Technologia PUREVIDEO firmy NVIDIA zmienia jakość video w komputerach PC na jakość klasy kina domowego

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223




TECHNOLOGIA PUREVIDEO FIRMY NVIDIA ZMIENIA JAKOŚĆ VIDEO W KOMPUTERACH PC NA JAKOŚĆ KLASY KINA DOMOWEGO

Pierwsza w branży komputerowej technologia programowalnych procesorów video umożliwia wyświetlanie wideo w standardzie HD na notebookach i komputerach desktop

SANTA CLARA, KALIFORNIA - 20 GRUDNIA 2004 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, zaprezentowała w dniu dzisiejszym technologię NVIDIA® PureVideo™. Jest to pierwsza w branży komputerów PC technologia, która umożliwia wyświetlanie na komputerach desktop i notebookach obrazu video wolnego od zakłóceń, w standardzie Hifh-Definition (HD). Kluczowa funkcja wyróżnianych wieloma nagrodami układów graficznych GeForce™ Serii 6 — technologia PureVideo — eliminuje problemy z jakością, które tradycyjnie były związane z odtwarzaniem video na komputerach PC, dzięki jedynemu dostępnemu, programowalnemu aparatowi przetwarzania video, który jest zdolny do wykonywania zaawansowanych zestawów algorytmów, stosowanych do tej pory wyłącznie w wysokiej klasy urządzeniach elektroniki użytkowej.

Dodanie technologii PureVideo do sprzętowej architektury rdzenia układów GeForce Serii 6 umożliwia korzystanie z przyspieszonego dekodowania zawartości video przez procesor graficzny i eliminuje konieczność stosowania w tym celu odrębnego sprzętu lub chipsetu. Technologia PureVideo oferuje specjalizowany aparat przetwarzania, wykorzystujący techniki programowe firmy NVIDIA w celu odciążenia głównego procesora systemowego (CPU) komputera i dostarczenia użytkownikom możliwości odtwarzania video o jakości, która nie ustępuje jakości oferowanej przez najlepsze zestawy kina domowego w rozdzielczości do 720p i 1080i.

„Możliwość obsługi standardu HD to jedno z podstawowych wymagań klientów związane z emocjonalnym podejściem do jak najwyższej jakości odtwarzania.” — powiedział Dan Vivoli, wiceprezes i dyrektor ds. marketingu w firmie NVIDIA. „Dzisiejsi klienci chcą wykorzystywać komputery PC do coraz to nowych zadań, ale nie chcą rezygnować z jakości oferowanej przez autonomiczne zestawy telewizyjne i odtwarzacze DVD. Technologia PureVideo, która oferuje najbardziej zaawansowane funkcje dostępne dotychczas tylko w wysokiej klasy urządzeniach elektroniki użytkowej, sprawia, że komputer PC może stać się centralnym elementem systemu rozrywki cyfrowej.”

Najnowsze raporty analityków wskazują na rosnącą akceptację standardu HD. Szacuje się, że w roku 2008 około 60 milionów gospodarstw domowych będzie wyposażonych w urządzenia obsługujące video w standardzie High-Definition . W tym samym czasie 33,5 gospodarstw domowych w USA będzie korzystać z technologii nagrywania cyfrowego video (Digital Video Recorder, DVR) .

Najważniejsze cechy i funkcje technologii PureVideo:

  • Sprzętowa akceleracja odtwarzania video MPEG-2 High-definition: Dedykowany 16-potokowy procesor wektorowy umożliwia płynne odtwarzanie video w standardzie HD przy minimalnym obciążeniu procesora głównego (CPU).
  • Sprzętowa akceleracja odtwarzania video WMV High-definition: Programowalna obsługa najnowszego formatu stosowanego w programie Microsoft Windows Media Player i systemie operacyjnym Windows XP Media Center Edition 2005 umożliwia płynne odtwarzanie video w formacie WMV i WMV HD.
  • Nagrywanie video o wysokiej jakości w czasie rzeczywistym: Zaawansowany aparat służący do wykonywania obliczeń związanych z przewidywaniem ruchu umożliwia nagrywanie video w czasie rzeczywistym bez utraty jakości.
  • Przestrzenno-czasowe adaptacyjne usuwanie przeplotu: Umożliwia wyświetlanie bez poszarpanych krawędzi i artefaktów zawartości pochodzącej z anteny satelitarnej, telewizji kablowej i dysków DVD.
  • Korekcja 3:2 Pull Down i korekcja „błędów edycji”: Umożliwia przywrócenie video do oryginalnego formatu 24 kl./s, który pozwala wyświetlać klatka po klatce kryształowo czysty obraz.
  • Wielostrumieniowe skalowanie usuwające zniekształcenia: Skalowanie typu 4 na 5 o wysokiej jakości umożliwia zachowanie szczegółów obrazu nawet przy skalowaniu małego video na dużym ekranie.
  • Korekcja współczynnika gamma monitora: Automatyczne wykrywanie formatu zapewnia, że obraz video nie będzie zbyt jasny, zbyt ciemny lub rozmyty, niezależnie od używanego monitora.
  • Tryb LCD Overlay: Kluczowa funkcja dla posiadaczy notebooków, która umożliwia kompensację długich czasów reakcji ekranów LCD w celu wyświetlania ostrego i dokładnego obrazu na wyświetlaczach notebooków.

„Dzięki programowalności aparatu technologii PureVideo jest ona doskonałą platformą, która umożliwia implementację obsługi najważniejszych nowych funkcji ulepszających odtwarzanie video, takich jak przewidywanie ruchu, dzięki czemu nasze produkty stają się jeszcze bardziej konkurencyjne.” — powiedział Lewis Liaw, prezes północnoamerykańskiego oddziału firmy Ulead Systems. „Dzięki produktom firmy Ulead i układom graficznym NVIDIA GeForce Serii 6 użytkownicy mogą korzystać z ekonomicznych rozwiązań do tworzenia video o wysokiej jakości.”

Aby zaprezentować wszystkie możliwości technologii PureVideo firma NVIDIA opracowała DVD Decoder. Ten programowy dekoder — pierwszy programowy dekoder, który uzyskał certyfikację „Designed for Media Center” firmy Microsoft — wykorzystuje szeroką gamę funkcji technologii PureVideo ulepszających odtwarzanie filmów DVD i nagranego video i działa z programem Windows® Media Player oraz w systemie Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005. Firma NVIDIA wydała także zaktualizowaną wersję zunifikowanych sterowników ForceWare™, które umożliwiają korzystanie z funkcji algorytmów technologii PureVideo. Aby uzyskać dodatkowe informacje lub pobrać testową wersję programu NVIDIA DVD Decoder, należy przejść do witryny www.nvidia.pl

Karty graficzne wyposażone w układy graficzne NVIDIA GeForce Serii 6 z technologią PureVideo są już dostępne w ofertach wiodących producentów kart graficznych, konstruktorów systemów i producentów komputerów na całym świecie. Więcej informacji na temat technologii PureVideo i układów GeForce Seria 6 można znaleźć w witrynie www.nvidia.pl

[tabasco]





O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.







Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.





 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn