Procesor firmy NVIDIA do bezprzewodowych urządzeń multimedialnych dostępny w najnowszych telefonach III generacji

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
PROCESOR FIRMY NVIDIA DO BEZPRZEWODOWYCH URZĄDZEŃ MULTIMEDIALNYCH DOSTĘPNY W NAJNOWSZYCH TELEFONACH III GENERACJI

Aparaty Motorola E1000, V980 i C980 wyposażone w procesor GoForce 4000 są już dostępne w ofercie największych europejskich i japońskich operatorów

SANTA CLARA, KALIFORNIA - 16 GRUDNIA 2004 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, poinformowała w dniu dzisiejszym, że dwóch wiodących operatorów telefonii komórkowej 3G działających w Europie i Japonii włączyło do swoich ofert telefony komórkowe firmy Motorola wyposażone w procesor NVIDIA GoForce™ 4000. Aparaty Motorola E1000, V980 i C980 z procesorem do bezprzewodowych urządzeń multimedialnych (WMP) GoForce 4000 są już dostępne w salonach sprzedaży w Europie i Japonii.

„Klienci firmy Motorola poszukują najlepszych w swojej klasie telefonów 3G, które będą spełniać wszystkie ich potrzeby i wymagania.” — powiedział Bill Werner, pierwszy wiceprezes firmy Motorola Inc. i generalny menedżer działu produktów 3G. „Procesor GoForce 4000 umożliwia implementację wszystkich pożądanych przez klientów funkcji obsługi obrazów cyfrowych i rozrywki, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednio długiego czasu rozmów.”

„Powszechna akceptacja telefonii komórkowej trzeciej generacji stanie się katalizatorem rozwoju multimediów cyfrowych w świecie telefonów komórkowych.” — powiedział Glenn Schuster, generalny menedżer ds. procesorów stosowanych w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych w firmie NVIDIA Corporation. „Jako pionier rynku urządzeń podręcznych firma Motorola stawia na telefonię 3G i umożliwia milionom swoich klientów korzystanie z niespotykanych dotychczas funckji rozrywki cyfrowej w formie zdjęć w wysokiej rozdzielczości, filmów wideo i gier.”

Więcej informacji na temat telefonów Motorola E1000, V980 i C980 można znaleźć w witrynie pod adresem: www.motorola.com.

Informacje o procesorze GoForce 4000
Procesor NVIDIA GoForce 4000 oferuje obsługę aparatu fotograficznego o maksymalnej rozdzielczości 3 megapikseli, który umożliwia robienie zdjęć w czasie rzeczywistym, przechowywania zdjęć i wyświetlania wielu obrazów cyfrowych. Dzięki obsłudze powiększenia optycznego x8 i wymiennych kart pamięci procesor WPM GoForce 4000 umożliwia producentom telefonów integrację kompletnych cyfrowych aparatów fotograficznych z telefonami komórkowymi. Procesor GoForce 4000 umożliwia również jednoczesne kodowanie i dekodowanie, dzięki czemu może być wykorzystywany na przykład w wyposażonych w wiele filtrów wideo systemach obsługi wideokonferencji, które pozwalają na przeglądanie, nagrywanie i odtwarzanie wideo o wysokiej jakości. Wszystkie te funkcje powstały z myślą o entuzjastach gier i rozrywki cyfrowej. Twórcy procesora pamiętali także, aby te funkcje wymagały poboru co najwyżej jednej dziesiątej energii wymaganej przez tradycyjne kodery-dekodery programowe.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn