rynku firmy NVIDIA

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
TECHNOLOGICZNA DOMINACJA UKŁADÓW GEFORCE SERII 6 SPOWODOWAŁA ZNACZĄCY WZROST UDZIAŁU W RYNKU FIRMY NVIDIA

SANTA CLARA, KALIFORNIA - 27 PAŹDZIERNIKA 2004 - NVIDIA Corporation światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, poinformowała w dniu dzisiejszym, że powszechna akceptacja rynku dla wiodącej linii procesorów graficznych firmy NVIDIA wyniosła firmę NVIDIA na pierwsze miejsce pośród dostawców układów graficznych dla segmentu wydajnego (lub segmentu Microsoft® DirectX® 9.0) rynku kart graficznych. Według badań wiodącej firmy zajmującej się analizą rynku — Mercury Research — udział rynkowy firmy NVIDIA zwiększył się z 26% w drugim kwartale 2004 roku do 64% w trzecim kwartale tego roku.

„Naszym celem w tym kwartale było odzyskanie pozycji lidera rynku najwydajniejszych komputerów desktop.” — wyjaśnił Dan Vivoli, wiceprezes i dyrektor ds. marketingu w firmie NVIDIA. „Dzięki ogromnej wydajności układów GeForce 6 i atrakcyjnemu zestawowi funkcji specyfikacji DirectX 9 mogliśmy nie tylko zwyciężać w większości testów wydajności, ale także opanować 100% rynku układów obsługujących technologię Shader Model 3.0. Teraz, gdy umocniliśmy swoją pozycję na rynku wysoko wydajnych komputerów desktop, zamierzamy kontynuować wprowadzanie układów GeForce serii 6 na kolejne segmenty rynku. ”

Źródłem sukcesu technologii firmy NVIDIA w trzecim kwartale 2004 roku była możliwość dostarczenia, oprócz wielokrotnie nagradzanego układu GeForce 6800, dwóch nowych procesorów graficznych — NVIDIA® GeForce™ 6600 i GeForce 6600 GT. Obecnie, dzięki procesorowi graficznemu GeForce 6200, firma NVIDIA jako jedyna w branży dysponuje kompletną linią układów graficznych, które obsługują technologię Shader Model 3.0 specyfikacji Microsoft DirectX 9.

W skład wielokrotnie nagradzanej serii układów GeForce 6 wchodzą rodziny układów GeForce 6800, GeForce 6600 i GeForce 6200. Te procesory graficzne firmy NVIDIA oferują technologię NVIDIA UltraShadow™ II, która znacząco przyspiesza działanie nowoczesnych, wykorzystujących zaawansowane algorytmy cieniowania gier, takich jak Doom 3. Wspierane przez pakiet oprogramowania NVIDIA ForceWare™ i zunifikowaną architekturą sterowników (Unified Driver Architecture, UDA) procesory graficzne GeForce Seria 6 zapewniają słynną w branży zgodność i niezawodność zapewniające użytkownikom wspaniałe wrażenia.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn