Procesory NVIDIA® GeFORCE 6 zyskały uznanie branży

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
PROCESORY NVIDIA® GEFORCE 6 ZYSKAŁY UZNANIE BRANŻY

Najnowsze badania firm Mercury Research i Jon Peddie Research wykazują, że udziały firmy NVIDIA w rynku procesorów graficznych rosną

SANTA CLARA, Kalifornia - 2 lutego 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, ogłosiła dzisiaj, że rodzina procesorów graficznych (GPU) GeForce™ 6 przeznaczonych dla komputerów typu desktop i notebooków uzyskała ponad 150 nagród i osiągnęła znaczący wzrost sprzedaży. Tendencja ta jest wynikiem innowacji technologicznych, wydajności oraz kompatybilności z najnowszymi grami.

Według Mercury Research, w czwartym kwartale 2004 NVIDIA uzyskała 20% wzrost ogólnej ilości dostarczonych procesorów graficznych w porównaniu z kwartałem poprzednim, w tym wzrost 24,9% w segmencie GPU przeznaczonych dla komputerów przenośnych. Raport stwierdza także, że do firmy NVIDIA należy 67% rynku wydajnych procesorów zgodnych z DirectX 9.0, przy czym ogólny udział w segmencie GPU dla DirectX 9.0 wynosi 53%.

Zgodny z tymi danymi jest dodatkowy raport opublikowany przez znaną firmę Jon Peddie Research, w którym znajdziemy informację, że w porównaniu z trzecim kwartałem 2004 r. wzrost w czwartym kwartale ogólnej ilości dostarczonych procesorów wyniósł 21,6%. Raport ten potwierdza również wzrost sprzedaży mobilnych GPU na poziomie 25% w tym samym okresie oraz wzrost udziałów rynkowych w tym segmencie o trzy punkty, do 25,7%.

„Rodzina procesorów GeForce 6 stanowi solidny fundament do rozwoju firmy, a nasza strategia polegająca na dostarczaniu zestawu zaawansowanych funkcji do wszystkich segmentów rynku, od najniższych do najwyższych i to zarówno wśród komputerów typu desktop jak i przenośnych, na pewno się opłaciła”, powiedział Dan Vivoli, jeden z szefów działu marketingu w firmie NVIDIA. „Kwartalny udział w rynku, nagrody, tytuły „Produkt roku” i wspaniałe poparcie naszych partnerów świadczą o doskonałym przyjęciu rodziny GeForce 6 na rynku.”

Procesory z serii GeForce 6 zawierają najbardziej wszechstronny oraz innowacyjny zestaw funkcji, między innymi:

Procesory NVIDIA GeForce 6 zostały z uznaniem przyjęte przez ekspertów na całym świecie, uzyskując tytuły „Najlepszy w roku 2004” przyznane w niespotykanej liczbie publikacji prasowych oraz internetowych, między innymi: PC World Computer (www.pcworld.pl), Computer Review (www.itcpublishing.com/ko), CustomPC (www.custompc.co.uk), EDN Magazine (www.edn.com), Gamers Depot (www.GamersDepot.com), HWZone (www.hwzone.co.il), Maximum PC (www.futuremediaitaly.it), Microcomputer Magazine China, OCModShop (www.ocmodshop.com), PC Format (www.pcformat.co.uk), PC Games (www.pcgames.de), Popular Week Computer China, Tech Report (www.techreport.com), TechTree.com (www.techtree.com), Tom’s Hardware Guide (www.tomshardware.com) i ViperLair (www.viperlair.com).

Prestiżowe nagrody zdobywa także technologia NVIDIA SLI (Maximum PC – „Gear of the Year”, Popular Science – „Best of What’s New”) lub komputery ją wykorzystujące (CNET - "Next Big Thing”, Computer Gaming World – „Ultimate Gaming System”, PC Magazine – „Editor’s Choice”, Maximum PC – „Kick Ass Product”).

Więcej informacji na temat produktów z serii NVIDIA GeForce 6 znaleźć można na stronie www.nvidia.pl

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn