Chipsety NVIDIA NFORCE™ Professional w wydajnych stacjach roboczych HP

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
CHIPSETY NVIDIA NFORCE™ PROFESSIONAL W WYDAJNYCH STACJACH ROBOCZYCH HP

Technologie NVIDIA nForce™ Professional i SLI™ NVIDIA Quadro® oraz procesor AMD Opteron podnoszą wydajność nowych stacji roboczych HP xw9300

LINUXWORLD 2005 - BOSTON, Massachusetts - 14 lutego 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, poinformowała dzisiaj, że w chipsety firmy NVIDIA wyposażone zostaną najnowsze stacje robocze firmy HP z oferującej największą wydajność serii xw9300. Komputery HP, których premiera odbyła się podczas imprezy LinuxWorld 2005, wyposażone będą w chipset NVIDIA nForce Professional 2200 i 2050 oraz dwie karty graficzne NVIDIA Quadro FX przystosowane do obsługi technologii NVIDIA® SLI (Scalable Link Interface).

“Technologie firmy NVIDIA pozwalają budować profesjonalne platformy przeznaczone dla użytkowników, którzy potrzebują wyjątkowo potężnych i niezawodnych komputerów”, powiedział Jeff Brown, szef działu komputerów profesjonalnych w firmie NVIDIA. „Stacja robocza xw9300 jest tu najlepszym przykładem, w niej mogliśmy zintegrować wszystkie cechy chipsetu NVIDIA nForce z najnowszą technologią SLI, wykorzystywaną przez karty graficzne NVIDIA Quadro, tworząc produkt, który nie ma rynku konkurencji”.

Chipsety NVIDIA nForce Professional oraz karty graficzne NVIDIA Quadro oferują elastyczną architekturę, która pozwala firmie NVIDIA i jej partnerom projektować szeroką gamę komputerów przeznaczonych dla różnych segmentów rynku. Znajdują one zastosowanie m.in. w dziedzinach gospodarki typu wydobycie gazu i ropy naftowej, komputerowe wspomaganie prac inżynierskich, badania naukowe i animacje 3D.

Układy NVIDIA nForce Professional są jedynymi chipsetami dla procesorów AMD Opteron obsługującymi magistralę PCI-Express. W pełni obsługiwane są przez systemy Linux i Microsoft® Windows® w wersjach 32- i 64-bitowych. Chipsety nForce Professional oferują wiele funkcji, wśród których znajdziemy między innymi obsługę technologii RAID i gigabitowego Ethernetu, a sterowniki wykorzystujące architekturę Unified Driver Architecture (UDA) ułatwiają instalację stacji roboczej i zmniejszają koszty jej eksploatacji.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn