Firmy NVIDIA i Intel podpisały umowę o wymianie licencji oraz umowę licencyjną dotyczącą chipsetów

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
FIRMY NVIDIA I INTEL PODPISAŁY UMOWĘ O WYMIANIE LICENCJI ORAZ UMOWĘ LICENCYJNĄ DOTYCZĄCĄ CHIPSETÓW

SANTA CLARA, KALIFORNIA - 19 LISTOPADA 2004 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych i firma Intel Corporation ogłosiły w dniu dzisiejszym podpisanie wieloletniej umowy o wymianie podlegających patentom licencji, która dotyczy wielu linii i generacji produktów. Ponadto obie firmy zawarły wieloletnią umowę licencyjną, na podstawie której firma NVIDIA uzyskała licencję na technologię magistrali systemowej firmy Intel. Dzięki temu firma NVIDIA będzie mogła oferować technologię NVIDIA nForce™ producentom systemów z procesorami firmy Intel.

„Podpisane dzisiaj umowy mają duże znaczenie dla obu firm, a co ważniejsze, są korzystne dla naszych klientów, którzy mają teraz więcej możliwości wyboru przy rozbudowie komputerów.” — powiedział Louis Burns, wiceprezes firmy Intel i generalny menedżer działu produktów do komputerów desktop.

„Firmy NVIDIA i Intel prowadzą wspólne prace mające na celu ulepszanie produktów oferowanych użytkownikom końcowym.” — dodał Jen-Hsun Huang, prezes i dyrektor generalny firmy NVIDIA. „Produkty firmy NVIDIA oferują klientom firmy Intel wiele bardzo interesujących technologii, takich jak platforma NVIDIA nForce oraz rozwiązania graficzne PCI Express wykorzystujące technologię SLI.”

Informacje o firmie Intel
Firma Intel — największy na świecie producent procesorów — jest także wiodącym producentem produktów komputerowych, sieciowych i komunikacyjnych. Dodatkowe informacje o firmie Intel są dostępne w witrynie pod adresem www.intel.com/pressroom.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn