Firmy Sony Computer Entertainment Inc. I NVIDIA rozpoczynają prace nad procesorem graficznym dla systemu rozrywki komputerowej nowej generacji

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
FIRMY SONY COMPUTER ENTERTAINMENT INC. I NVIDIA ROZPOCZYNAJĄ PRACE NAD PROCESOREM GRAFICZNYM DLA SYSTEMU ROZRYWKI KOMPUTEROWEJ NOWEJ GENERACJI

SANTA CLARA, KALIFORNIA - 7 GRUDNIA 2004 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych i firma Sony Computer Entertainment Inc. poinformowały o prowadzeniu wspólnych prac nad wykorzystaniem zaawansowanych technologii graficznych oraz nowatorskich technologii rozrywki komputerowej w oczekiwanym przez graczy na całym świecie systemie rozrywki komputerowej nowej generacji. Obie firmy opracowują wspólnie nowatorski układ graficzny (GPU), w którego skład wchodzą rozwiązania znane z najnowszych procesorów graficznych NVIDIA GeForce™ oraz rozwiązania systemowe firmy SCEI. Układ ten będzie częścią systemu rozrywki komputerowej nowej generacji opartego na procesorze Cell*.

Podstawą tej współpracy jest ogólna, wieloletnia i zobowiązująca firmy do wnoszenia opłat licencyjnych umowa. Nowy procesor GPU— będzie sercem różnorodnych urządzeń, takich jak systemy rozrywki komputerowej i urządzenia do szerokopasmowego przesyłania i odtwarzania multimediów. Umowa będzie obejmować przyszłe produkty firmy Sony z segmentu elektroniki użytkowej.

„W przyszłości nastąpi połączenie systemów rozrywki komputerowej i przystosowanych do transmisji szerokopasmowej komputerów PC. Dlatego też uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie najnowocześniejszych technologii firm NVIDIA i SCEI.” — powiedział Ken Kutaragi, p.o. prezesa i dyrektor ds. operacyjnych firmy Sony Corporation oraz prezes i dyrektor generalny grupy Sony Computer Entertainment Inc. „Nasza współpraca obejmuje nie tylko opracowanie układu graficznego, ale także różnych narzędzi do tworzenia grafiki oraz oprogramowania pośredniczącego (middleware), które są niezbędne do efektywnego tworzenia zawartości multimedialnej.”

Nowy układ GPU będzie produkowany w fabryce firmy Sony Group o nazwie Fab2 w Nagasaki oraz w zakładzie OTSS (wspólna fabryka firm Toshiba i Sony).

* „Cell” to kodowa nazwa zaawansowanego mikroprocesora opracowywanego przez firmy IBM, Toshiba i Sony Group.

Informacje o firmie Sony Computer Entertainment Inc.
Uznawana za globalnego lidera i firmę odpowiedzialną za ciągły rozwój konsol do gier komputerowych firma Sony Computer Entertainment Inc. (SCEI) produkuje, dystrybuuje i sprzedaje konsole do gier PlayStation(R) oraz systemy rozrywki komputerowej PlayStation(R)2. Konsole PlayStation zrewolucjonizowały rozrywkę domową, wprowadzając „pod strzechy” zaawansowaną grafikę trójwymiarową, a systemy PlayStation 2 znacznie rozszerzyły możliwości konsoli PlayStation i stały się sieciowymi centrami rozrywki domowej. Firma SCEI wraz ze swoimi firmami zależnymi — Sony Computer Entertainment America Inc., Sony Computer Entertainment Europe Ltd. i Sony Computer Entertainment Korea Inc. — tworzy, publikuje, dystrybuuje i sprzedaje na rynkach światowych oprogramowanie dla tych dwóch platform, a także zarządza programami licencyjnymi dla firm trzecich tworzących dla nich oprogramowanie. Mająca siedzibę w Tokio w Japonii firma Sony Computer Entertainment Inc. jest niezależną firmą wchodzącą w skład grupy Sony Group.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn