NVIDIA wkracza na rynek serwerów i stacji roboczych z nowym chipsetem obsługującym PCI-EXPRESS

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NVIDIA WKRACZA NA RYNEK SERWERÓW I STACJI ROBOCZYCH Z NOWYM CHIPSETEM OBSŁUGUJĄCYM PCI-EXPRESS

Chipsety NVIDIA nForce™ Professional to pierwsze układy obsługujące PCI-Express przeznaczone dla stacji roboczych i serwerów z procesorem AMD Opteron

SANTA CLARA, Kalifornia - 24 stycznia 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, zaprezentowała dzisiaj chipsety NVIDIA nForce Professional, jedyne na rynku układy obsługujące PCI-Express przeznaczone dla stacji roboczych i serwerów z procesorem AMD Opteron.

Chipsety NVIDIA nForce Professional przeznaczone są na rynek tanich serwerów i stacji roboczych – od farm obliczeniowych, przez zastosowania CAD, aż po stacje robocze do tworzenia i obróbki multimediów. Jako jedyne na rynku obsługują PCI-Express oraz inne zaawansowane technologie: macierze dyskowe, sprzętową obsługę protokołu TCP/IP wraz z firewallem oraz optymalizacje dla stacji roboczych NVIDIA Quadro®, także z obsługą trybu SLI™ (Scalable Link Interface).

Rodzina chipsetów NVIDIA nForce Professional obejmuje w tej chwili dwa układy: NVIDIA nForce Professional 2200 oraz 2050, co wraz z układem końcowym wejścia/wyjścia czyni ją idealną do zastosowań biznesowych. Lista funkcji obejmuje:

  • Skalowalną, nowatorską, jednoukładową architekturę wykorzystującą zalety architektury Direct Connect™, zastosowanej w procesorach AMF Opteron
  • Pełną obsługę magistrali PCI-Express z obsługą do 80 pojedynczych linii sygnałowych w układzie 2200 i ich zwielokrotnienia w układzie 2050, zaimplementowane technologie Advanced Error Reporting (AER) oraz Message Signal Interrupts (MSI), podłączanie urządzeń podczas działania systemu, a także inne wymagania specyficzne dla platform serwerowych
  • Obsługę gigabitowego Ethernetu wraz ze sprzętową implementacją obsługi protokołu TCP/IP (przepustowość do 4Gb/s)
  • Obsługę dysków SATA o prędkości przesyłu 3Gb/s (maksymalnie do 16 dysków SATA)
  • Pełną obsługę macierzy RAID
  • Sterowniki dla systemów Windows i Linux
  • Obsługę technologii NVIDIA Unified Driver Architecture, zapewniającej łatwiejszą eksploatację i mniejsze koszty użytkowania

„Nowy, świetnie wyposażony chipset firmy NVIDIA kontynuuje dobrą tradycję tej firmy w konstruowaniu wydajnych platform komputerowych”, powiedział Marty Seyer, dyrektor działu Microprocessor Business Unit w firmie AMD. „Połączenie naszych procesorów AMD Opteron wykorzystujących architekturę Direct Connect z chipsetami NVIDIA nForce Professional zapewnia wydajność, skalowalność i różnorodne funkcje konieczne do sprawnego działania najbardziej wymagających współczesnych serwerów i stacji graficznych w środowiskach zarówno 32-, jak i 64-bitowych”.

Profesjonalne produkty zawierające chipsety NVIDIA nForce Professional oferowane będą przez wielu wiodących producentów serwerów, stacji roboczych i płyt głównych, między innymi firmy Alienware, Boxx Technologies, Colfax, IWILL, Panta Systems, Tyan, oraz @XI® Computer. Jedna z pierwszych płyt głównych firmy Tyan z dwoma slotami SLI, przeznaczona dla dwóch procesorów Opteron dostępna będzie pod koniec lutego br., a jej cena wyniesie około 500 euro.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn