NVIDIA przedstawia pierwszą mobilną stację graficzną PCI EXPRESS dla użytkowników profesjonalnych

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NVIDIA PRZEDSTAWIA PIERWSZĄ MOBILNĄ STACJĘ GRAFICZNĄ PCI EXPRESS DLA UŻYTKOWNIKÓW PROFESJONALNYCH

Przenośne stacje graficzne NVIDIA Quadro® FX Go1400 produkowane przez firmy Alienware, BOXX Technologies, Dell i Eurocom przeznaczone są do obsługi profesjonalnych aplikacji 2D/3D

SANTA CLARA, Kalifornia - 2 lutego 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, zaprezentowała dzisiaj najnowszą wersję swoich procesorów graficznych przeznaczonych dla notebooków. NVIDIA Quadro FX Go1400 to procesor dla złącza PCI-Express stanowiący nową klasę wśród GPU przeznaczonych dla przenośnych stacji roboczych – jego wydajność, programowalność, precyzja i jakość jest idealna dla zastosowań takich jak aplikacje naukowe, CAD i DCC.

Z procesorami z serii NVIDIA Quadro FX Go profesjonaliści pracujący na notebookach nie muszą dłużej godzić się na kompromis: wydajność i funkcjonalność ich maszyn pozostają na takim samym poziomie jak w komputerach stacjonarnych. Procesory NVIDIA Quadro FX Go dysponują pełnym zestawem funkcji charakterystycznych dla stacji roboczych, takich jak obsługiwane sprzętowo wygładzanie linii, sprzętowe nakładanie obrazów OpenGL oraz dwustanowe rozjaśnianie matrycy LCD, co gwarantuje ich wysoką wydajność i świetną jakość obrazu.

“Firma BOXX stara się dostarczać profesjonalistom wysokowydajne urządzenia o dużym stopniu elastyczności”, powiedział Reese Gautschi, szef marketingu korporacji BOXX. „Dzięki wprowadzeniu na rynek mobilnych procesorów z serii NVIDIA Quadro FX Go stworzyliśmy naszą nową przenośną stację roboczą GoBOXX 2200, która ułatwi nam zaspokojenie potrzeb naszych wymagających klientów”.

„Alienware oferuje szeroką gamę stacji graficznych, zarówno stacjonarnych jak i mobilnych, wyposażonych w procesory NVIDIA Quadro. Najnowszy GPU NVIDIA Quadro FX Go1400 pozwoli nam wyraźnie zwiększyć wydajność wygodnych przenośnych stacji roboczych”, powiedział Robert Lusk, wiceszef działu marketingu i sprzedaży w firmie Alienware.

Przeznaczony dla notebooków procesor NVIDIA Quadro FX Go1400 charakteryzuje się najnowszą architekturą firmy NVIDIA®, z takimi funkcjami jak:

  • Nowa superskalarna architektura zwiększająca wydajność systemu graficznego niemal dwukrotnie w stosunku do poprzedniej generacji
  • Wydajna magistrala PCI Express
  • 256 MB pamięci na karcie (przy szerokości szyny 256 bitów)
  • Pełnoekranowe wygładzanie metodą “Rotated Grid”, wyraźnie poprawiające jakość grafiki
  • Obsługa Shader Model 3.0
  • Ścieżka przetwarzania grafiki o w pełni 128-bitowej precyzji
  • 32-bitowa dokładność obliczeń zmiennoprzecinkowych pozwalająca podnieść jakość generowanego obrazu
  • 12-bitowa precyzja operacji na subpikselach obrazu zwiększająca dokładność obliczeń geometrycznych
  • Minimalizująca zużycie baterii technologia PowerMizer™ 5.0
  • Sprzętowa akceleracja wideo

Funkcje te czynią mobilny procesor NVIDIA Quadro FX Go1400 idealnym narzędziem dla grafików 2D i 3D, naukowców, inżynierów i twórców gier.

„Profesjonaliści przyzwyczaili się do wydajności procesorów z rodziny NVIDIA Quadro”, powiedział Jeff Brown, szef działu procesorów dla stacji graficznych w firmie NVIDIA. „Teraz, gdy wybierają się w drogę mogą zabrać swoją pracę ze sobą, bo umożliwia im to nowy procesor NVIDIA Quadro FX Go1400”.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn