Firma NVIDIA przedstawia procesor GEFORCE GO 6800 przeznaczony do najszybszych na świecie notebooków

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
FIRMA NVIDIA PRZEDSTAWIA PROCESOR GEFORCE GO 6800 PRZEZNACZONY DO NAJSZYBSZYCH NA ŚWIECIE NOTEBOOKÓW

Pierwszy na świecie w pełni zgodny ze standardem Microsoft DirectX 9.0 mobilny procesor GPU oferujący obsługę specyfikacji Shader Model 3.0 i pełną obsługę odtwarzania video i DVD w standardzie High-Definition

SANTA CLARA, KALIFORNIA - 8 LISTOPADA 2004 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, zaprezentowała w dniu dzisiejszym procesor graficzny GeForce™ Go 6800. Dzięki architekturze nowej generacji oraz obsłudze specyfikacji Microsoft® DirectX® 9.0 Shader Model 3.0 procesor GeForce Go 6800 oferuje najwyższą wydajność graficzną dla notebooków. Połączenie wyjątkowej jakości obrazu i wydajności z technologią NVIDIA® PureVideo™, która oferuje funkcje video dostępne uprzednio tylko w wysokiej klasy urządzeniach elektroniki użytkowej, sprawia, że procesory GeForce Go 6800 są idealne do zastosowania w nowej klasie wysoko wydajnych notebooków.

Wbudowana pełna obsługa standardu Microsoft DirectX 9.0 Shader Model 3.0 zapewnia obsługę wszystkich nowych gier zgodnych z DirectX 9.0, a także oferuje niespotykane do tej pory efekty wizualne w nowych grach, które wykorzystują możliwości specyfikacji Shader Model 3.0. Więcej informacji na temat gier i innego oprogramowania zgodnego z DirectX 9.0 oraz funkcją Shader Model 3.0 można znaleźć w archiwum informacji prasowych tutaj.

Procesor GeForce Go 6800 jest pierwszym układem GPU z nowej generacji układów GeForce Go 6, cechujących się nowatorską, rewolucyjną architekturą, która umożliwia dostarczanie najwyższej wydajności systemu grafiki przy minimalnym zużyciu energii, co jest kluczowym kryterium w wyborze notebooka. Pierwsze dostępne w sprzedaży notebooki z układem GeForce Go 6800 osiągają w teście wydajności 3DMark03 firmy Futuremark wyniki od 7500 do ponad 9000 punktów — są to wyniki o kilka tysięcy lepsze od wyników uzyskiwanych przez dotychczasowe notebooki. Zaawansowana architektura GeForce Go 6800 umożliwia korzystanie z 64-bitowej precyzji cieniowania o dużym zakresie dynamiki, mapowania przemieszczeń, jednoczesnego generowania podobnych kształtów geometrycznych (geometry instancing) oraz innych funkcji dostępnych tylko w mobilnych układach GeForce serii 6. Ponadto procesor GeForce Go 6800 oferuje pełną obsługę obliczeń zmiennoprzecinkowych w całym potoku, co znacząco zwiększa jakość ruchomych obrazów.

W chwili obecnej notebooki z układami GeForce Go 6800 są dostępne w ofertach firm Sager®, Alienware®, Falcon Northwest®, Voodoo PC®, Prostar®, MV®. Inni producenci już wkrótce włączą do swoich ofert notebooki wyposażone w układy GeForce Go 6800.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn