Studio Rhythm & Hues stosuje profesjonalne systemy graficzne oparte na układach graficznych NVIDIA QUADRO FX

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
STUDIO RHYTHM & HUES STOSUJE PROFESJONALNE SYSTEMY GRAFICZNE OPARTE NA UKŁADACH GRAFICZNYCH NVIDIA QUADRO FX

Studio efektów wizualnych wykorzystywanych w filmach, programach telewizyjnych i reklamach rozpoczyna stosowanie kompletnych rozwiązań firmy NVIDIA

SANTA CLARA, KALIFORNIA - 8 GRUDNIA 2004 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, poinformowała w dniu dzisiejszym, że studio Rhythm & Hues ujednoliciło sprzęt wykorzystywany do tworzenia grafiki cyfrowej, który od tej chwili składa się wyłącznie z produktów NVIDIA Quadro® FX. Ponad 500 stacji roboczych zostało wyposażonych w karty z układami NVIDIA Quadro FX, dzięki czemu jedni z najlepszych w Hollywood twórcy grafiki cyfrowej będą mogli maksymalnie wykorzystać możliwości aplikacji do tworzenia efektów 3D, animacji i renderowania.

Produkty NVIDIA Quadro FX stały się standardowym wyposażeniem studia Rhythm & Hues po okresie intensywnych testów dostępnych na rynku rozwiązań dla profesjonalistów zajmujących się grafiką 3D. Firmy NVIDIA i PNY Technologies — wyłączny dystrybutor produktów NVIDIA Quadro w USA i Europie — w jasny sposób przedstawiły zalety i możliwości wynikające z zastosowania kompleksowej linii produktów graficznych w środowisku studia produkcyjnego.

Wiele czynników miało wpływ na podjęcie decyzji o zastosowaniu produktów NVIDIA Quadro FX jako standardowego sprzętu do tworzenia grafiki w studiu Rhythm & Hues i rezygnacji z dotychczas stosowanych produktów konkurencji.

  • Ekonomiczne rozwiązania graficzne z dużą możliwością wyboru kart graficznych.
  • Niesamowita wydajność połączona z dużą liczbą łatwych w programowaniu funkcji.
  • Powszechna renoma doskonałej jakości profesjonalnych produktów firmy NVIDIA oraz jej pomocy technicznej.
  • Doskonała obsługa systemu Linux oraz zunifikowana architektura sterowników (Unified Driver Architecture, UDA) firmy NVIDIA.

„Inni dostawcy wydawali sterowniki dla systemu Linux obsługujące najnowsze funkcje kart graficznych z dużym opóźnieniem w stosunku do sterowników dla systemu Windows.” — powiedział Mark Brown, VP Technology w Rhythm & Hues. „Zunifikowane sterowniki firmy NVIDIA są zawsze dostępne, aktualne i sprawdzone, a co najważniejsze obsługują najnowsze funkcje kart graficznych.” Dzięki zunifikowanej architekturze sterowników pracownicy studia Rhythm & Hues mogli wdrożyć i szybko uaktualnić macierz różnych aplikacji programowych i konfiguracji sprzętowych i obsługiwać je wszystkie za pomocą jednego sterownika.

Od czasu rozpoczęcia działalności w 1987 roku studio Rhythm & Hues jest jednym z najbardziej znanych firm zajmujących się obróbką filmów, ponieważ powstałe w nim efekty specjalne i wizualne widoczne są w największych hollywoodzkich produkcjach, w tym w najbardziej oczekiwanej premierze 2005 roku zatytułowanej “The Chronicles of Narnia: The Lion the Witch and the Wardrobe” oraz w niedawno wyświetlanych w kinach filmach „Garfield” i „Daredevil.” W chwili obecnej personel studia pracuje m.in. nad produkcjami „The Ring 2”, „Flight of the Phoenix” i „Elektra.” Urządzenia wchodzące w skład najnowocześniejszego systemu produkcyjnego zajmują powierzchnię ok. 8000 metrów kwadratowych. Prace graficzne, od modelowania i animacji począwszy, a na renderowaniu skończywszy, są wykonywane przez ponad 700 osób, które korzystają z różnorodnych kombinacji standardowych i opracowanych na użytek wewnętrzny narzędzi.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn