Nowe procesory do urządzeń przenośnych NVIDIA® GoFORCE zwiekszają możliwości multimediów w telefonach komórkowych

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NOWE PROCESORY DO URZĄDZEŃ PRZENOŚNYCH NVIDIA® GOFORCE ZWIEKSZAJĄ MOŻLIWOŚCI MULTIMEDIÓW W TELEFONACH KOMÓRKOWYCH

Rewelacyjna wydajność gier 3D oraz doskonała jakość obrazu wideo stają się konkurencją dla rozrywki oferowanej przez konsole do gier

3GSM WORLD CONGRESS - CANNES, Francja - 14 lutego 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, zaprezentowała dzisiaj układ GoForce 3D 4800, najnowszy procesor przeznaczony do urządzeń przenośnych (WMP - Wireless Media Processor). Nowy układ udostępnia realistyczną grafikę 3D, zdjęcia o wysokiej rozdzielczości oraz możliwość nagrywania i odtwarzania wysokiej jakości obrazu wideo, przez co staje się konkurentem domowych konsol do gier oraz kamer cyfrowych.

Procesor GoForce 3D 4800 zawiera sprzętowy koder formatu JPEG, pozwalający na przechwytywanie obrazów aż do rozdzielczości 3 megapikseli (2048 x 1536). Dzięki unikatowej technologii NVIDIA FotoPack™ proces kompresji JPEG optymalizowany jest w taki sposób, by uzyskać jak najmniejszą wielkość plików i pozwolić użytkownikom na gromadzenie 3 razy większej ilości zdjęć niż dotychczas.

“Potrzeba zachowania długiego czasu rozmowy i chęć zaoferowania możliwości multimedialnych zawsze stały ze sobą w sprzeczności”, powiedział J. Gerry Purdy, analityk z firmy Mobiletrax. „NVIDIA rozwiązała ten problem kompleksowo: procesory GoForce pozwalają zarządzać zawartością multimedialną za pomocą technologii FotoPack, jednocześnie oszczędzając energię za pomocą technologii nPower”.

„Współczesne urządzenia bezprzewodowe nie mogą zaoferować takiej wydajności jak urządzenia przeznaczone tylko do jednego celu”, powiedział Glenn Schuster, jeden z szefów działu procesorów przeznaczonych do urządzeń przenośnych w firmie NVIDIA. „Klienci chcą mieć przenośne urządzenie multimedialne, na którym będą mogli sobie pograć, pooglądać obrazki i porozmawiać przez długi czas. Procesor GoForce 3D 4800 ze swoją doskonałą wydajnością w grafice 3D, 3-megapikselowymi zdjęciami, świetną jakością obrazu wideo i technologią nPower staje się konkurencją dla urządzeń domowych. To tak, jakbyśmy mieli w kieszeni doskonałą konsolę, która jest jednocześnie telefonem”.

Architektura piksel-shader z obsługą do sześciu tekstur jednocześnie sprawia, że procesor GoForce 3D 4800 jest średnio o 40% szybszy niż poprzednia generacja układów dla urządzeń mobilnych 1. Wbudowany sprzętowy kodek MPEG-4 pozwala na nagrywanie obrazu w rozdzielczości VGA z prędkością do 30 klatek na sekundę oraz odtwarzanie z taką samą prędkością, na przykład materiału zgromadzonego na karcie SD. Nowy procesor umożliwia także prowadzenie konferencji wideo w trybie full-duplex w rozdzielczości CIF (352 x 288) i prędkości 30 FPS. Wszystko to przy dużej oszczędności energii – dzięki zastosowaniu technologii NVIDIA nPower procesor GoForce 3D 4800 zużywa o połowę mniej energii niż te same aplikacje działające pod kontrolą głównego procesora urządzenia przenośnego.

Aparaty telefoniczne wykorzystujące procesory NVIDIA GoForce 3D 4800 powinny pojawić się w sklepach pod koniec 2005 roku.1. Wydajność zmierzona podczas testu nowego procesora GoForce 3D 4800 w porównaniu do poprzedniego układu GoForce 3D 4500 w identycznej konfiguracji sprzętowej, przy użyciu dema Atlantis, gry wymagającej akceleracji sprzętowej

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn