Firma NVIDIA wprowadza nowy układ GEFORCE 6200 z technologią TurboCache

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
FIRMA NVIDIA WPROWADZA NOWY UKŁAD GEFORCE 6200 Z TECHNOLOGIĄ TURBOCACHE

Technologia TurboCache firmy NVIDIA – nowa definicja wydajności procesorów graficznych dla komputerów PC z segmentu entry level

SANTA CLARA, KALIFORNIA - 15 GRUDNIA 2004 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, zaprezentowała w dniu dzisiejszym procesor graficzny GeForce™ 6200 z technologią TurboCache™.

NVIDIA TurboCache to nowa, opatentowana technologia sprzętowo-programowa, która umożliwia procesorowi GPU renderowanie bezpośrednio do pamięci systemu, a nie do pamięci karty graficznej. Technologia TurboCache firmy NVIDIA zmniejsza zapotrzebowanie na pamięć na karcie graficznej, co pozwala konstruktorom systemów dostarczać komputery z bogatszymi w funkcje układami graficznymi o wysokiej wydajności i zaawansowanych możliwościach, które dotychczas nie były dostępne w segmencie tanich komputerów.

„Dotychczas klienci kupujący tanie komputery musieli zadowalać się rozwiązaniami graficznymi starszymi o generację w stosunku do najnowszych, wysoko wydajnych procesorów GPU.” — powiedział Ujesh Desai, generalny menedżer ds. rozwiązań graficznych dla komputerów desktop w firmie NVIDIA. „Dzięki technologii TurboCache firmy NVIDIA po raz pierwszy w historii na rynku tanich komputerów PC będą dostępne rozwiązania graficzne z rodziny najwydajniejszych obecnie układów graficznych.”

Firma NVIDIA zmieniła architekturę potoku grafiki trójwymiarowej w układzie GeForce 6200 GPU, stosując technologię TurboCache umożliwiającą bezpośrednie renderowanie z procesora GPU do pamięci systemowej dzięki wykorzystaniu możliwości dwukierunkowego przesyłania danych magistrali PCI Express. Menedżer TurboCache dynamicznie przydziela pamięć w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności systemu, a inteligentne algorytmy programowe maksymalizują wydajność aplikacji.

Układy GeForce 6200 z technologią TurboCache oferują najlepszą wydajność w segmencie tanich procesorów GPU* dzięki wykorzystaniu architektury układów graficznych GeForce Seria 6, która jest uznawana za najbardziej zaawansowaną architekturę na świecie, w kompletnej linii produktów firmy NVIDIA. Procesory GPU GeForce 6200 z technologią TurboCache to jedyne procesory graficzne przeznaczone na rynek tanich komputerów, które:

  • Obsługują specyfikację Shader Model 3.0 Microsoft® DirectX® 9.0
  • Oferują technologię PureVideo™ firmy NVIDIA, będącą połączeniem sprzętu i oprogramowania, która umożliwia uzyskanie obrazu wideo o jakości DVD na komputerze osobistym.
  • Są wspierane przez pakiet oprogramowania NVIDIA ForceWare™ i zunifikowaną architekturą sterowników (Unified Driver Architecture, UDA) oferujące słynną w branży zgodność i niezawodność, które zapewniają użytkownikom wspaniałe wrażenia.

Układy GeForce 6200 z technologią TurboCache są już dostępne, a karty graficzne wyposażone w te układy znajdą się w ofertach wiodących producentów kart graficznych w styczniu 2005 roku. Również w styczniu 2005 roku będą dostępne komputery wyposażone w karty graficzne z układami GeForce 6200 z technologią TurboCache. Dodatkowe informacje oraz lista partnerów firmy NVIDIA znajdują się pod adresem www.nvidia.pl/page/turbocache

* Na podstawie wewnętrznych testów firmy NVIDIA, podczas których porównano układy NVIDIA GeForce 6200 z technologią TurboCache z układami ATI Radeon x300 SE, x300LE oraz Intel i915G. W skład platformy testowej wchodziła referencyjna płyta główna Intel 925X, procesor Intel Pentium 4 3,4 GHz Extreme Edition, 1 GB pamięci RAM DDR2 i system Windows XP SP1. W teście PCMark 2004 w rozdzielczości 1024x768 układ GeForce 6200 z technologią TurboCache osiągnął wynik 4965, układ x300 LE osiągnął wynik 4898, układ x300SE osiągnął wynik 4607, a układ i915G osiągnął wynik 4472. W teście 3DMark03 w rozdzielczości 1024x768 układ GeForce 6200 z technologią TurboCache osiągnął wynik 2960, układ x300 LE osiągnął wynik 2624, układ x300SE osiągnął wynik 1779, a układ i915G osiągnął wynik 1464.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn