Rekordowe wyniki sprzedaży chipsetu NVIDIA NFORCE™4

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
REKORDOWE WYNIKI SPRZEDAŻY CHIPSETU NVIDIA NFORCE™4

Chipset NVIDIA nForce4 SLI™ przyczyną doskonałych wyników sprzedaży całej rodziny układów NVIDIA nForce4

SANTA CLARA, Kalifornia - 15 lutego 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, poinformowała dzisiaj, że od czasu premiery w grudniu 2004 roku firma sprzedała ponad milion układów NVIDIA nForce4, najbardziej zaawansowanych chipsetów przeznaczonych dla płyt głównych z procesorami AMD64. Ponad jedna czwarta sprzedanych układów to wersja SLI, na które popyt przekroczył oczekiwania firmy NVIDIA. Jak informuje firma badawcza Mercury Research, dzięki doskonałym wynikom sprzedaży chipsetu nForce4 udział firmy NVIDIA w rynku układów dla AMD64 przekroczył na koniec 2004 roku 48 procent.

Podobnie jak poprzednie układy, chipsety NVIDIA nForce4 SLI oraz NVIDIA nForce4 Ultra są chwalone przez dziennikarzy, przede wszystkim za funkcje niespotykane innych układach. Oprócz technologii NVIDIA SLI, którą Sander Sassen, redaktor serwisu Hardware Analysis nazwał “iPodem przemysłu IT” (//www.hardwareanalysis.com/content/search/results/article/1772/), dziennikarze docenili także sprzętowy firewall NVIDIA ActiveArmor™, obsługę dysków twardych SATA następnej generacji, wbudowaną gigabitową kartę sieciową i rozbudowane możliwości overclockingu, obsługiwane przez aplikację nTune™.

Obecnie na rynku dostępnych jest ponad 20 modeli płyt głównych z chipsetami nForce4, między innymi takich producentów jak Abit, ASUSTeK, Biostar, Chaintech, DFI, ECS, Epox, Foxconn, Gigabyte i MSI, przy czym w nadchodzących miesiącach należy się spodziewać pojawienia się kolejnych produktów tego typu.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn