NVIDIA wprowadza następną generację procesorów GeFORCE™ Go 6600 przeznaczonych dla lekkich notebooków

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NVIDIA WPROWADZA NASTĘPNĄ GENERACJĘ PROCESORÓW GEFORCE™ GO 6600 PRZEZNACZONYCH DLA LEKKICH NOTEBOOKÓW

Niezwykłe możliwości Shader Model 3.0 i technologia PureVideo™ jest teraz osiągalna w lekkich notebookach wiodących producentów

SANTA CLARA, Kalifornia - 14 lutego 2005 - kontynuując rozwój zdobywającej wiele nagród linii procesorów graficznych GeForce Go 6, NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, przedstawiła dzisiaj procesor GeForce Go 6600, który umożliwia osiągnięcie doskonałej wydajności i jakości w lekkich notebookach. GeForce Go 6600 osiągalny jest już w notebookach produkowanych przez firmy Acer, Asus, Gericom, Medion, Toshiba i kilkunastu innych producentów.

„W przeszłości notebooki, które oferowały dobrą jakość obrazu wideo i wydajność podczas obróbki grafiki 3D były zbyt nieporęczne dla osób, które ich potrzebowały, zaś lekkie notebooki nie oferowały nic więcej poza podstawową funkcjonalnością”, powiedział Rob Csongor, dyrektor działu procesorów mobilnych w firmie NVIDIA. „Wydajność procesorów graficznych z serii GeForce 6 to punkt zwrotny w dziedzinie notebooków – lekkie komputery przenośnie nie muszą już w dziedzinie grafiki ustępować stacjonarnym pecetom”.

Kolejna generacja notebooków multimedialnych zawierać będzie procesory graficzne GeForce Go 6600 i najnowszą technologię mobilną firmy Intel®. GeForce Go 6600 to GPU (Graphics Processing Unit) nowej generacji, przeznaczony dla najnowszej platformy Intel Centrino™ (o kodowej nazwie Sonoma) i wykorzystujący w pełni ulepszoną architekturę PCI-Express. W rezultacie konsumenci otrzymają dostęp do wszechstronnych, w pełni przenośnych notebooków oferujących niespotykaną wcześniej wydajność 3D i jakość obrazu wideo.

„Wraz z wprowadzeniem najnowszej technologii Intel Centrino, magistrala PCI-Express zyskuje dominującą pozycję na rynku notebooków”, powiedział Mooley Eden, dyrektor działu platform mobilnych w firmie Intel. „Połączenie mobilnej technologii Intel Centrino i takich produktów jak procesory graficzne NVIDIA GeForce Go 6600 podniesie wydajność notebooków, przekształcając je w uniwersalne maszyny do grania i cyfrowej rozrywki”.

Pełną listę producentów oferujących notebooki wyposażone w procesory GeForce Go 6600 znaleźć można na stronie www.nvidia.com.

O procesorach z serii GeForce Go 6
Rodzina procesorów graficznych GeForce Go 6 umożliwia zastosowanie w popularnych notebookach wielu nowoczesnych funkcji graficznych I multimedialnych, takich jak Microsoft® DirectX® 9.0 Shader Model 3.0 czy NVIDIA PureVideo™. Wszystkie mobilne procesory firmy NVIDIA są kompatybilne z technologią Intel Centrino, łącznie z obsługą sieci bezprzewodowych w standardach IEEE 802.11a/b/g.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn