NVIDIA sponsorem imprezy CPL World Tour

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NVIDIA SPONSOREM IMPREZY CPL WORLD TOUR

SANTA CLARA, Kalifornia, DALLAS, Teksas - 3 lutego 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych oraz Cyberathlete Professional League (CPL) poinformowały dzisiaj, że NVIDIA podpisała opiewającą na kwotę 1 miliona dolarów umowę sponsorską dotyczącą imprezy CPL World Tour. Ocenia się, że ten cykl 10 turniejów gier komputerowych rozgrywanych w różnych miastach świata, dysponujący największą jak do tej pory sumą nagród wśród imprez tego typu, zgromadzi najlepszych graczy z całego świata i rzesze fanów gier komputerowych.

CPL World Tour rozpocznie się 10 lutego w Istambule, w Turcji, po czym w ciągu roku odwiedzi jeszcze największe miasta w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej.

„Ten sponsoring doskonale odpowiada zarówno CPL, jak i firmie NVIDIA, udowadniając, jak firma NVIDIA wspiera wszystkich grających na komputerach PC, także tych najlepszych”, powiedział David Roman, wiceszef marketingu w firmie NVIDIA. „Udział w CPL World Tour doskonale dopełnia nasze działania marketingowe i pozwala nam na dotarcie do potężnej ogólnoświatowej publiczności tych graczy, którzy szukają najwyższej wydajności. Bardzo wysoko oceniamy także starania CPL zmierzające do promowania sportu gier komputerowych.”

W ramach sponsoringu firma NVIDIA wyposaży komputery używane w zawodach w procesory graficzne GeForce™ 6800. Pozwoli to grającym w Painkillera, podstawową grę imprezy, cieszyć się doskonałym obrazem wyświetlanym z odpowiednią prędkością, co jest konieczne przy grze na wysokim poziomie. NVIDIA jest także sponsorem nagród w dodatkowych zawodach w Day of Defeat i Warcraft 3, rozgrywanych w niektórych miastach.

Gracze na całym świecie będą mogli śledzić rozgrywki za pośrednictwem przekazów radiowych realizowanych przez Team Sportscast Network (TSN). Audycje te osiągalne będą na stronie //worldtour.tsncentral.com, również sponsorowanej przez firmę NVIDIA.

“NVIDIA jest od dawna partnerem CPL i to między innymi jej wsparciu znacznie zwiększył się poziom turniejów gier komputerowych”, powiedział Angel Munoz, szef i założyciel CPL. „Uczestnicy rozgrywek CPL wymagają sprzętu o najwyższej wydajności i NVIDIA zawsze go dostarczała. Związek ten ulegnie dalszemu zacieśnieniu dzięki imprezie CPL World Tour”.

Więcej informacji na temat CPL World Tour, łącznie z pełnym kalendarzem imprez, znaleźć można na stronie www.cplworldtour.com.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn