NVIDIA nagrodzona przez magazyn Game Developer

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223




NVIDIA NAGRODZONA PRZEZ MAGAZYN GAME DEVELOPER

NVIDIA SDK i książka GPU Gems najlepszymi wydawnictwami dla twórców gier według magazynu Game Developer

SANTA CLARA, Kalifornia - 24 stycznia 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, poinformowała dzisiaj o prestiżowej nagrodzie przyznanej pakietowi autorskich narzędzi wspomagających twórców gier. Nagroda jest przyznawana przez magazyn Game Developers - w siódmej już edycji konkursu Front Line uhonorowano pakiet programistyczny NVIDIA® SDK 8.0 oraz książkę GPU Gems, opublikowaną przez wydawnictwo Addison-Wesley.

“Nagrody Front Line wyróżniają te firmy, których narzędzia ułatwiają tworzenie lepszych gier. To one, wraz z twórcami gier, rozwijają sztukę tworzenia gier komputerowych”, uzasadnia cele i rezultaty konkursu Simon Carless, redaktor magazynu Game Developer.

Kandydaci do nagrody Front Line oraz i zwycięzcy wybierani są przez przedstawicieli twórców gier, specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach. Podczas konkursu brane są pod uwagę takie cechy pretendentów jak łatwość użycia, innowacyjność i przydatność.

NVIDIA SDK 8.0, uhonorowany nagrodą w kategorii „Oprogramowanie”, to darmowy zestaw próbek kodów, efektów i narzędzi dla twórców gier. W kategorii „Książki” nagrodzono „GPU Gems”, kompendium wiedzy zawierające niezliczone porady dotyczące programowania grafiki 3D. Kolejna wersja tego wydawnictwa, „GPU Gems 2” będzie miała swoją premierę podczas imprezy Game Developers Conference, która odbędzie się w San Francisco w dniach 7-11 marca 2005 roku.

Wśród finalistów konkursu znalazł się także procesor NVIDIA GeForce 6800 jako jedno z największych osiągnięć technologicznych zeszłego roku oraz NVIDIA FX Composer, zestaw narzędzi do tworzenia efektów graficznych. Więcej informacji o narzędziach firmy NVIDIA przeznaczonych dla twórców gier znaleźć można na stronie developer.nvidia.com.

[tabasco]





O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.







Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.





 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn