Najwięksi producenci wydajnych notebooków wybierają układ NVIDIA GEFORCE GO 6800

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NAJWIĘKSI PRODUCENCI WYDAJNYCH NOTEBOOKÓW WYBIERAJĄ UKŁAD NVIDIA GEFORCE GO 6800

Alienware, Eurocom, Falcon Northwest, Hypersonic PC, Iru, MV, Prostar, Sager i VoodooPC to pierwsze firmy oferujące notebooki z układem NVIDIA GeForce Go 6800

SANTA CLARA, KALIFORNIA - 8 LISTOPADA 2004 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, poinformowała w dniu dzisiejszym, że procesor graficzny NVIDIA® GeForce™ Go 6800 będzie stosowany w wysoko wydajnych notebookach oferowanych przez największych producentów komputerów przenośnych. Alienware, Eurocom, Falcon Northwest, Hypersonic PC, iRU, MV, Prostar, Sager oraz VoodooPC już teraz oferują notebooki wyposażone w procesor graficzny GeForce Go 6800. Już wkrótce notebooki z tym procesorem znajdą się w ofertach kolejnych producentów komputerów przenośnych.

Układ GeForce Go 6800, pierwszy procesor graficzny do zastosowań mobilnych w rodzinie wielokrotnie nagradzanych układów GeForce Go6, oferuje:

  • Najlepszy w branży stosunek wydajności do zużycia energii, a notebooki wyposażone w ten procesor osiągają w teście wydajności 3DMark03 firmy Futuremark wyniki od 7500 do 9000 punktów — są to wyniki o kilka tysięcy lepsze od wyników uzyskiwanych przez dotychczasowe notebooki1.
  • Obsługę standardu Microsoft® DirectX® 9.0 Shader Model 3.0, co umożliwia osiągnięcie niespotykanej jakości obrazu.
  • Technologię PureVideo™ przenosząca na platformę notebooków możliwości oferowane przez zestawy kina domowego.

„Dzięki bliskiej współpracy z firmą NVIDIA oraz wykorzystaniu niespotykanej wydajności układu GeForce Go 6800 firma Sager może z dumą przedstawić notebook o wydajności przewyższającej wydajność każdego uprzednio dostępnego notebooka, którego cena będzie atrakcyjna dla większości klientów planujących zakupy notebooków.” — powiedział Tony Yuan, prezes firmy Sager.

„Klienci firmy Alienware zawsze oczekiwali najnowszych technologii graficznych we wszystkich naszych produktach umożliwiających korzystanie z rozrywki cyfrowej. GeForce Go 6800 jest więc oczywistym wyborem. ” — powiedział Frank Azor, wiceprezes firmy Alienware Corporation.

„Układ GeForce Go 6800 zmienia punkt odniesienia dla wydajności, jakiej można spodziewać się po notebookach. Jest on dokładnie dwa razy szybszy od dostępnych konkurencyjnych układów graficznych. Jego wydajność jest również konkurencyjna w stosunku do wielu używanych obecnie komputerów stacjonarnych.” — powiedział Kelt Reeves, dyrektor generalny firmy Falcon Northwest. „Od momentu gdy zobaczyliśmy możliwości układu GeForce 6800 Go jasne było, że musimy zastosować go w naszej linii wysoko wydanych notebooków FragBook.”

„Po przeprowadzeniu zaawansowanych testów różnych rozwiązań graficznych do notebooków jednogłośnie wybraliśmy rozwiązanie PCI Express firmy NVIDIA.” — powiedział Rahul Sood, prezes i dyrektor ds. technologii w firmie VoodooPC.

Aby nabyć notebooki z procesorami graficznymi GeForce Go 6800 lub uzyskać więcej informacji na temat systemów wyposażonych w te procesory, należy odwiedzić poniższe strony:
//www.sagernotebook.com
//www.alienware.com
//www.falcon-nw.com
//www.voodoopc.com
//www.pro-star.com
//www.go-mv.com
//www.eurocom.com
//www.iru.ru
//www.hypersonic-pc.com

1. Według testów przeprowadzonych przez firmę NVIDIA, w których wykorzystano różne wysoko wydajne notebooki, w tym Sager NP9860 z układem GeForce Go 6800 i procesorem Intel® Pentium® 4 z technologią Hyper-Threading o szybkości 3,20 GHz oraz Dell XPS z układem ATI® MobilityTM RADEONTM 9800 z 256 MB pamięci DDR oraz procesorem Intel® Pentium® 4 Extreme Edition z technologią Hyper-Threading o szybkości 3,40 GHz.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn