Procesory NVIDIA dla notebooków obsługują nową technologię CENTRINO™ firmy INTEL®

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
PROCESORY NVIDIA DLA NOTEBOOKÓW OBSŁUGUJĄ NOWĄ TECHNOLOGIĘ CENTRINO™ FIRMY INTEL®

Rozpoczęły się dostawy notebooków z nowym chipsetem PCI-E i procesorem graficznym GeForce Go 6.

SANTA CLARA, Kalifornia - 17 stycznia 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, poinformowała, że procesory graficzne z uznanej serii GeForce™ Go 6 obsługują nową mobilną platformę Intel® Centrino™ (nazwa Sonoma), w pełni wykorzystując architekturę PCI Express.

Jak już wcześniej ogłosiła NVIDIA, pierwszymi notebookami z procesorami graficznymi NVIDIA ® GeForce Go 6 i najnowszą wersją mobilnej technologii Intel Centrino są urządzenia Vaio FS i Vaio S firmy Sony. Notebooki z serii Vaio FS już otrzymały wiele pochlebnych recenzji, włączając w to nagrodę „The Best of CES 2005” przyznaną przez magazyn „Laptop”. Dostawy tych produktów właśnie się rozpoczęły i należy oczekiwać, że wkrótce pojawią się na rynku.

„Procesory z serii NVIDIA GeForce 6 Go doskonale uzupełniają nową technologię Intel Centrino. Nowoczesne technologie TurboCache i MXM w pełni uwidaczniają zalety magistrali PCI Express zaimplementowanej w notebookach, co pozwala produktom zbudowanym z ich wykorzystaniem znacznie przewyższyć konkurencję” - powiedział Rob Csongor, szef działu zajmującego się w firmie NVIDIA urządzeniami mobilnymi.

Procesory graficzne z serii GeForce Go 6 zawierają wiele funkcji medialnych, jako jedyne oferując pełną obsługę mechanizmów Microsoft® DirectX® 9.0 Shader Model 3.0 oraz technologii PureVideo, pozwalającej wyświetlać na ekranach notebooków obraz wideo wysokiej jakości. Z kolei moc obliczeniową oraz łączność ze światem z pośrednictwem bezprzewodowych sieci w standardach IEEE 802.11a/b/g dostarcza tym produktom technologia Intel Centrino.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn