NVIDIA SLI - rewolucję rozpoczyna płyta główna ASUS A8N-SLI

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NVIDIA SLI - REWOLUCJĘ ROZPOCZYNA PŁYTA GŁÓWNA ASUS A8N-SLI

Firma ASUSTeK jako pierwsza wprowadza na rynek płytę główną z chipsetem NVIDIA nForce4 SLI. Producenci komputerów przygotowują się do montowania tej płyty w świątecznych zestawach PC obsługujących technologię SLI.

SANTA CLARA, KALIFORNIA - 17 LISTOPADA 2004 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, oraz firma ASUSTeK Computer International przedstawiły w dniu dzisiejszym pierwszą na świecie płytę główną oznaczoną logo NVIDIA SLI-Ready™, przeznaczoną do obsługi procesorów AMD64. Płyta główna ASUS A8N-SLI oparta na procesorze MCP NVIDIA nForce™4 SLI™ oferuje wydajność w grach i zaawansowane funkcje długo oczekiwane przez entuzjastów wydajności. Powyższa płyta główna jest dostępna na całym świecie dla specjalistów testujących sprzęt oraz integratorów systemów.

„Nasze poprzednie płyty główne wykorzystujące technologię NVIDIA nForce były bardzo udanymi konstrukcjami i pozwoliły firmie ASUS zwyciężać w wielu testach redakcyjnych, m.in. redakcja Tom’s Hardware Guide dwa razy z rzędu przyznała naszym produktom nagrodę Reader’s Choice Awards.” — powiedział Joe Hsieh, wiceprezes firmy ASUSTeK. „Dzięki technologii NVIDIA nForce4 SLI możemy oferować całkiem nowy poziom wydajności i bogactwa funkcji, a płyta główna A8N-SLI bardzo szybko stanie się »obowiązkowym« zakupem w nadchodzącym sezonie świątecznym.”

Już ponad 19 światowych producentów komputerów przystąpiło do programu certyfikacji technologii NVIDIA SLI, podczas gdy kolejni zgłaszają swoja chęć udziału.

„Technologia NVIDIA SLI to »święty Graal« entuzjastów wydajnych komputerów, a firma ASUS zawsze była najlepszym dostawcą najlepszych płyt głównych dla firmy Falcon Northwest.” — powiedział Kelt Reeves, prezes firmy Falcon Northwest.

„Gdy tylko ogłosiliśmy, że nie ma obecnie na rynku karty graficznej szybszej niż karta z układem GeForce 6800 Ultra, firma NVIDIA wprowadziła technologię SLI i po raz kolejny podniosła poprzeczkę wydajności.” — powiedział Klaus Ruether, starszy menedżer produktu w firmie Atelco. „Klienci ceniący przede wszystkim wydajność mają teraz do dyspozycji sprzęt o mocy, o jakiej mogli dotychczas tylko marzyć. I mówiąc szczerze, jest to sprzęt, który przez dość długi czas będzie absolutnie bezkonkurencyjny.”

NVIDIA® SLI to jedyne obecnie dostępne rozwiązanie graficzne umożliwiające wykorzystanie mocy dwóch kart graficznych opartych na układach NVIDIA GeForce™ Seria 6 (obecnie GeForce 6600 GT lub wyższe) w jednym komputerze w celu znaczącego zwiększenia wydajności przetwarzania grafiki. Technologia NVIDIA SLI jest kompletnym rozwiązaniem, które jest przedmiotem postępowania patentowego, oferującym inteligentny protokół komunikacyjny osadzony w procesorze GPU, szybki interfejs cyfrowy służący do przesyłania danych między dwiema kartami graficznymi oraz kompletny pakiet oprogramowania umożliwiający dynamiczne równoważenie obciążenia i oferujący zaawansowane funkcje renderowania i składania obrazów, które pozwalają osiągnąć płynne animacje o wysokiej szybkości klatek, niesamowite wrażenia w grach i ogólny wzrost wydajności.

Oprócz kompletnych systemów obsługujących technologię SLI, pod koniec tego miesiąca do sprzedaży trafią także karty graficzne i inne podzespoły zgodne z technologią SLI.

Informacje o firmie ASUSTeK:
Firma ASUSTeK Computer Inc. to wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań komputerowych. W jej ofercie znajdują się notebooki, płyty główne, karty graficzne, stacje dysków optycznych, urządzenia do przetwarzania informacji, komputery desktop, serwery, rozwiązania bezprzewodowe, telefony komórkowe oraz urządzenia sieciowe. Dzięki światowej klasy placówkom badawczym i handlowym oraz sieci firm zależnych w każdym zakątku globu firma ASUSTeK dostarcza innowacyjne rozwiązania klientom indywidualnym, firmom i klientom OEM/ODM. ASUSTeK jest od wielu lat liderem na rynku płyt głównych i kart graficznych oraz jednym z 10 największych graczy na rynku notebooków, stacji dysków optycznych, modemów szerokopasmowych i wielu innych produktów.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.nvidia.pl.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn