NVIDIA prezentuje nowatorskie produkty i technologie 3D podczas targów CES 2005

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NVIDIA PREZENTUJE NOWATORSKIE PRODUKTY i TECHNOLOGIE 3D PODCZAS TARGÓW CES 2005

Lista prezentowanych rozwiązań obejmuje zarówno produkty stosowane w PCtach, jak i urządzeniach przenośnych aż po montowane w samochodach systemy służące rozrywce.

CONSUMER ELECTRONICS SHOW - LAS VEGAS, Nevada - 5 stycznia 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, prezentuje na tegorocznych targach International Consumer Electronics Show (CES) różnorodną ofertę nowatorskich urządzeń elektronicznych obsługiwanych przez technologie NVIDIA®. Targi CES, jedne z największych na świecie, odbywają się w dniach 6-9 stycznia w Las Vegas Convention Center.

Na swoim stoisku (South Hall #35311) NVIDIA prezentuje swoje technologie w zakresie grafiki 3D oraz przetwarzania mediów cyfrowych: od nowych urządzeń bezprzewodowych, przez konsole do gier i inne przenośne produkty przeznaczone do rozrywki, aż po domowe systemy kina domowego i multimedialne komputery o wysokiej wydajności. Wśród urządzeń, które NVIDIA przedstawia na swoim stoisku znajdują się między innymi procesory z serii NVIDIA GeForce™ 6, układy przeznaczone do urządzeń przenośnych NVIDIA GoForce™, przeznaczona dla notebooków technologia MXM oraz karty graficzne wykorzystujące technologie NVIDIA TurboCache™, NVIDIA PureVideo™ oraz NVIDIA SLI™.

Dodatkowo, NVIDIA po raz pierwszy przedstawia projekty nowych urządzeń przeznaczonych do montowania w samochodach. We współpracy z Uniwersytetem Kalifornijskim w Los Angeles oraz firmą Pelican Mapping, korporacja NVIDIA opracowała nowatorskie urządzenie pozwalające użytkownikom na śledzenie trasy, map, komunikację, a nawet rozrywkę – wszystko to z siedzenia kierowcy.

Prezentacje partnerów NVIDII
By zaprezentować korzyści wynikające z zastosowania różnych technologii firmy NVIDIA oraz jej liczne zastosowania, korporacja współpracuje ze swoimi partnerami w zakresie produkcji komputerów PC o wysokiej wydajności, urządzeń rozrywkowych 3D nowej generacji oraz komputerów przenośnych. Na swoim stoisku NVIDIA prezentuje między innymi:

  • Gizmondo, pierwsza konsola do gry oparta o procesor NVIDIA GoForce 3D 4500 WMP.
  • konsolę Phantom, system do gier firmy Infinium Labs.
  • Sphere PC, jeden z pierwszych kulistych komputerów PC.
  • Voodoo SLI, komputer PC produkowany przez firmę VoodooPC, w pełni wykorzystujący technologię NVIDIA SLI™.
  • Opticality 3D, wyświetlacz prezentujący obrazy pseudo-holograficzne, dające złudzenie pełnego efektu 3D.

Na stoisku NVIDIA prezentują się także wydawcy gier – Electronic Arts oraz Ubisoft, którzy przedstawiają przyszłe hity 2005 roku, między innymi grę Battlefield 2™. Dodatkową atrakcją jest prezentacja gry Tom Clancy’s Splinter Cell® Chaos Theory w wykonaniu żeńskiego klanu graczy „Frag Dolls”.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn